Designer Opioids

Organiczne substancje psychoaktywne oddziałujące na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Opioidy w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 121 Strona 1 z 13

 

Rejestracja: 2006
  • 657 / 4 / 0

Z nowszych rc opoidów to:
L-838,417
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
3-(2,5-Difluorophenyl)-7-(1,1-dimethylethyl)- 6-[(1-methyl-1H-1,2,4,-triazol-5-yl)methoxy]- 1,2,4-triazolo[4,3-b]pyridazine
Efekty podobne do benzodiazepinów lecz ze względu na odmienny wzór chemiczny nie jest zaliczany do tej grupy. Ma wyrażne efekty przeciwlękowe ale działa słabiej sedatywnie i znieczulająco. Być może wkrótce zastąpi Chlordiazepoxid który jest używany w takich lekach jak: Librium i Tropium.

CL-218,872
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
3-methyl-6-[3-(trifluoromethyl)phenyl]-[1,2,4]triazolo[3,4-f]pyridazine
Na temat tego związku znalazłem mało informacji. Tylko tyle że ma działanie podobne do triazolamu.
Czyli ma działanie uspakajające, sedatywne, przeciwkonwulsyjne, pomoga w zaśnięciu i wprowadzeniu w stan hipnozy podobnie jak zolpidem. Najmocniejsze efekty to właśnie wprowadzenie w twardy sen i amnezja, więc raczej mało ciekawy. Jako taki wartośći rekreacyjnej pewnie niema ale pewnie pomaga w zasnięciu.

7-PET
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
7-[1-phenyl-3-hydroxybut-3-yl]endoethenotetrahydrothebaine
Jest to mocny lek znieczulający kilka tysięcy razy silniejszy od morfiny. Spokrewiony z oripaviną stosowaną jako środek sedadywny na dużych zwierzętach jak słonie.

C-8813
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
trans-4-(p-Bromophenyl)-4-(dimethylamino)-1-(2-(thiophen-2-yl)ethyl)cyclohexanol
Środek 591 razy silniejszy od morfiny lecz nie ma dokumtencji stosowania go na człowieku. W działaniu uważa sie że może by podobny do morfiny.

Bretazenil
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
t-butyl-8-bromo-11,12,13,13a-tetrahydro-9-oxo-9H- imidazo(1,5-a)-pyrrolo(2,1-c)(1,4)benzodiazepine-1-carboxylate
Chyba najciekawszy jak dla mnie środek ponieważ nie przepadam za opoidami oprócz alkocholu i ghb a ten środek daje same pozytywne efekty znane z alkocholu bez jego negatywów. Stosowyny w Rosji jako lek dla alkocholików ponieważ ma podobne działanie. To właśnie w Rosji i w innych liberalnych państwach bierze sie pod uwage wprowadzenie go jako środek rekreacyjny jako lepsza alternatywa dla alkocholu gdyż nie niszczy tak mózgu i wątroby. W przypadku przedawkowania można użyc flumazenilu by odwrócic efekty i wytrzeżwieć.

Nic z tego nie próbowałem ale przymierzam sie do bretazenilu, reszta mnie jakoś szczególnie nie interesuje. Gdybym w najbliższym czasie go skonsumował zdam oczywiście relacje :)
Prawie wszystko to częsciowe tłumaczenia z wikipedia bo nigdzie indziej nie widziałem informacji oprócz dokumentacji firm farmaceutycznych ale nie chciało mi sie czytać tego stosu stron.
Ostatnio zmieniony 03 marca 2009 przez MaciekB, łącznie zmieniany 3 razy.

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 3 / 0

I takie posty lubię Mayday. Jak dla mnie to wszystkie prezentują się ciekawie. Szczególnie podoba mi się ten C-8813. I synteza wygląda na niezbyt skomplikowaną i niedrogą (oczywiście w porównaniu z resztą tych nowych opiatów). Cząsteczkę można jeszcze wielokrotnie wzmocnić poprzez utworzenie estru octowego. W postaci octanu przenikanie bariery krew mózg powinno być znacznie efektywniejsze. Byłoby to wtedy coś podobnego do niesamowicie mocnej heroiny, aż mi ciarki przechodzą po plecach :moody: Jak znajdziecie jakiś trip raport to podeślijcie, warto się temu przyjrzeć z bliska.

