Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 122 • Strona 1 z 13
  • 657 / 8 / 0
Nieprzeczytany post autor: Mayday »
Z nowszych rc opoidów to:
L-838,417
[ external image ]
3-(2,5-Difluorophenyl)-7-(1,1-dimethylethyl)- 6-[(1-methyl-1H-1,2,4,-triazol-5-yl)methoxy]- 1,2,4-triazolo[4,3-b]pyridazine
Efekty podobne do benzodiazepinów lecz ze względu na odmienny wzór chemiczny nie jest zaliczany do tej grupy. Ma wyrażne efekty przeciwlękowe ale działa słabiej sedatywnie i znieczulająco. Być może wkrótce zastąpi Chlordiazepoxid który jest używany w takich lekach jak: Librium i Tropium.

CL-218,872
[ external image ]
3-methyl-6-[3-(trifluoromethyl)phenyl]-[1,2,4]triazolo[3,4-f]pyridazine
Na temat tego związku znalazłem mało informacji. Tylko tyle że ma działanie podobne do triazolamu.
Czyli ma działanie uspakajające, sedatywne, przeciwkonwulsyjne, pomoga w zaśnięciu i wprowadzeniu w stan hipnozy podobnie jak zolpidem. Najmocniejsze efekty to właśnie wprowadzenie w twardy sen i amnezja, więc raczej mało ciekawy. Jako taki wartośći rekreacyjnej pewnie niema ale pewnie pomaga w zasnięciu.

7-PET
[ external image ]
7-[1-phenyl-3-hydroxybut-3-yl]endoethenotetrahydrothebaine
Jest to mocny lek znieczulający kilka tysięcy razy silniejszy od morfiny. Spokrewiony z oripaviną stosowaną jako środek sedadywny na dużych zwierzętach jak słonie.

C-8813
[ external image ]
trans-4-(p-Bromophenyl)-4-(dimethylamino)-1-(2-(thiophen-2-yl)ethyl)cyclohexanol
Środek 591 razy silniejszy od morfiny lecz nie ma dokumtencji stosowania go na człowieku. W działaniu uważa sie że może by podobny do morfiny.

Bretazenil
[ external image ]
t-butyl-8-bromo-11,12,13,13a-tetrahydro-9-oxo-9H- imidazo(1,5-a)-pyrrolo(2,1-c)(1,4)benzodiazepine-1-carboxylate
Chyba najciekawszy jak dla mnie środek ponieważ nie przepadam za opoidami oprócz alkocholu i ghb a ten środek daje same pozytywne efekty znane z alkocholu bez jego negatywów. Stosowyny w Rosji jako lek dla alkocholików ponieważ ma podobne działanie. To właśnie w Rosji i w innych liberalnych państwach bierze sie pod uwage wprowadzenie go jako środek rekreacyjny jako lepsza alternatywa dla alkocholu gdyż nie niszczy tak mózgu i wątroby. W przypadku przedawkowania można użyc flumazenilu by odwrócic efekty i wytrzeżwieć.

Nic z tego nie próbowałem ale przymierzam sie do bretazenilu, reszta mnie jakoś szczególnie nie interesuje. Gdybym w najbliższym czasie go skonsumował zdam oczywiście relacje :)
Prawie wszystko to częsciowe tłumaczenia z wikipedia bo nigdzie indziej nie widziałem informacji oprócz dokumentacji firm farmaceutycznych ale nie chciało mi sie czytać tego stosu stron.
Ostatnio zmieniony 03 marca 2009 przez MaciekB, łącznie zmieniany 3 razy.
  • 1234 / 10 / 0
Nieprzeczytany post autor: MaciekB »
I takie posty lubię Mayday. Jak dla mnie to wszystkie prezentują się ciekawie. Szczególnie podoba mi się ten C-8813. I synteza wygląda na niezbyt skomplikowaną i niedrogą (oczywiście w porównaniu z resztą tych nowych opiatów). Cząsteczkę można jeszcze wielokrotnie wzmocnić poprzez utworzenie estru octowego. W postaci octanu przenikanie bariery krew mózg powinno być znacznie efektywniejsze. Byłoby to wtedy coś podobnego do niesamowicie mocnej heroiny, aż mi ciarki przechodzą po plecach :moody: Jak znajdziecie jakiś trip raport to podeślijcie, warto się temu przyjrzeć z bliska.

