uprawa na dworze lub w szklarni poprzez użycie specjalnych technik
ODPOWIEDZ
Posty: 18 • Strona 1 z 2
  • 305 / 1 / 0
możliwe ze juz takie pytanie ktoś zadal gdzieś tutaj ale nie znalazlem.
wiem ze powinno sie po wykielkowaniu roślinek poczekać te 2-3 tyg i dopiero wysadzić na spota, ale z powodów rodzicielskich ciężko by bylo mi mieć ganje na parapecie, tak więc czy jeśli temp w nocy nie bedzie spadala poniżej 3-4 stopni to czy moge wysadzić to na dwór? ewentualnie wlorżyć donice na strych (nieogrzewany pod samą dachówką) ?

dodam ze zamierzam mieć passiona1
"(...) moze to uchroni nas od normalnosci... "
  • 31 / / 0
chce zrobić podobnie i tez mnie to ciekawi??
Uwaga! Użytkownik rusałkagrassuje nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 461 / 6 / 0
Jeżeli na strychu dasz dodatkowe świetlówki (bo chyba tam ciemno będzie) to TAK, jeśli nie to niema sensu, bez odpowiedniego światła roślinka nie da sobie rady.
Możesz wysadzić od razu na dwór, zrob np. 'mini szklarnię' z 5l butli po wodzie mineralnej, odetnij dół, porób odpowiednie otwory żeby roślinka miała czym oddychać i powinno być ok.
Oczywiście, po wykiełkowaniu !
Uwaga! Użytkownik elitesse nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 305 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: ogar »
zapomnialem dopisać ze myślalem o czymś takim jak ta butla tylko pytanie; czy roślinka nie ugotuje sie w dzień przez tą butle bo chyba przez ten plastik temp. byla by duzo większa...
"(...) moze to uchroni nas od normalnosci... "
  • 461 / 6 / 0
No właśnie dlatego zrób otwory w tej butli, parę na górze i z dwie po bokach. Albo na roślinkę nałóż górną część butli, odkręć ją i zostaw. A jeśli chcesz zlukać jaka temp. jest to wsadź tam termometr... w sumie, też ciekaw jestem.

Albo... zrób mały foliak, też można, 4patyki owinąc folią tylko nie do samej ziemi, żeby powietrze miało się jak dostawac do roślinki, parę dziur na górze i luzik.
Oczywiscie, zawsze lepiej potrzymać w domu na parapecie, ale jak niemożna cza kombinować :D
Uwaga! Użytkownik elitesse nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 305 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: ogar »
mierzylem temp termometrem z okna i bez butli na slońcu wyszło 34 stopnie a w butli 32 :)
"(...) moze to uchroni nas od normalnosci... "
  • 907 / 7 / 0
W nocy nie powinno spadać poniżej 10*C wtedy można wysadzać, kto ma możliwość za dnia "wyprowadzać" roślinki w doniczkach na dwór to fajnie by było, a jak nie to parapet z południowej strony zostaje.
I kórwa chuj Cie obchodzi, że robie błędy ortograficzne!

Legalizować? Tak, ale pod pewnymi obostrzeniami. marihuana nie powinna być dostępna jak bułki i mleko, raczej tak jak alkohol – w specjalnie do tego przeznaczonych miejscach, sklepikach. Dlaczego? Przede wszystkim po to, żeby zlikwidować czarny rynek i utrudnić dostęp nieletnim. Poza tym zarobi na tym budżet państwa. No i jest to szlachetna roślina, z której można robić papier, materiały, nawet ocieplać nią domy. Przecież to absurdalne, żeby zabraniać rosnąć roślinie.
  • 355 / 7 / 0
Najlepiej chyba butla, dziurki w dnie porobić małe, a dużo i można zostawić na dłużej, dziurki małe, ślimaki już całkiem niedługo się wysypią.
  • 305 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: ogar »
Pan Prezes pisze:
W nocy nie powinno spadać poniżej 10*C
...aż tyle ? :( to ja w czerwcu dopiero móglbym to wysadzić... ;/
kto ma możliwość za dnia "wyprowadzać" roślinki w doniczkach na dwór to fajnie by było,
a jak bym na dzień wystawiał na dwór a na noc chował do strychu (drugi mój strych cieplejszy wiec nie było by ponizej 10C )
"(...) moze to uchroni nas od normalnosci... "
  • 461 / 2 / 0
Rady Prezesa należy traktować z przymrużeniem oka ;).

Generalnie, jak w nocy jest powyżej 5 stopni nic złego nie powinno się stać, ale najlepiej wywalać dopiero po zimnych ogrodnikach.
Trans-atlan-cycki!

Pilzenzeit, pilzenzeit, pilzenzeit...
ODPOWIEDZ
Posty: 18 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.