----------------------

Mayday mnie zaciekawił tymi opioidami. Krewniak C-8813 znany jako BDPC http://en.wikipedia.org/wiki/4-(p-Bromo ... clohexanol jest ok. 600 razy mocniejszy niż morfinka. Można go dosyć łatwo otrzymać z ogólnie dostępnych odczynników. Jak zacznie się o tym dużo mówić to na 100% pojawi się w sklepach z RC. Problem w tym, że głos z polskich forum jest mało słyszalny w świecie. Trzeba by było przeprowadzić jakąś akcję propagandową na bluelight albo masowo napastować sprzedawców RC z tą substancja.
Ostatnio zmieniony 03 marca 2009 przez MaciekB, łącznie zmieniany 2 razy.

Wyprowadzić noworodka z nałogu. Tak leczy się dzieci kobiet uzależnionych

Dzieci przechodzące przez proces odstawienia opioidów płaczą w charakterystyczny sposób. Jest to krótkie, udręczone, przeraźliwe zawodzenie powtarzające się w kółko. Odbija się ono echem na oddziale noworodkowym szpitala Cabell Huntington w Huntington w Zachodniej Wirginii. Od szóstej rano przebywa na nim tygodniowa dziewczynka, niepocieszona. O dziesiątej Sara Murray, kierowniczka pielęgniarek na tym oddziale o łagodnym głosie i rzeczowym podejściu, wzdycha. "To może być frustrujący dzień" - mówi

USA: medyczna marihuana u pacjentów stomatologicznych

W ostatnich latach istnieje coraz szersze przyzwolenie dla używania marihuany. Obecnie jest ona legalna w Kanadzie, części stanów USA, w Urugwaju, RPA oraz Gruzji. W innych państwach wciąż pozostaje nielegalna, ale jej stosowanie nie podlega już penalizacji – w tej grupie jest m.in. rosnąca liczba krajów europejskich: Czechy, Austria, Chorwacja, Słowenia, Włochy, Malta, Hiszpania, Portugalia, Szwajcaria, kraje Beneluksu, Estonia, Mołdawia. Ponadto w wielu państwach legalne jest używanie marihuany do celów medycznych – jest ona stosowana m.in. jako środek przeciwbólowy.

 

Rejestracja: 2006
  • 304 / / 0

mogłbyś podać namiary na opis syntezy BDPC?
Ostatnio zmieniony 03 marca 2009 przez MaciekB, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 3 / 0

Myślę, że ten artykuł naprowadzi cię na odpowiednią drogę syntezy nie tylko dla BDPC, ale również jego analogów:
http://www.duckduckgo.com/patents?id=eTs9AA ... 72#PPA1,M1
Ostatnio zmieniony 03 marca 2009 przez MaciekB, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 2497 / 32 / 0

Ten temat nie powinien byc w depresantach?

 

Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 3 / 0

Hmmm. Jest to trochę dyskusyjna sprawa. Są to nowe substancje i tak naprawdę do końca nie wiemy jak się będą zachowywać. DXM teoretycznie jest opioidem a działa jak typowy dysocjant. Tak samo Salvinorin A został przez naukowców podciągnięty do opioidów a działa jak psychodelik. Dla bezpieczeństwa nowinki ze świata dragów proponowałbym opisywać w psychodelikach. Poza tym wątek ten wyciągnąłem z tematu "Nowości ze świata RC i designer drugs".

 

Rejestracja: 2008
  • 123 / / 0

Mayday pisze:
nie przepadam za opoidami oprócz alkocholu i ghb a ten środek daje same pozytywne efekty znane z alkocholu bez jego negatywów.
Alkohol i GHB to nie opioidy... Nie żebym się czepiał, tylko sprostowuję

 

Rejestracja: 2006
  • 657 / 4 / 0

A myślałem że skoro należą do depresantów to też nimi są :P
Nie interesuje sie tą grupą zabardzo więc mam skromną wiedze na ten temat.
murtibing: wszędzie napisałem w tym poscie opoidy zamiast opioidy, będe wdzięczny jak to poprawisz bo ja nie moge :-)
Ostatnio zmieniony 04 marca 2009 przez Mayday, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2006
Użytkownik nieaktywny
  • 850 / 24 / 0

Pierwsze dwa też nie są opioidami.

 

Rejestracja: 2006
  • 657 / 4 / 0

Myślałem że wszystkie depresanty są opioidami bo chyba wszystkie oddziaływują na te same receptory.
Chociaż psychodeliki też na te same działają i jest podział na różne grupy.
Jakoś sie tym nie interesowałem bo depresanty nie są dla mnie. Zaraz zobacze na wiki i sie dowiem o co kaman tak z ciekawości.
Posty: 121 Strona 1 z 13
Wróć do „Opioidy”
Na czacie siedzi 1934 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości