Muszkatołowiec korzenny (Myristica fragrans) – metody podania, opisy działania, przepisy kulinarne
Więcej informacji: Gałka muszkatołowa w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 9 • Strona 1 z 1
  • 800 / 67 / 0
Gałka muszkatołowa – poradnik
Niniejszy poradnik służy wyłącznie do celów informacyjnych i naukowych, oraz nie ma zachęcać do spożywania substancji odurzających, które jest w Polsce zabronione prawnie.
Niemniej jednak zachęcam do jego przeczytania :)
Celem tego poradnika jest rozszerzenie informacji dotyczących gałki muszkatołowej, w zakresie jej spożywania oraz redukowania nieprzyjemnych fizycznych doznań, które są charakterystyczne dla tej substancji. (Ogólne informacje są dostępne w innych postach)
Chciałabym dodać, że doszła do mnie znikoma ilość ankiet, więc w większej mierze będę bazować na własnych doświadczeniach. Oczywiście postaram się być jak najbardziej obiektywna i rzetelnie przedstawić tą problematykę.
"Know your body, know your mind, know your substance, know your source"
Z przesłanych ankiet można wywnioskować następujące informacje. Większość użytkowników gałki muszkatołowej jest obecnie w przedziale wiekowym 19-21. Niemniej jednak pewna część "miała swój pierwszy raz" wcześniej, przed 18 rokiem życia. Tu chciałabym dodać, iż osobiście jestem przekonania, że spożywanie wszelkich substancji psychoaktywnych powinno nastąpić chociażby po 18 roku życia, gdy wszelkie procesy dojrzewania organizmu powoli się kończą. Niemniej jednak, wszystkie przekonane osoby zachęcam do zgromadzenia jak największej ilości informacji o narkotyku, który chcą zażyć. Z ankiet również wynika, że przeważa płeć męska, oraz wszyscy ankietowani nie odżywiają się dobrze. Nikt także nie narzeka na problemy z wątrobą. Część osób doświadczyła tzw. "bad tripa" i nie zamierza próbować dalej gałki, ale część pragnie dalej doświadczać jej działania. Dlatego też powstał ten poradnik – spróbuję zebrać informacje przydatne przy złym oddziaływaniu mirystycyny.

Bad trip najczęściej powstaje w wyniku nieprzyjemnych efektów ubocznych. One najczęściej wpływają na tor naszych myśli, nadając im pokręcone znaczenie, prowadząc do psychoz, napadów lęku, a także do delirium (do tego należy jednak spożyć duże ilości gałki).

