Suplementy na siłownię

Polepszanie samopoczucia i funkcjonowania za pomocą substancji nie będących narkotykami. Suplementy, witaminy, nootropy; regeneracja receptorów i neuronów; dieta i trening.

Moderator: Zdrowie

Posty: 96 Strona 10 z 10
Rejestracja: 2018
  • 1 / / 0


generalnie w większości ziołowe rzeczy. Black Devil od Hi Tec, ashwaghanda, imbir, kurkuma z pieprzem, rożeniec, omega 3 + wit k2, ekstrakt z czystka... z chemii jak już to magnez z b6
może wydawać się że taka suplementacja to gunwo lecz makroskładniki pochodzą z diety i nie potrzeba ich dodawać więcej
Rejestracja: 2017
  • 79 / 6 / 0


Gdy chodziłem na siłkę, zwykle leciał: cynk, magnez, i wapń + kompleks witamin z grupy B, czasem kreatyna ,sporadycznie białko i po treningu carbo
Kupiłem kiedyś hmb, ale z tego co czytałem nie działa. W okresach gdzie gorzej się czułem brałem ginko biloba i gaba, kurkuma + pieprz.

Jak ochronić amerykański pejotl?

Mały, bulwiasty kaktus ma kluczowe znaczenie dla ceremonii religijnych Kościoła Tubylczoamerykańskiego, jednak kłusownictwo i niezrównoważone praktyki zbiorów powodują, że na terenie Stanów Zjednoczonych istnieje ryzyko jego wyginięcia.

Polski system do wykrywania dopalaczy pozna po włosie, kto jest „czysty”

Ślady 500 substancji psychoaktywnych, w tym 300 dopalaczy, będzie mógł rozpoznawać w próbkach biologicznych system zaprojektowany przez Polaków. Do analizy wystarczy przesłać próbkę krwi, moczu albo włosów.
Rejestracja: 2018
  • 5 / / 0


Z supli dostepnych w zwyklym sklepie 90% bullshit, lepiej kase wydać na teścia+ dobrą diete ;)
Rejestracja: 2018
  • 3 / / 0


07 grudnia 2018vBezTalencie pisze:
Z supli dostepnych w zwyklym sklepie 90% bullshit, lepiej kase wydać na teścia+ dobrą diete ;)
Niekoniecznie, suplementacja jest równie ważna, już nie wspomnę o okresie zimowym, gdzie w większości przypadków w diecie nie jesteśmy w stanie dostarczać wielu składników, chyba, że jesteś jakimś programistą z 20k miesięcznie i kupujesz burżujskie produkty ;p
Rejestracja: 2018
  • 787 / 89 / 0


Nie pijcie energetyków po treningach.
Rejestracja: 2018
  • 4 / 1 / 0


Jako trener personalny z zawodu, poczułem się niejako wywołany do tablicy gdy zobaczyłem ten temat :)

Odcinek 1: Kreatyna, czyli najskuteczniejszy naturalny legalny suplement do budowy mięśni.

Co to jest?
Kreatyna jest organiczną cząsteczką zawierającą azot, naturalnie wytwarzaną u kręgowców.

Mechanizm działania: Kreatyna pomaga w recyklingu ATP, wydłużając czas, w którym mięśnie mogą wytwarzać siłę. Skurcz mięśni wymaga energii, która pochodzi z hydrolizy ATP. Podczas tego procesu hydrolizy odszczepia się wysokoenergetyczne ciało fosforanu, co prowadzi do usunięcia grupy fosforanowej z ATP i tworzenia ADP. Niestety, zawartość ATP w mięśniu jest tak niska, że ​​wystarczy tylko by wygenerować energię na ułamek sekundy. Fosfokreatyna - fosforylowana kreatyna, która jest składową wysokoenergetycznego fosforanu w mięśniach - poddaje recyklingowi ATP poprzez przeniesienie grupy fosforylowej do ADP. Ponad 50% kreatyny w mięśniu w stanie spoczynkowym występuje w postaci fosfokreatyny. Enzym kinazy kreatynowej (CK) katalizuje transfer fosforanu w aktywnym mięśniu.

Korzyści: Suplementacja kreatyny zwiększa poziom przechowywania kreatyny w organizmie nawet o ~ 50%, a tym samym chroni przed zmęczeniem podczas ćwiczeń o wysokiej intensywności, zapewniając organizmowi możliwość szybkiego kontynuowania produkcji energii.
Osoby, które uzupełniają kreatynę, mogą czerpać więcej energii podczas treningu siłowego. Hipotetyzuje się, że przeciętny trenujący, który nigdy nie zażywał kreatyny, może wycisnąć około 7 kg więcej na ławce i podnieść 10 kg więcej w przysiadzie w ciągu 8 tygodni. Kreatyna ma również działanie poznawcze i hormonalne. Kreatyna jest najskuteczniejszym legalnym suplementem ergogenicznym, ale większość ludzi nie jest pod jej wrażeniem.

Punkty do rozważenia: Skuteczność kreatyny zależy od tego, jak dobrze dana osoba reaguje na nią. Istnieje kontinuum organizmu na reakcje na kreatynę, w zależności tego jak dużo kreatyny osoba naturalnie przechowuje w swoim ciele. Niektórzy ludzie nie absorbują w ogóle żadnej dodatkowej kreatyny do swoich mięśni.

Przyswajanie kreatyny może być poprawione przez insulinę, więc spożywanie kreatyny z węglowodanami, białkami lub substancjami uwrażliwiającymi na insulinę lub spożywanie jej, gdy wrażliwość mięśni na insulinę jest wysoka, może zwiększyć korzyści i przekształcić "nonrespondera" w "respondera" (czyli sprawić ze osoba, która przyjmując kreatynę w innych okolicznościach nie miałaby z niej pożytku, jeśli spożyje ją w wyżej wymienionych warunkach zauważy jakiś efekt). Przyjmowanie kreatyny w tym okresie może również łagodzić większość skutków ubocznych, takich jak nudności i skurcze. Z tego powodu kreatyna jest rzeczywiście bardziej skuteczna, gdy jest spożywana po treningu niż przed treningiem.

Udogadnianie przyswajania kreatyny jest szczególnie ważne podczas tzw. loading phase (fazy ładowania). Niektóre badania sugerują, że loading jest bardziej skuteczny niż stała dzienna dawka, ponieważ pozwala osiągnąć wyższy pułap (ang. ceiling effect) wychwytu kreatyny przez mięśnie i magazynowania glikogenu.
Po co ładować kreatynę? Po pierwsze, korzyści pojawiają się szybciej. Po drugie, jest to o wiele lepiej udokumentowane jako skuteczny protokół dawkowania w literaturze.

Niezbędne jest utrzymywanie dobrego poziomu nawodnienia organizmu podczas stosowania kreatyny. Kiedy dana osoba staje się odwodniona z powodu stosowania kreatyny, jest to poniekąd dobry znak, ponieważ zazwyczaj oznacza to, że dana osoba jest responderem.

Jak stosować:

Dawkowanie: 5-dniowa faza ładowania z 20 g kreatyny dziennie. Następnie 5 g dziennie. Ta dawka powinna bezpiecznie zmaksymalizować magazynowanie kreatyny u prawie każdego. Wszelkie pominięte dawki można po prostu dodać do następnej dawki.

Kiedy przyjmować: Idealnie po treningu w połączeniu z węglowodanami, białkami i substancjami uwrażliwiającymi na insulinę.

Jaką wersję kupić: Monohydrat kreatyny, jest preferowaną formą kreatyny, ponieważ jest prawie w 100% bioprzyswajalna. Przynajmniej po rozpuszczeniu kreatyny w cieczy lub ciele stałym. Kapsułki kreatynowe mają do 35% mniejszą bioprzyswajalność niż rozpuszczony proszek i mięso. Kupowanie tabletek zamiast proszku jest nie tylko droższe, ale także zwiększa się wymagana ilość kreatyny. Niektóre osoby mają problemy z trawieniem po suplementacji monohydratu kreatyny. W takich przypadkach można stosować inne formy kreatyny.
Posty: 96 Strona 10 z 10
Wróć do „Dział prozdrowotny i doping mózgu”
Na czacie siedzi 86 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość