Pikamilon - Wątek ogólny

Substancje wpływające na wydajność działania układu kwasu gamma-aminomasłowego w organizmie.
Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 58 Strona 1 z 6
Rejestracja: 2013
Użytkownik nieaktywny
  • 408 / 2 / 0

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
kwas 4-(pirydyno-3-karbonyloamino)butanowy
http://en.wikipedia.org/wiki/Picamilon
Picamilon, znany także jako nicotinoyl-GABA, Pycamilon, and Pikamilon - substancja powstała poprzez połączenie GABA z niacyną, stworzona została przez radzieckich naukowców w 1969 roku. Wg niektórych źródeł wspomagać może funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego, poprawiać zdolość kojarzenia i koncentracji, wykazuje także działanie przeciwlękowe oraz pozytywnie wpływa na nastrój. Picamilon przekracza barierę krew-mózg, a nastęnie ulega hydrolizie do GABA i niacyny. Wg zapewnień producentów suplementów diety GABA może potencjalnie podwyższać poziom hormonu wzrostu. Eksperymentalnie Picamilon stosowany był w leczeniu migreny. Picamilon w suplementacji sportowej stosowany jest rzadko.
Legalność: nieklasyfikowany (czyli legalny)
Droga podania: doustna
Biodostępność: 50-80%
Okres półtrwania: 30 minut (!?)
Wydalanie: nerki, z moczem
Numer CAS: 34562-97-5
[ Informacje z angielskiej wiki ]

W Rosji zarejestrowany jako lek pod nazwą Picamilon, tabletki 20mg. Stosowany w leczeniu następujących schorzeń:
- niedokrwienie mózgu
- osłabienie
- depresja
- starcze psychozy
- przy odstawieniu alkoholu, przy ostrym zatruciu alkoholem
- migrena
- urazy mózgowo-czaszkowe
- stabilizacja pola widzenia

Jako, że GABA nie przekracza bariery krew-mózg to Picamilon wydaje się być jego udoskonaloną wersją i zarazem substytutem dla benzodiazepin wykorzystywanych w celach leczniczych. W wyższych dawkach działa jak lekki stymulant z relaksem w tle, w niskich zaś uspokajająco i nasennie.

I jak wiadomo, opinie są podzielone (tłumaczenia moje):
Niedawno zakupiłem Picamilon (150mg) i spróbowałem go kilka razy. Za pierwszym razem wziąłem 300mg aby zobaczyć jakie będą efekty. Polepszył mi się nastrój i dostałem lekkiego kopa energii. W kolejne dni brałem po 150mg i każdej nocy miałem problemy ze snem, budziłem się po kilka razy w nocy. Te 150mg może działać trochę psychozogennie, zwłaszcza z powodu braku dostatecznej ilości snu.
Wczoraj był pierwszy dzień w ciągu tygodnia czy dwóch, gdy wziąłem 150mg i czułem się troche otępiały, naprawdę zmęczony i zamulony. Zrobiłem listę zakupów, dwa razy napisałem to samo i zapomniałem o jednej rzeczy.
Zarzuciłem 300mg magnezu na pusty żołądek przed snem i mimo, że obudziłem się kilka razy to nie jestem zmęczony i w szkole napisałem dwa testy bez żadnego problemu.