----------------------

Mayday mnie zaciekawił tymi opioidami. Krewniak C-8813 znany jako BDPC http://en.wikipedia.org/wiki/4-(p-Bromo ... clohexanol jest ok. 600 razy mocniejszy niż morfinka. Można go dosyć łatwo otrzymać z ogólnie dostępnych odczynników. Jak zacznie się o tym dużo mówić to na 100% pojawi się w sklepach z RC. Problem w tym, że głos z polskich forum jest mało słyszalny w świecie. Trzeba by było przeprowadzić jakąś akcję propagandową na bluelight albo masowo napastować sprzedawców RC z tą substancja.
Ostatnio zmieniony 03 marca 2009 przez MaciekB, łącznie zmieniany 2 razy.
Uwaga! Użytkownik MaciekB nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 304 / / 0
mogłbyś podać namiary na opis syntezy BDPC?
Ostatnio zmieniony 03 marca 2009 przez MaciekB, łącznie zmieniany 1 raz.
Chyba już nic nie wiem. nie ma nas a co ?
jestem tu gdzie jestem!
  • 1234 / 10 / 0
Nieprzeczytany post autor: MaciekB »
Myślę, że ten artykuł naprowadzi cię na odpowiednią drogę syntezy nie tylko dla BDPC, ale również jego analogów:
http://www.duckduckgo.com/patents?id=eTs9AA ... 72#PPA1,M1
Ostatnio zmieniony 03 marca 2009 przez MaciekB, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik MaciekB nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2497 / 43 / 0
Ten temat nie powinien byc w depresantach?
Uwaga! Użytkownik świetliste macki kosmicznej jaźni nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1234 / 10 / 0
Nieprzeczytany post autor: MaciekB »
Hmmm. Jest to trochę dyskusyjna sprawa. Są to nowe substancje i tak naprawdę do końca nie wiemy jak się będą zachowywać. DXM teoretycznie jest opioidem a działa jak typowy dysocjant. Tak samo Salvinorin A został przez naukowców podciągnięty do opioidów a działa jak psychodelik. Dla bezpieczeństwa nowinki ze świata dragów proponowałbym opisywać w psychodelikach. Poza tym wątek ten wyciągnąłem z tematu "Nowości ze świata RC i designer drugs".
Uwaga! Użytkownik MaciekB nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 123 / / 0
Nieprzeczytany post autor: r0galik »
Mayday pisze:
nie przepadam za opoidami oprócz alkocholu i ghb a ten środek daje same pozytywne efekty znane z alkocholu bez jego negatywów.
Alkohol i GHB to nie opioidy... Nie żebym się czepiał, tylko sprostowuję
Co cię nie zabije, to cię osłabi.
  • 657 / 8 / 0
Nieprzeczytany post autor: Mayday »
A myślałem że skoro należą do depresantów to też nimi są :P
Nie interesuje sie tą grupą zabardzo więc mam skromną wiedze na ten temat.
murtibing: wszędzie napisałem w tym poscie opoidy zamiast opioidy, będe wdzięczny jak to poprawisz bo ja nie moge :-)
Ostatnio zmieniony 04 marca 2009 przez Mayday, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 849 / 36 / 0
Pierwsze dwa też nie są opioidami.
Uwaga! Użytkownik lucyper2 nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 657 / 8 / 0
Nieprzeczytany post autor: Mayday »
Myślałem że wszystkie depresanty są opioidami bo chyba wszystkie oddziaływują na te same receptory.
Chociaż psychodeliki też na te same działają i jest podział na różne grupy.
Jakoś sie tym nie interesowałem bo depresanty nie są dla mnie. Zaraz zobacze na wiki i sie dowiem o co kaman tak z ciekawości.
ODPOWIEDZ
Posty: 122 • Strona 1 z 13
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.