1. Niskie ciśnienie
Najczęstszy problem gałkowiczów. Z racji tego, że gałka jest trawiona przez wątrobę, nie zaleca się spożywania kawy, która ma pobudzić, ale w połączeniu z gałką zmusi wątrobę do najwyższych obrotów. Osobiście polecam cukierki przeznaczone dla osób z niskim ciśnieniem (do kupienia w aptekach, bez recepty) z dużą ilością kofeiny i innych zdorwych dodatków – witamin z grupy B i magnezu. Można w czasie tripu ssać cukierki nieprzerwanie i stale podwyższać tym ciśnienie. Dobrym rozwiązaniem może być jeszcze yerba (autorka nie próbowała osobiście). Od biedy można pić energetyki. Dla zdrowotnych kaskaderów alternatywą mogą być wszystkie amfetaminy o działaniu stymulującym – osobiście nie zalecam.
2. Przyspieszony puls
Wynika z tego, iż mamy niskie ciśnienie. Serce musi szybciej bić by móc dopompować krew do wszystkich narządów. Zaleca się – jak wyżej. Dodam też, że jedną z alternatyw może być wykonanie kilku lekkich ćwiczeń – przysiadów, wymachów. Pomoże to przy ciśnieniu i ukrwieniu. Oczywiście, nie biegnijcie na siłownię – bo działanie będzie odwrotne.
3. Odwodnienie
Przy tripie na gałce towrzyszy nieprzyjemne odwodnienie – chce nam się ciągle pić, mamy wysuszone gardło, skórę i w ogóle wszystko. Czujesz się jak na kacu – wątroba próbuje walczyć w końcu. Najlepiej, jeśli podczas tripu spożywamy duże ilości wody. Podręczniki od survivalu piszą następująco: "Nigdy nie pij łapczywie! Taka woda od razu trafia do nerek i nie ma z niej żadnych korzyści. Nawet jeżeli jesteś bardzo spragniony, pij spokojnie, bardzo małymi łyczkami, a przed połknięciem trzymaj wodę w ustach!". Zielona herbata także nawadnia i dostarcza potrzebnych minerałów. Na wysuszenie skóry (albo takie odczucie) można doraźnie zastosować kąpiel, albo kremy nawilżające.
4. Przekrwione oczy
Jak przy intensywnym zjaraniu – zdarza się także ten problem. Osobiście rzadko mi się on przytafia, niemniej jednak przy redukowaniu czerwonych ślepi polecam poczytać informacje stąd: http://talk.hyperreal.info/krople-oczu- ... 14148.html
5. Problemy gastryczne
Zapracia albo rozwolnienia – też mogą się przytrafić. Zdarza się to częściej osobom o wolniejszym metaboliźmie, przy złej diecie, a także przy ogólnym rozstroju organizmu. Chyba nie muszę opisywać zalecane środki na zaparcia i rozwolnienia? ;)
6. Ogólna dieta podczas tripu i gastrofaza
Osobiście, polecałabym wszystkim użytkownikom gałki, zastosowanie zdrowszej diety na kilka dni przed tripem i podczas tripu. Wiem, że doskwiera gastrofaza i smażony kurczak z ziemniakami w sosie wydaje się być przepyszną opcją, jednak może spowodować spowolnienie trawienia, ociężałość i w gruncie rzeczy złe samopoczucie. Dieta wysoka w błonnik (trawienie), węglowodany, witaminy i minerały byłaby wskazana. Tu chyba też nie muszę dodawać, jak wygląda zdrowe żywienie, każdy o tym wie.
7. Rakotwórczość
Mirystycyna i safrol, zawarte w gałce muszkatałowej są w niewielkim stopniu rakotwórcze. Gałka w większym stopniu wpływa toksycznie na hepatocyty. Należy używać jej rozważnie i z dużym odstępem czasu. Duże ilości, rzędu 60 g (~12 łyżeczek) i więcej, są niebezpieczne dla zdrowia.
8. Problemy natury psychicznej
Tutaj nie czuję się na tyle kompetentna, by móc udzielać rad użytkownikom. Występują tutaj wszelkie efekty, jak przy innych psychodelikach. Zaburzenia percepcji, zeburzenia słyszenia, gonitwa myśli połączona z zaburzoną pamięcią krótkotrwałą, psychozy, napady lęku i paniki, a także ekstaza i euforia. Po prostu nie należy panikować i przewalczyć wszystkie negatywne myśli, uspokoić się i wyciszyć. A może warto przeanalizować powód i źródło tych myśli i odczuć?

Zachęcam do przeczytania, ewentualnych poprawek merytorycznych, oraz dodatkowych sugestii.
Ostatnio zmieniony 19 listopada 2013 przez weedkacy, łącznie zmieniany 2 razy.
"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."

I’m medicated, how are you?


Wszystko, co zostało tutaj napisane przeze mnie, to fikcja literacka i wymysł chorego umysłu.
  • 65 / / 0
dodaj jeszcze jakas wzmianke o tym co warto razem z gala spozywac, zeby nie chcialo sie :kotz:. bo akurat z tym mam najwiekszy problem :d.
Uwaga! Użytkownik Nick na potrzeby [h] nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 296 / 19 / 0
Jeśli chodzi o yerbę, to po wypiciu w trakcie rozkręcania się gałki zwaliło mnie z nóg, substancje 'walczyły', ani yerba nie mogła pobudzić, ani gałka poklepać a faza z gałki szybciej przeszła, ale była też znacznie bardziej nieprzyjemna. Nie polecam. Może na drugi dzień po zażyciu gałki, żeby szybciej oczyścić organizm.
Dlatego mimo druty, wieże i strażnice
tam chcemy dotrzeć gdzie nam dotrzeć zabroniono;
Bezużyteczne, śmieszne posiąść tajemnice
Byleby jeszcze raz gorączką tęsknot płonąć
  • 11 / / 0
Nick na potrzeby [h] pisze:
dodaj jeszcze jakas wzmianke o tym co warto razem z gala spozywac, zeby nie chcialo sie :kotz:. bo akurat z tym mam najwiekszy problem :d.
Wypij sobie kefir kilka godzin przed konsumpcją gałki, u mnie działa osłonowo i zapobiega mdłościom.
  • 2878 / 20 / 0
Bardzo słaby i niemerytoryczny podręcznik, jeśli chodzi o bycie podręcznikiem. Wszelkie amfetaminy na podwyższenie ciśnienia? A słyszałaś o czymś takim jak "gałka jest iMAO" i "Zespół Serotoninowy?" Bo mnie się przytrafiło coś z tego, po DOI, nadciśnienie złośliwe.
Ogólnie cel tego poradnika, jaki ujęłaś na początku nie został zrealizowany.