Możliwe, że wpływa na poprawę pamięci, jednak jest jeszcze za wcześnie aby to jednoznacznie stwierdzić.
Cześć wszystkim, jedyny efekt jaki wywiera na mnie Picamilon jest senność i takie dziwne zmęczenie. To było 200mg, po ok 30 minutach poczułem się jakbym wypił 2 czy 3 piwa, po paru minutach oczy robią Ci się ciężkie i masz ochotę iść spać, dosłownie coś w tym stylu. Nie wyobrażam sobie jak to może poprawić zdolności umysłowe (i być substytutem piracetamu, LOL), nie mówiąc już o energii. Biorę również tianeptynę na depresję, przez którą cierpię na bezsenność, jedyne wg mnie słuszne zastosowanie picamilonu to wypicie butelki do dna - nie kupię go juz więcej.
Wziąłem 300mg dzisiaj i miałem naprawdę dobry dzień, miałem energię i motywację, zero zmęczenia i zamulenia. Ale teraz jestem już trochę zmęczony, wziąłem 300mg magnezu z nadzieją, że będę mógł spokojnie przespać całą noc bez pobudek.
Dostałem sugestię od somethingtoxic [prawdopodobnie czyjś nick - przyp. Frozen), że to może działać jak stymulant w wyższych dawkach (to była dopiero druga dawka jaką stestowałem), a póki co te słowa mają pokrycie z rzeczywistością, więc wydanie kasy na picamilon to może nie była całkowita strata pieniędzy.
Naprawdę nie rozumiem niektórych opinii. Sprawa że czujesz się pijany ? Nie rozśmieszaj mnie. Ten środek nie ma działania rekreacyjnego. Jest to GABA i niacyna w jednej cząsteczce. Sam GABA działa w pewien sposób na organizm, lecz na pewno nie jest to podobne w działaniu do alkoholu. Jeśli bierzesz Picaminon w niskich dawkach to faktycznie GABA może tutaj dawać pewien efekt relaksacyjny, choć wydaje mi się, że główne skrzypce w Picamilonie odgrywa niacyna. Zapomnij o GABA. [...]

Na początek coś o mnie: mam 6 stóp wzrostu i posiadam wysoką tolerancję na większość substancji/suplementów, więc wiem, kiedy coś działa dobrze. Brałem większość narkotyków i dokładnie odczuwam na jakie neurotransmitery one oddziaływują. Wiem, kiedy czuje pobudzenie dopaminowe i wiem kiedy odczuwam pobudzenie serotoninowe. Wiem, kiedy działa na mnie inhibitor MAO (Picamilon podobno działa w ten sposób). [...]

Prawdziwe piękno Picamilonu i sposób w jaki on działa wynika z działania niacyny. Brane +200mg dziennie daje energetycznego kopa i trwa on cały dzień. [...] Wszystko wydaje się bardziej kolorowe, wyraźne. Czuję się pobudzony i mam motywację do działania. Odczuwam także zwiększoną towarzyskość (działanie prospołeczne jak przy benzo ? - przyp. Frozen). To nie placebo. W mojej opinii jest to niacyna, która daje efekt przeciwlękowy. Czuję się milion razy bardziej towarzystki kiedy jestem pod wpływem Picamilonu. Jak już stwierdziłem, to nie działanie GABA, bo wiem co odczuwam przy nadmiarze GABA. To niacyna, która daje odczucie 'zaczerwienienia' (w oryginalne 'flushing' - przyp. Frozen) w wyższych dawkach. Jest ona całkowicie bezpieczna, pełni funkcję neuroprotekcyjną i działa w synergii z Twoim ciałem. Słyszałem, że z czasem może przestać działać (tolerancja ? - przyp. Frozen), ale nie przejmuję się tym. Mam inne środki, na których mogę w razie czego polegać. Myślę, że jeśli jest to podobne do Rhodiola (wyciąg z korzenia Riodiola - przyp. Frozen) to trzeba sobie robić przerwy od niego. Będę czekał i się temu przyglądał. Tylko żebyście wiedzieli - brałem Picamilon 3 czy 4 razy i nic nie czułem, więc myślałem, że to strata pieniędzy. Wziąłem w dawce 500mg i nic nie czułem. Własnie niedawno zdecydowałem się na 300mg po ciężkim dniu w pracy. To było niesamowite. Przyjmuje go codziennie i za każdym razem odczuwam ten sam pozytywny efekt. Rozumiem, jesli ludzie mówią, że to na nich nie działa - dajcie mu szansę. Trzeba zmienić sposób postrzegania tego środka. Znakomicie się sprawdza jako pobudzający suplement.
Żródło: http://www.longecity.org/forum/topic/27 ... -picamilon
I tutaj drugie, ale znacznie uboższe w opinie: http://www.bluelight.ru/vb/threads/523356-Picamilon

Ta ostatnia opinia mnie rozochociła, zwłaszcza wzmianka o działaniu przeciwlekowym, prospołecznym i lekko motywacyjnym, co ma miejsce także w przypadku benzo.
Dlatego umieszczam w tym dziale i pod takim tytułem.
Ja zaś podejrzewam, że ten środek zawdzięcza swoje właściwiości właśnie GABA, które się przedostaje do mózgu, a niacyna jest tutaj tylko dodatkiem, który uzupełnia profil działania. A dla osób, które są wrażliwe na benzodiazepiny i nie mają na nie tolerancji dawka 100-200mg może być mocno odczuwalna.


