Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 620 • Strona 1 z 62
  • 157 / 11 / 0
Chlorprotiksen-hajp.png
Chloroprotyksen, chlorprotiksen (łac. chlorprothixenum) – organiczny związek chemiczny, neuroleptyk z grupy pochodnych tioksantenu, wprowadzony do lecznictwa w roku 1959 pod nazwą handlową Truxal przez duńską firmę H. Lundbeck. Wykazuje silne działanie uspokajające, słabe przeciwpsychotyczne, słabe przeciwautystyczne i bardzo słabe przeciwdepresyjne. Związek znalazł zastosowanie w leczeniu urojeń z pobudzeniem psychomotorycznym i obniżeniem nastroju, a również w leczeniu niektórych zespołów depresyjnych, zwłaszcza przebiegających z nasilonymi stanami lękowymi i niepokojem oraz w stanach psychotycznych, w tym psychozach alkoholowych i starczych. Pod względem budowy chemicznej związek podobny do chloropromazyny
https://pl.wikipedia.org/wiki/Chloroprotyksen

No i stało się - psychiatra przepisał mi Chlorprothixen (neuroleptyk o działaniu sedatywnym) na bezsenność, niepokój i stany lękowe. Biorę na razie niewielkie dawki bo 30-45mg w ciągu dnia i 45-60mg na noc. Do tego 20mg fluoksetyny rano. Działanie chlorprothixenu mi się podoba - odchodzą wszystkie myśli, jest się obojętnym na wszystko, nie mam tej cholernej gonitwy myśli i dobrze sypiam :) To był strzał w dziesiątkę :)

Dodano strukturę + Wiki link - 909
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2006 przez Iwan, łącznie zmieniany 3 razy.
  • 291 / 31 / 0
Nieprzeczytany post autor: Nof »
Średnio ciekawy ogłupiacz. Poproś go o coś z alprazolamem. Znakomity na bezsenność, niepokój i przede wszystkim stany lękowe. Poza tym ma duży potencjał rekreacyjny. Nie jest tak bardzo otępiający jak chlorprothixen i powinnien wspomagać działanie antydepresyjne fluoxetyny i ogólnie dobrze się z nią komponować.
Uwaga! Użytkownik Nof nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 16 / 3 / 0
Nieprzeczytany post autor: schiza »
cholera ten chlorprothixen to jakas Qpa :/ znacie cos dobrego albo cos z czym mozna to zmieszac zeby dobrze podzialalo? na skladziku mam mianseryne seronil pernazyne ;)
  • 185 / 15 / 0
Nieprzeczytany post autor: PanMuchomor »
Schiz, ja swoje zdanie o tym leku napisałem w http://talk.hyperreal.info/viewtopic.php?t=277

Są przyjemniejsze leki :rolleyes:
Uwaga! Użytkownik PanMuchomor nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 16 / 3 / 0
Nieprzeczytany post autor: schiza »
wiem widzialam ;) ale moze znasz sie na mieszaniu <lol2> bo mi to kiepsko idzie dzisiaj mam wstac o 6 i nie wiem co mam juz zrobic :/ jakas rada?
  • 185 / 15 / 0
Nieprzeczytany post autor: PanMuchomor »
Jak chcesz wstać o 6.00 to sie lepiej nie kładź, w 3 godziny i tak się nie wyśpisz, a tylko wstaniesz niewyspany...
Najlepiej będzie jak wypijesz kilka kaw, a położysz sie jutro :)

A na mieszaniu psychotropów się nie znam.
Jeśli ja bym MUSIAŁ to jeszcze raz zjeść to zmieszał bym to z jakimś słabym opioidem (np. tramadol w dawce 300mg), aby zaćmić to całe psychiczne zamulenie :scared:
Ostatnio zmieniony 05 stycznia 2006 przez Sterylny Marcin, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik PanMuchomor nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 157 / 11 / 0
Nieprzeczytany post autor: Iwan »
To zapraszam do wątku mixy :)

A jak rano musisz wstać i być zwarta i gotowa to kreska albo dwie i paszła ;)
  • 16 / 3 / 0
Nieprzeczytany post autor: schiza »
wstalam ;) i panie muhomorze jestem dziewczyna jak cos :P a co do oglupiania to mi to pasuje ;) tylko ze one chyba na mnie cos nie dzialaja :( a jak juz czyms sie bawie to tylko lekami ;)
  • 157 / 11 / 0
Nieprzeczytany post autor: Iwan »
Nom ja też lubię leki i różne ciekawe interakcje albo niektóre leki w połączeniu z MJ :]
  • 16 / 3 / 0
Nieprzeczytany post autor: schiza »
z tego co zauwazylam panie ivanie to ty wogole masz bogate doswiadczenie w tej kwestji:P to moze mi powiesz z czym zmieszac mianseryne? bo wyjatkowo mi sie podoba zabawa z nia :D
ODPOWIEDZ
Posty: 620 • Strona 1 z 62
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.