Organiczne substancje psychoaktywne, oddziałujące na receptory serotoninowe w mózgu.
Więcej informacji: Tryptaminy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 352 / 2 / 0
Witam,
z moich ostatnio nabytych informacji, albo raczej spekulacji na podstawie dekarboksylacji muscymolu wnioskuję, że Tryptofan można poddać tej samej czynności, by uzyskać Tryptaminę. Próbował ktoś takiego patentu, albo ma ochotę? Sprawa polega na wystawieniu tabletek z TF na powietrze, nad kaloryferem albo w małej temp. w piekarniku, a później położeniu odpowiedniej ilości otrzymanego produktu na jakiejś metalowej powierzchni i podgrzaniu w takiej temp. żeby można było wciągać opary, ALE BEZ PALENIA BO W KONTAKCIE Z OGNIEM TRYPTAMINY SIĘ ROZKŁADAJĄ. Jestem niesamowicie ciekawy efektu, ale sam szczerze mówiąc nie mam na razie forsy (uczę się, nie pracuję, a starzy nie dają mi forsy na dragi :-) ) więc zwracam się do Was z tym problemem.
Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn :D
  • 3871 / 200 / 13
Co ty znowu wymyślasz, kolego tryptofan to nie tryptamina, tylko aminokwas egzogenny. Otrzymywanie tryptaminy z tryptofanu to podgrzewanie ROZPUSZCZONEGO tryptofanu np w ten sposób:

Decarboxylation of Tryptophan in Diphenylmethane2
A suspension of L-tryptophan (250 mg) in warm diphenylmethane (10 g) was gently refluxed in a stream of nitrogen for 5-20 min until no more evolution of carbon dioxide was observed. After cooling, the clear pale yellow reaction mixture was treated with a benzene solution (20 ml) saturated with dry hydrogen chloride. The resulting precipitate was collected by filtration, washed with n-hexane and dried to afford crude tryptamine hydrochloride (223 mg, 93%) which was recrystallised from ethanol/ethyl acetate to yield tryptamine hydrochloride (151 mg, 63%) as colorless needles, mp 248-249°C.

Po drugie primo ultimo: tryptamina nie kopie; No chyba że dożylnie tak jak tam shulgin pisał jakieś nearly placebo ale to już prędzej weź sobie zamotaj coś normalnego. No i musisz wiedzieć jedno - chemia substancji ćpalniczych nie jest tak trywialna...
Wkońcu zmęczony, bez sił i ochoty, bez domu i imienia w kanale zapomnienia;
  • 657 / 7 / 0
Na tym opiera sie popularna urban legend z paleniem skórek od banana. Wszak wiadomno, ze zawieraja tryptofan
Ostatnio zmieniony 20 stycznia 2012 przez Akodeen, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik Akodeen jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 352 / 2 / 0
Tak, skórki banana zawierają śladowe ilości Tryptofanu. Tyle, że trzeba byłoby spalić z kilogram tych bananów. Skoro Muscymol da się zdekarboksylować zwyczajnie w piekarniku, bez używania specjalnych urządzeń oraz odczynników chemicznych, to dlaczego nie Tryptofan?

"Po drugie primo ultimo: tryptamina nie kopie; No chyba że dożylnie tak jak tam shulgin pisał jakieś nearly placebo ale to już prędzej weź sobie zamotaj coś normalnego. No i musisz wiedzieć jedno - chemia substancji ćpalniczych nie jest tak trywialna.."

Przecież Shulgin zaznaczał w TIHKAL`u, że działa podobnie do LSD, tak, czy nie? usunieto czesc posta. macki
Ph’nglui mglw’nafh Cthulhu R’lyeh wgah’nagl fhtagn :D
  • 1253 / 4 / 0
Tryptofan, jak to aminokwas, potrzebuje odp. witamin i enzymow do metabolizacji, nastepuje to zatem w jelicie cienkim.
Sam w sobie tryptofan moze nasilic dzialanie tryptamin opierajacych sie na serotoninie, gdyz jest prekursorem do 5-htp a to z kolei do serotoniny. Wiecej serotoniny uwiezionej przez wychwyt zwrotny = wiecej szczescia i wieksza bania (teoretycznie).

Wydaje mi sie, ze tryptofan w formie palonej nie ma prawa sie przyswoić.

Scalono - PcP
(proszę o scalenie postów)

Poza tym w bananach nie ma go prawie w ogole. Proponuje kupic albo suplement z 5-htp, albo jest duzo pestek z dyni / slonecznika / ryb / piersi z kurczaka / odzywek bialkowych dla sportowcow.

Warto jeszcze dodac, ze podobno obecnosc wit. b6 wplywa na przemiane 5htp w serotonine, natomiast niedobor niacyny (PP) skutkuje tym, ze organizm naturalnie sam ja produkuje ale wlasnie z tryptofanu.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.