90 kapsułek 150mg (razem 13,5g) kosztuje ok 115zł.
50g proszku kosztuje ok 110zł.
Linków do ofert (niesprawdzonych zresztą) zapobiegawczo nie podaję.

Co o tym myślicie ? Próbował ktoś ? W przyszłym miesiącu zamówię te kapsułki i zobaczymy co z tego wyjdzie, ale fajnie jakby wcześniej się pojawiły jakieś opinie.
Ostatnio zmieniony 29 grudnia 2013 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodano strukturę i link do Wikipedii
Rejestracja: 2011
  • 934 / 6 / 0

Ja swego czasu, stosowałem przez jakiś miesiąc sam czysty, potem jeszcze w takim nootropowym mixie ( Aniracetam, Centrophenoxine, Pyritinol,Piracetam, Oxiracetam, Idebenone, Vinpocetine, Huperzine A), generalnie porównanie do benzo to raczej pomyłka kompletna, dla mnie substancja i jej działanie mają charakter typowo nootropowy jak np racetamy itp co za tym idzie nie spodziewajcie się jakiegoś działania stricto psychoaktywnego i zbliżonego np do benzodiazepin, ja to widzę bardziej jako coś typu suplement który u niektórych może jakieś tam wymierne korzyści dawać brany regularnie, a część ludzi nawet nie zauważy jakichkolwiek jego efektów, szczególnie jeśli ma być stosowany jako preparat leczniczy przez kogoś kto przy problemach z motywacją, lęku czy zaburzeniach w kontaktach interpersonalnych potrzebuje benzo.

Nie rozumiem dla czego chcesz płacić trzy razy więcej za ten sam proch tylko zapakowany w kapsułki żelatynowe?
Ja za 50g płaciłem z tego co pamiętam coś koło 50-60zł, za 90kapsułek z 150mg Picamilonu w miksie z tymi pozostałymi coś koło 100zł + wysyłka z usa w obu przypadkach.

Wypisała tysiące recept na "heroinę w pigułce". Z małego miasteczka uczyniła stolicę przedawkowań

Daniel Schneider, bohater serialu dokumentalnego "Farmaceuta", próbuje dociec, dlaczego w jego miasteczku młodzi ludzie zaczynają masowo umierać z przedawkowania leków i dlaczego nikt nie reaguje, gdy lokalna lekarka wypisuje tysiące recept na silnie uzależniający opioid.

Kazał zabić pięć osób, bo zniszczyły mu wielomilionowy biznes

Za zabójstwo ministra sprawiedliwości i prokuratora z północno-praskiej rejonówki Jan S. oferować miał po 100 tys. zł. Chciał także pozbyć się trojga policjantów wydziału antynarkotykowego KSP.
Rejestracja: 2013
Użytkownik nieaktywny
  • 408 / 2 / 0

Dzięki za odpowiedź.
klejofas pisze:
szczególnie jeśli ma być stosowany jako preparat leczniczy przez kogoś kto przy problemach z motywacją, lęku czy zaburzeniach w kontaktach interpersonalnych potrzebuje benzo.
Jakby nie patrzeć z farmakologicznego punktu widzenia to miałoby to sens, ponieważ więcej gaba w mózgu = większy agonizm jego receptorów co przekłada się (lub chociaż teoretycznie powinno) działać hamująco na cały układ GABA-ergiczny. Nie wiem czy dobrze dedukuję, jak będę miał okazję to pogadam z jednym kumatym magikiem co o tym sądzi i jak to faktycznie wygląda. A benzo działają na mnie naprawdę mocno, stąd przypuszczenie, że ten związek mógłby być ich substytutem w leczeniu ;> Nie jestem jakimś ekspertem, jeśli pierdolę głupoty to proszę mnie poprawić ;]
klejofas pisze:
Nie rozumiem dla czego chcesz płacić trzy razy więcej za ten sam proch tylko zapakowany w kapsułki żelatynowe?
Dałem przykład z niesprawdzonych linków, orientacyjnie. Nie chce mi się bawić w zakup wagi i odmierzanie dawek, ale jeśli to będzie miało sens to zainwestuję w zestaw waga + picamilon w prochu.
Rejestracja: 2014
  • 5 / / 0

