Substancje wykazujące działanie prokognitywne.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 51 • Strona 5 z 6
  • 3245 / 617 / 0
Na mnie działa psychoaktywnie 400-600mg z tabletkami kofeinowymi, Z kawą już nie działa tak wyraznie.
Uwaga! Użytkownik Verbalhologram nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 311 / 53 / 0
Słodki ten wynalazek i mdły zarazem jak cholera.

Orientuje się ktoś może ile na prawdę miligramów niesie jedna miarka z pewnego alchemiczno-ekstraktowego sklepu? Zawsze jak coś od nich zamawiam pierwsza rzeczą jest policzenie ile miarek mieści pakunek, z a w s z e okazuje się, że podane przez sklep wartości daleko rozmijają się z prawdą. Np miarka noopeptu która wg sklepu ma mieścić 10mg mieści go około 30mg. Tutaj do teaniny jest podane, że miarka ma mieć 100mg, już na oko nie chce mi się w to wierzyć, wydaje mi się, że ma 150-200. Problem w tym, że nie policzyłem paki po dostawie, a zdążyłem już parokrotnie do niej sięgnąć po różne ilości których nie pamiętam. Może ktoś, coś...
Uwaga! Użytkownik syntheticFlesh nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 5 / 1 / 0
W połączeniu z kofeiną jeden z ulubionych "stacków" - niby lajcik, a jednak wyraźnie czuć takie nienachalne, niewystrzelone pobudzenie i koncentrację, łatwiej odnajduje się myśli i trudniej rozprasza
  • 4 / / 0
witam. bardzo proszę o odpowiedź.
zawartość kofeiny w suchej masie zielonej herbaty to ok 3% a zawartość l-teaniny to ok 3% czy znacie metodę parzenia zielonej herbaty która w miarę możliwości zminimlizuje ekstrakcje kofeiny a zmaksymaliuje ekstrakcje l-teaniny?
  • 63 / 5 / 0
Ja nic nie czuję, żadnego działania, chyba że sobie bym to działanie wkręcił. Próbowałem wiele razy i różnych dawek itp. A jestem naprawdę podatny na różne substancje. Uśmiałem się jak przeczytałem, post wcześniej, w którym ktoś porównał l-teaninę do phenibutu :D
  • 488 / 144 / 0
15 marca 2019vortexxix pisze:
Nie wiem czy tłuszcze są potrzebne, ale to fakt, że w wodzie się to nie rozpuszcza, grudki pudru uparcie pływają po powierzchni, pijąc można się zakrztusić, bo zdarza się wciągnąć pył do płuc ;) Ja zapodaję L-teaninę pod język, być może część wchłania się przez śluzówkę (co do tego pewności nie mam), ale na pewno miesza się ze śliną.
Grudki faktycznie potrafią się zrobić, jednak po chwili mieszania wszystkie się rozpuszczają. W celu przyspieszenia procesu można grudki rozgnieść o ściankę szklanki. O tym, że L-teanina jest rozpuszczalna w wodzie i bardzo dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, może świadczyć to, że pijąc zieloną herbatę również dostarczamy do organizmu ten składnik, więc musiał on się rozpuścić w wodzie która została użyta do zaparzenia herbaty.

Ponadto na tej stronie https://neuroexpert.org/wiki/l-teanina- ... -sinensis/ znalazłem informacje, że poza tym że się dobrze rozpuszcza w wodzie to również bardzo dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, co potwierdziły liczne badania na zwierzętach.

Więc z moich obserwacji po prostu trzeba dłużej mieszać, ale wszystko się dobrze rozpuści i nie są do tego żadne tłuszcze potrzebne.
Ostatnio zmieniony 17 grudnia 2022 przez omertse, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 3155 / 884 / 5
Zajebiście się komponuje z kofeiną i teobrominą.
Piję rano napitek z łyżeczki kawy rozpuszczalnej, 2-4 kakao i 200-800mg l-theaniny.
Idealna stymulacja, bez roztrzepania, bez spięcia czy nerwowości. Fizycznie też fajnie, łapy się nie trzęsą ani nic w ten deseń, bardzo naturalne się to wydaje.
Poor kids are just as bright and talented as white kids.
  • 488 / 144 / 0
Ostatnio kolega przesadził z ilością yerby, ręce mu się trzęsły itp. dałem mu L-teanine i stwierdził że pomogło, chociaż i tak do 5 podobno nie mógł zasnąć. Więc jest dokładnie tak jak piszesz @DelicSajko. L-teanina bardzo fajnie zmienia profil działania kofeiny.
  • 52 / 8 / 0
Teanina wiąże się z receptorami glutaminianu. Teanina zwiększa poziom dopaminy , GABA i glicyny w różnych obszarach mózgu. Wpływa również na serotoninę.

Ja piję l-teaninę w formie japońskiej zielonej herbaty wysokiej jakości np. sencha lub gyokuro lub też chińskie odpowiedniki, najważniejsze jest to by herbata miała smak umami gdyż jest to oznaką wysokiej zawartości l-teaniny w herbacie. L-teanina w herbacie bardzo łatwo się wchłania i działa wspólnie z kofeiną.

Dla spróbowania polecam herbaciarnie które podają senche/gyokuro. W każdym razie l-teanina nie tylko rozluźnia mięśnie i działa uspokajająco ale też powoduje niesamowitą uważność i klarowność. Można to porównać do np zwiększenia ostrości po THC ale jednocześnie człowiek nie jest rozkojarzony i ma organizację w głowie. To taki naturalny nootrop dlatego kocham japońską herbatę.
  • 1499 / 239 / 0
Ja dziwnie reagowałem na l-teaninę, początkowo dodawałem ją do kawy i efekty były całkiem fajne, ale po czasie takie 400 mg powodowało nerwowość i niepokój. Obecnie przymierzam się ponownego rozpoznania.
ODPOWIEDZ
Posty: 51 • Strona 5 z 6
Artykuły
Newsy
[img]
Musk zażywał narkotyki w Białym Domu? Trump "ma nadzieję, że nie"

Donald Trump, komentując doniesienia "New York Timesa", wyraził nadzieję, że Elon Musk nie zażywał narkotyków w Białym Domu. Amerykański przywódca zdradził także, co zrobi z zakupioną od miliardera teslą. Od momentu odejścia Muska z administracji pomiędzy prezydentem a jego byłym doradcą trwa spór.

[img]
Legalizacja marihuany ogranicza problematyczne używanie i poprawia kondycję psychiczną

Badacze analizują, jak legalny dostęp do marihuany wpływa na konsumpcję i zdrowie psychiczne uczestników. W pierwszej akademickiej publikacji zespół badawczy przedstawił bezpośrednie porównanie legalnego i nielegalnego pozyskiwania tej substancji. Badanie rozpoczęto w styczniu 2023 r. jako wspólne przedsięwzięcie Departamentu Uzależnień w Bazylei, Uniwersytetu w Bazylei, Uniwersyteckiej Kliniki Psychiatrycznej w Bazylei (UPK) oraz Służb Psychiatrycznych Aargau.

[img]
Medyczna marihuana. Przerwa tolerancyjna – prosty sposób, by konopie znów działały lepiej

Choć powszechnie uważa się, że jeśli dawka przestaje działać, należy ją zwiększyć – nie zawsze jest to właściwe podejście. U niektórych osób większa dawka działa wręcz odwrotnie, ponieważ ich organizm rozwinął zbyt wysoką tolerancję. Zwiększanie dawki może osłabić działanie terapeutyczne i zwiększyć koszty leczenia. Przerwa tolerancyjna (tzw. tolerance break) oraz zmniejszenie dawek po jej zakończeniu może zwiększyć korzyści terapeutyczne i obniżyć potrzebne ilości konopi nawet o 60%.