+ za chęci
- za wiedzę i informacje tu zawarte
Ostatnio zmieniony 19 listopada 2013 przez idontknow, łącznie zmieniany 1 raz.
And I guess that I just don't know.
*                       *                      *
Kiedy spoglądam wstecz, widzę siebie pozostającego za mną daleko w tyle.
  • 488 / 10 / 2
Ani słowa o jak dla mnie najważniejszym problemie po gałce - wątrobie i nerkach. Głównie z tego powodu moje doświadczenia z gałką się skończyły, bo nerki bolą jak cholera na drugi dzień, no i mirystycyna się raczej nie lubi z wątrobą.

Co do kawy, to cukierki są dobrym pomysłem. Tylko po co? Mi kawa pomogła, nie zamulało mnie po niej i żadnych problemów prócz zatwardzenia.

Tak jak poprzednik, plus za chęci, minus za całokształt i małą ilość wiedzy. Jak to czytałem to miałem wrażenie jakby to pisała osoba która nigdy nie jadła gałki.
  • 1392 / 8 / 0
uncleSam pisze:
Nick na potrzeby [h] pisze:
dodaj jeszcze jakas wzmianke o tym co warto razem z gala spozywac, zeby nie chcialo sie :kotz:. bo akurat z tym mam najwiekszy problem :d.
Wypij sobie kefir kilka godzin przed konsumpcją gałki, u mnie działa osłonowo i zapobiega mdłościom.
Kefir odżywia florę bakteryjną jelit, ale żołądek obciąża, a to on odpowiada za mdłości. Zły pomysł. Osłonowo - siemię lniane, kozieradka. Na mdłości - imbir.
You can't understand a user's mind, but try, with your books and degrees. If you let yourself go and opened your mind, I'll bet you'll be using like me. And it ain't so bad...
  • 3007 / 7 / 0
Właśnie, gdzie dawkowanie, gdzie możliwość miksów. Dwie podstawy których tu brakuje.
Brak wzmianki jak to się je i z czym. Napisałaś że dotarła do Ciebie znikoma ilość ankiet, ja chciałem wysłać ale Tobie się nie chciało nawet na nowo wrzucić na serwer, to jak tu współpracować?
Uwaga! Użytkownik zombisztajn nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 800 / 67 / 0
Dziękuję wszystkim za rady i wskazanie błędów. Owszem, nie posiadam wielkiej wiedzy, w gruncie rzeczy bazowałam na własnych doświadczeniach. Chciałam także, żeby poradnik był w miarę prosto (ale chyba wyszło prostacko :D) napisany, bo często zaglądają tutaj osoby poniżej 15 roku życia. Przyznaję też, że nie przyłożyłam się za bardzo do niego, bo życie jest zbyt pochłaniające, niźli forum. Nie pisałam o mikasach i dawkowaniu, gdyż te informacje znajdują się już na forum.
Więc, jeśli jest osoba bez chęci, a z większą wiedzą - może rozbudować owy poradnik :)
"Pogardzam wszystkimi i mam wstręt taki do hołoty umysłowej, że rzygam."

I’m medicated, how are you?


Wszystko, co zostało tutaj napisane przeze mnie, to fikcja literacka i wymysł chorego umysłu.
ODPOWIEDZ
Posty: 9 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.