Lek ma właściwości neuroprotekcyjne, zwiększa neuroplastyczność. Normalizuje zmiany patologiczne w hipokampie spowodowane stresem, nerwami, nadużywaniem narkotyków, wpływając na układ glutaminergiczny(moduluje stosunek NMDA/AMPA) i poziom napływu Ca2+, którego nadmiar w komórkach nerwowych powoduje neurotoksyczność. Badania dowodzą również, że efekt terapeutyczny jest długotrwały, nawet po zaprzestaniu terapii - stąd, dużo osób tutaj pisze o pozytywnym resecie mózgu, odmłodzeniu, długotrwałej kontroli stresu i lęków.
Szkoda, że tak dużo osób robi sobie z tego leku kolejny rekreacyjny drug, bo lek ten w dawkach terapeutycznych ma ogromny potencjał w naprawianiu łba, szczególnie dla byłych narkomanów. Do tego nie powoduje efektów odstawiennych.
Po więcej info, polecam stronkę https://www.tianeptine.com/
03 sierpnia 2020AcapulcoMan pisze:
Po miesiącu brania tianeptyny w dawkach terapeutycznych odstawiłem z dnia na dzień. Nie było żadnych problemów. Ale to indywidualna sprawa.
Rekreacyjnych dawek nie zalecam nikomu, jest sub na reddicie "QuittingTianeptine"; w dawkach rekreacyjnych withdrawals są okrótne, przypominające opioidowe, ale o wiele gorsze z tego co ludzie opisują. Sam mega krótki half-life tianeptyny sporo tutaj opisuje:P
07 sierpnia 2020chcialbymztegowyjsc pisze: Czy w sytuacji fizycznego uzależnienia od kody i potężnej już na nią tolerki, tianeptyna będzie miała w ogóle efekt antydepresyjny?
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/1/12628cf3-c5fc-41ae-b424-bdc810e7d496/crosssroads.png?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250504%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250504T185003Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=19657c1c0336df2eecdb457ded52977eae341cf7772d765cdec3725ff74d53bd)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut.jpg)
Biały popiół vs. czarny popiół: Prawda o wskaźnikach jakości konopi
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/nowenarkogis.jpg)
Coraz więcej Polaków przedawkowuje nowe narkotyki. Raport GIS
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psiloshrooms25.jpg)
Psychodeliki mogą wspomagać onkologiczną psychoterapię i leczenie alkoholizmu
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/cannabe-a.jpg)
W Sejmie dyskutowano o depenalizacji marihuany. Co wynika z najnowszego raportu?
W Sejmie odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Depenalizacji Marihuany. Podczas spotkania zaprezentowano raport „Między potrzebą a kontrolą” dotyczący aktywnych użytkowników marihuany w Polsce. Temat wywołał sporo emocji.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/jalowki.jpg)
Przemycają narkotyki w ciałach żywych jałówek. Eksport bydła z Meksyku do USA kwitnie
Meksykańskie kartele wykorzystują żywe bydło do przemycania narkotyków przez granicę USA. Narkotyki zaszywają wewnątrz zwierząt.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/f5.large_.jpg)
Ulubiona muzyka uruchamia układ opioidowy mózgu
Słuchając ulubionej muzyki odczuwamy przyjemność, niejednokrotnie wiąże się to z przeżywaniem różnych emocji. Teraz, dzięki pracy naukowców z fińskiego Uniwersytetu w Turku dowiadujemy się, w jaki sposób muzyka na nas działa. Uczeni puszczali ochotnikom ich ulubioną muzykę, badając jednocześnie ich mózgi za pomocą pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Okazało się, że ulubione dźwięki aktywują układ opioidowy mózgu.