Buprenorfina - preparat Suboxone (z naloksonem)

Syntetyczny opioid, będący jednocześnie agonistą oraz antagonistą receptorów opioidowych.
Więcej informacji: Buprenorfina w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 30 Strona 2 z 3
Rejestracja: 2010
  • 251 / 18 / 0


Jestem pacjentem programu suboxonowego w Krakowie. Parokrotnie podawałem sobie Suboxon i.v. po uprzednim przefiltrowaniu masy tabletkowej i efekt był prawilny - wyraźnie przyswajało się więcej bupry, niż przy podaniu podjęzykowym lub donosowym. Jednak za którymś razem dostałem drgawek, wytelepało mnie i natychmiastowy skręt, co prawda znośny - ból pleców i stawów. Najwyraźniej stężenie naloksonu jest na tyle niskie, by przy jednokrotnym podaniu i.v. nie wywoływało to skręta, ale nalokson musi się gromadzić w organizmie i za którymś z kolei strzałem się aktywuje i prowadzi do drgawek.
Czy ktoś tu w ogóle podawał to i.v.?
Czy ktoś wie ile czasu nalokson utrzymuje się w organizmie?
Rejestracja: 2009
  • 496 / 5 / 0


Ja podawalem i niby poklepalo ale nie tak jak powinno... Tzn za pierwszym razem wlasnie bylo git, dwa dni poznien podalem cala osemke i chujnia prawie w ogole

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Maciejewski: Hippisi w białych kołnierzykach

Sąd ukarał koncern Johnson & Johnson karą 572 mln dolarów za „ocieplanie wizerunku" leków przeciwbólowych. To odpowiedź na szalejącą w Ameryce epidemię.
Rejestracja: 2010
  • 2373 / 375 / 0


Little_Jack pisze:
Ja tam wiem, że jest nalokson, ale po chuj on :D
na zagranicznych forach piszą, że ten Nalokson jest tam tylko po to, bo producent potrzebował dodać jakąś substancje, żeby móc ten lek opatentować itp, jako swój autorski produkt. Walą to również iv z blotterów i tabsów i nic nikomu nie było od naloksonu, bo on jest tam w znikomej ilości, a "participated withdrawal" czyli tego mega-nagłego skręta wywołuje bupra jeśli się nie odczeka odpowiedniego czasu po zapodaniu innego opio. Bezpieczne (nie wywoła nagłego skręta) jest podanie najpierw bupry potem opio, które zwyczajnie nie przebije się przez buprę. Nalokson jest tam zwyczajnie zbędny.
Rejestracja: 2011
  • 220 / 22 / 0


Złota łopata dla mnie za odkopanie tematu sprzed roku xD Nalokson w małej dawce podany p.o./podjęzykowo, ma minimalny wpływ na właściwości przeciwbólowe, pomaga za to uniknąć kamieni kałowych i problemów z wypróżnianiem, co ma spore znaczenie dla starszych pacjentów.
Rejestracja: 2018
  • 157 / 18 / 0


Witam użytkowników forum.
Mam pytanie dotyczące suboxonu.
Ciężko cokolwiek zrozumieć tu w postach bo każdy pisze co innego, dlatego proszę o pomoc osoby które mają doświadczenie w tej sprawie.
Jeżeli jestem na suboxonie powyżej 6 miesięcy dawka aktualna 4mg podjezykowo (Nic nie kombinuje 😊 )
to po jakim czasie pod wzięcia ostatniej dawki mogę przyjść inny opiat? W tym wypadku hel bądź majke i odwrotnie chcąc wrócić do substytucji ile muszę odczekać?
Z góry dziękuję za pomoc
Rejestracja: 2014
  • 7378 / 876 / 0


Ciężko precyzyjnie powiedzieć, bo to kwestia dość osobnicza. Ja np mogłem bardzo szybko wziąć inne opio (próbowałem raz) - już po ok 16h od ostatniej dawki B praktycznie w 100% zadziałało na mnie 450 mg kodeiny. Inni donoszą, że w ich przypadku trwa to nawet 3 doby.
Chcąc wrócić do buprenorfiny musisz poczekać na pierwsze objawy skręta.
Rejestracja: 2018
  • 157 / 18 / 0


kodeiny nigdy nie brałam więc raczej będę uderzać w mój ulubiony zestaw hel lub majka plus kolnik. Myślisz że po 24h powinno już coś zadzialać? Po metadonie klepało dość mOcno może nie 100% Ale było dobrze. Czyli nie grozi mi skręt jeżeli walne inne opio po buprze odczekując ten czas? Ten skręt pojawia się w drugą stronę ? Każdy tu pisze inaczej a wolę mieć pewność

I jeszcze jedno pytanie wracając na bupre jeśli jestem na 4mg zacząć od 2mg czy normalnie stała dawkę przyjść? Pamiętam jak przechodziłam z metadonu na suboxon to po jeden dawce jak mi podali nie było najlepiej i stabilizowalo się to ok 3tyg max dawka jaką miałam to 16mg Ale dosyć szybko z niej zeszłam. Czy po jednym zażyciu też sie powtórzy takie stabilizowanie się? Mam nadzieje ze nie. Na mietku było łatwiej piło się normalnie syrop dalej o tyle. Ahhhh ta bupra....

scalono/thermo
Rejestracja: 2014
  • 7378 / 876 / 0


po 24h na pewno zadziała, ale może być słabiej / inaczej.
Skręta można wywołać biorąc B, kiedy inne opio jeszcze działa. Na odwrót ryzykujesz jedynie słabszym działaniem.
Wydaje mi się, że powrót do B powinien być zdecydowanie łatwiejszy, niż "pierwsze wejście" (zamiana). Warunkiem oczywiście jest, by ten skok w bok nie przeciągnął się do kilku miesięcy : )
Rejestracja: 2018
  • 157 / 18 / 0


A co myślisz o Tym żeby przyjebać bunorfin będąc na suboxonie? Czy nic nie poczuje jak bym przyjęła to i.v?
Rejestracja: 2014
  • 7378 / 876 / 0


Nie bardzo rozumiem - Bunorfin to to samo, to Suboxone (tylko bez Naloxonu). Efekt będzie taki, jakbyś zjadła więcej Suboxonu - zadziała tylko buprenorfina.
Posty: 30 Strona 2 z 3
Wróć do „Buprenorfina”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości