Jeżeli czytając moje posty uznałeś opiody za fajne, przepraszam. Byłam strasznie nieodpowiedzialna w czasie swojej aktywności tutaj.
Trzymajcie się ciepło.
O tym juz media nie powiedza.
Chyba że trafisz na chujków, to będą coś kręcić. Zgodnie z literą prawa, powinni oddać.
A choćby w tym filmiku z przejęcia; "-A co tu znajdziemy? -Odczynniki chemiczne. -Czyli dopalacze? -Odczynniki chemiczne". :rolleyes:
No i co z tego, że "formalnie to odczynniki", jeśli funkcjonariusze już z wejścia(bez sprawdzania co tam jest) uważają to za dopierdalacze?
Teraz kolesie pójdą siedzieć, czy coś bo już z miejsca mają zarzuty.
Zarzuty skąd? Bo widzieli, że koleś nadawał paczki regularnie? Bo ktoś ich wsypał? Jedyne co mogłoby świadczyć przeciw nim to baza zamówień/wpłat/adresów, ale jeśli służby nie będą posiadać bazy klientów, to czy mogą ich oskarżyć i nie oddać towaru? Tylko o co oskarżyć? Posiadanie substancji legalnych, bo nie ma ich na liście, ale jednak nielegalnych bo? Jeszcze żeby to były prekursory, ale w tej sytuacji? Np. takie legalne 3cmc będą mieli uznane za dopalacz, chociaż nie jest on na żadnej liście?
Wprowadzanie do obrotu subst. szkodliwych dla zdrowia, ale to mogliby im zarzucić, jeśli ktoś przyznałby się do spożywania, ale jeśli wszyscy przesłuchiwani(jeśli będą) będą mówić prawdę, że to tylko do badań, to chyba nie mogą ich o to oskarżyć? Wytłumacz plz. Pozdro.
Dodano akapity - 909
Mies van der Rohe
W prawoastwie sa substancje zakazane i dozwolone.
Innych nie ma.
Kiedys to jeden z vendorow napisal. Zalozenie research chemicals jest jasne :
"co nie jest zakazane to jest dozwolone".
Mi jeden z kryminalnych na przesluchaniu wyjasnil to tak:
substancje sa legalne. Jednak zmarl jeden z klientow. W jego mieszkaniu znaleziono opakowania firmy x. My zajelismy wszystko co firma x miala w magazynie. Teraz to trzeba przebadac i porownac z tym co miala ofiara we krwi.
Innymi slowy. W mysl martwej ustawyoni nazywaja to srodkami zastepczymi, ale tak jak dopalacze nie ma wogole takiej prawnej definicji. Zauwazcie we wszystkich mediach handel itd sa podawane razem z innymi zarzutami.
Jak moze sád puscic takie grupy jak kolka bez zarzutow do domu ?
To wszystko co widzicie to medialna burza w szklance wody.
Ludzie sa zatrzymywani, przesluchiwa ni i od razu puszczani do domu (chyba ze znajda sie nielegale, bron czy milionowe transakcje na lewo). Nawet tego chlopa z Katowic sad puscil, a areszt zastosowal dopiero jak znalezli u niego nielegale (mil jakas ilosc mocarza sprzed delegalu, przy czym nie udowodniono mu sprzedazy )
Polecam przejrzec na oczy. Wylaczyc neta, tv i zaczac myslec, ew zadzwonic do autora/autorki materialu z prosba o informacje nt zatrzymanych.
deny86 pisze:Mnie to martwi, że podpisali nową ustawę o inwigilacji, która wejdzie 7 luteto.
Wtedy się zacznie czysta w śród vendorów co wysyłają z Polski.
Tylko zagranica nam zostanie i ceny w euro ;/
Pozdr
Czechy luzują prawo konopne. Duży krok naprzód, ale z gwiazdką
Śmierć na zamówienie. Z dostawą na oddział psychiatryczny
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Magiczne grzyby w walce z uzależnieniem od nikotyny - przełom czy obiecujący eksperyment?
Nowe badania sugerują, że psylocybina - substancja psychoaktywna zawarta w tzw. "magicznych grzybach" - w połączeniu z psychoterapią może znacząco zwiększyć skuteczność rzucania palenia. Choć wyniki są obiecujące, naukowcy podkreślają potrzebę dalszych badań.
Marihuana i tytoń zmniejszają objętość mózgu. Te konkretne obszary ulegają zmianom
Marihuana i tytoń wpływają niekorzystnie na mózg. Analiza ponad 103 badań z udziałem ponad 72 tys. osób pokazuje, że używanie marihuany i palenie tytoniu wiąże się ze zmniejszeniem objętości mózgu. Naukowcy wskazują konkretne obszary, takie jak ciało migdałowate, hipokamp i istota szara, które ulegają zmianom.
Psychologia w codziennym życiu: psychodeliczny zwrot
Kiedy Donald Trump podpisał rozporządzenie wykonawcze w sprawie substancji psychodelicznych, internet eksplodował szybciej niż jakakolwiek konferencja prasowa. Nagłówki w mediach społecznościowych migały o „legalizacji narkotyków”, „rewolucji psychodelicznej” i „końcu tradycyjnej psychiatrii”. W rzeczywistości, jak podkreślały NPR (npr.org) i PBS, dokument nie legalizuje żadnej substancji. Przyspiesza on natomiast procesy badawcze, skraca ścieżki regulacyjne FDA i toruje drogę do szerszego stosowania rozszerzonego dostępu w przypadkach poważnych chorób psychicznych, gdzie inne metody zawiodły. Jednak w dobie natychmiastowych emocji to nie fakty, a pierwsze wrażenia decydują o reakcji ludzi.
