Syntezy, ekstrakcje, sprzęt i techniki laboratoryjne.
Regulamin forum
Uwaga!
Dyskusje w działach Psychofarmakologia i Syntezy winny mieć charakter możliwie jak najbardziej ścisły i naukowy. W trosce o realizację tego celu posty wszystkich użytkowników muszą zostać zaakceptowane przez moderację.
Moderacja zastrzega sobie prawo do usuwania/nieakceptowania postów, które nie spełniają powyższych założeń, nawet jeżeli są zgodne z regulaminem!
Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 3450 / 101 / 8
Nie jest to format absolutnie i bezwzględnie wymagany, ale czy jest właściwie problemem z niego skorzystać? Mam nadzieję, że dzięki naszym współnym wysiłkom podejmowanym w kierunku maksymalnego ujednolicania formatów preparatyk umieszczanych w dziale Syntezy, forum (w odległej przyszłości, póki co ;) ) zyska choć trochę na czytelności. Bolączką sporej części preparatyk umieszczanych na forum jest niskie zainteresowanie społeczności, graniczące właściwie czasem z całkowitym jego brakiem. Może kiedyś uda się to zmienić.
[b]Otrzymywanie [nazwa produktu] w reakcji [zwięzły opis, co się będzie działo][/b]

[u]Odczynniki:[/u]
[list]
[*] [odczynnik 1] [color=blue](wzór chemiczny)[/color]
[*] [odczynnik 2] [color=blue](wzór chemiczny)[/color]
[*] [odczynnik 3] [color=blue](wzór chemiczny)[/color] [url=[Link do preparatyki odczynnika 3]](preparatyka)[/url][/list][u]Sprzęt:[/u][list]
[*] jakieś szkło
[*] jakieś rureczki
[*] jakieś wężyki
[*] jakieś narzędzia[/list]

[u]Zapis reakcji[/u]

[img][adres do obrazka, najlepiej na hostingu imgur (nie kasują)][/img]

[u]Preparatyka:[/u]
[Właściwy przepis]

[u]Źródła:[/u]
1. [Źródło 1]
2. [Źródło 2]

[color=blue]Otrzymany produkt może posłużyć do syntezy [url=link do preparatyki 1]][nazwa odczynnika 1][/url] lub [url=[link do preparatyki 2]][nazwa odczynnika 2][/url].[/color]
Posty: 1 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.