Ja brałem, jest rewelacyjny jeżeli budzimy się "zjebani" małą ilością snu - 300mg i CYK jak nowo narodzeni a nawet i lepiej. No i pcham się do ludzi. Chęć kontaktów.
Rejestracja: 2009
Użytkownik zbanowany
  • 1053 / 60 / 0

Pikamilon dziala, normalnie. Na pewno bardziej wyraziscie niz takie np. 5-htp. Jem ok. 3 tygodnie, srednio co drugi dzien dawke 100-150mg. Od pierwszego wrzucenia czuc zmiane percepcji, wszystkie kolory staja sie wyrazniejsze i mamy je barzdiej "na oku". Faktycznie, ustepuje nieco zmeczenie i pojawia sie wieksza motywacja. wydaje mi sie, ze daje wiekszy luz w kontaktach miedzyludzkich i jakis taki wewnetrzny spokoj. Poza tym zdecydowanie lagodzi kaca i mozliwe, ze zjazdy postymulantowe (jedna, nie do konca zweeryfikowana opinia - wszystkie pozostale potwierdzone przez 2 do 5 osob).
Co do mnie - nie probowalem dawek > 150mg jednorazowo, jestem tez stosunkowo podatny na efekt placebo, ale 3 tygodnie obserwacji powinny mysle uczynic moje doswiadczenia wartosciowymi dla osob trzecich :)
Rejestracja: 2011
Użytkownik nieaktywny
  • 82 / / 0

Jakieś jeszcze opinie o tym produkcie ?
Rejestracja: 2014
  • 8 / / 0

Witam, niedawno pisałem wątek o fenibucie i dostałem sugestię od jednego z użytkowników forum o braniu na przemian Fenia z Picamilonem i cóż, jedziemy, było trzeba spróbować ... i

Pierwsze parę dni z Pokemonem :)
Wziąłem naraz 2 tabletki 300 mg, jednej nie poczułem, po czasie mocne skupienie w miejscu serca, hamulec, trochę zachciało mi się żyć, posiedzieć przed kompem, bo i tego mi się nie chciało, przyszła noc, parę pobudek w ciągu doby, po Feniu lepiej się śpi, ale zamuła, te pobudki mnie denerwowały arrr.
Żałowałem kupienia Pica, tyle tabletek co z nimi zrobić i kasa do tego, 120 zł.

Następne dni z lekiem, ŁOŁ! :)
To jest to, humor, AKTYWNOŚĆ, nie mogę tak pozytywnie usiedzieć na tyłku, chcę pomagać byle komu, oby coś robić, nawet wyjdę w miejsca np. z kimś do lokalu, gdzie za nic bym nie poszedł.
Śpi się w miarę, fajna pobudka, aktywna, po Feniu nic się nie chce.

Trzeba trochę czasu, żeby przyswoić owy związek, polecam go bardzo, a myślałem, że Fenia nic nie zastąpi, którego biorę tylko wtedy kiedy mam doła mocnego, raz dwa i żyć się chce, no albo do snu :P
Rejestracja: 2009
  • 5020 / 210 / 8

Mi również też specyfik przypadł do gustu - dobrze rozwiązuje lekkie stany nerwowe, pomaga się skupić, nie jest drogi... Jako minus można wskazać brak wyraźnego profilu działania, ale ja tego tak nie odbieram - tak po prostu jest. Fajne tło do właściwie czegokolwiek.
Rejestracja: 2014
  • 8 / / 0

Zapomniałem dodać najważniejszego, wreszcie się czuje po Pica zrównoważony, niezachwiany, wiem na czym stoję, po Feniu raz tak, raz tak ... tu jeden ciąg zachowania - ZRÓWNOWAŻENIE, jeszcze lekomanem zostanę :)
Rejestracja: 2014
  • 2 / / 0

blue777 i działa na Ciebie wciąż tak samo jak na początku brania?? organizm się nie przyzwyczail?
Posty: 58 Strona 1 z 6
Wróć do „Modulatory GABA”
Na czacie siedzi 593 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Marcins96 i 3 gości