ScrOG.

Moderator: Konopia

Użytkownik nieaktywny
  • 248 / 2 / 0

Niewiem czy do takiego kosza ktora ma nie wiecej niz pol metra oplaca sie dac siatke? Poniewaz miedzy ziemia a siatka bedzie pewnie z 10cm a od siatki do lampy HPS70W jakies 20cm. Oplaca sie dac siatke czy uzyc tylko mocno LST?
ScrOG'a zawsze warto robić- musisz zastanowić się nad jego konstrukcją, aby zajmowała mało miejsca. Ekran na drewnianej konstrukcji z pewnością nie zda egzaminu, ale zawsze możesz pokombinować. Od czego masz głowe? ;)
Zrozumiałe jest także, że musisz ją bardzo mocno trenować LST i może coś z tego wyjdzie. Znasz to przysłowie? "Polak mądr po szkodzie"- na to też się nastaw.

Użytkownik nieaktywny
  • 17 / / 0

Witam,
na ile klonow wystarczy lampa HPS 600W? Techika uprawy to scrog+fim+lst.
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2006 przez Mu5hr00m, łącznie zmieniany 1 raz.

Bezpieczne wkłucie po kanadyjsku

Autorzy Krytyki Politycznej odwiedzaja pokój do bezpiecznych iniekcji w Vancouver, gdzie osoby uzależnione mogą przyjąć narkotyki pod okiem personelu medycznego.

Hawaje oficjalnie dekryminalizują małe ilości marihuany

Stan Hawaje zdekryminalizował posiadanie niewielkich ilości marihuany we wtorek po tym, jak nie powiodła się próba pełnej legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych.

• 262 / / 0

mam male pytanko. bede zakladal siatke 25cm od donnicy, do lampy (hps 100W) zostanie mi 30 cm. czy to nnie za malo? jak sadzicie? starczy mi miejsca czy obnizyc siatke o 5 cm poki jest jeszcze taka mozliwosc???

• 14 / / 0

kruczy pisze:
mam male pytanko. bede zakladal siatke 25cm od donnicy, do lampy (hps 100W) zostanie mi 30 cm. czy to nnie za malo? jak sadzicie? starczy mi miejsca czy obnizyc siatke o 5 cm poki jest jeszcze taka mozliwosc???
odbiz siatke conajmniej o 5cm, lampe oddziel szyba i topy moga smialo rosnac po sama szybe wtedy

Użytkownik nieaktywny
  • 46 / / 0

Tak wygląda moja wersja ScrOG'a. Start z nasion niestety, po sprawdzeniu, ze wszystkie są żeńskie i revegu (2 tyg temu) właśnie zmieniam na 12/12. Fota może w nienajlepszym momencie, bo troche roślinki przesuszyłem i nieciekawie wyglądają, ale widać, jak są trenowane. Wężykiem, wężykiem ;) Dodam, że wszystko mieści się w kolumnie głośnikowej (foty http://talk.hyperreal.info/viewtopic.php?p=90542#p90542 w temacie Box na 1 roślinkę).

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

Pozdr

Użytkownik nieaktywny
  • 46 / / 0

ze względu na krach dysku nie mogę udostepnić wszytkich fotek, więc przeskok będzie wieeelki :

ok 14 dnia kwitnienia

Zbiory, zbiory, zbiory... mniam :)

2/3 zbiorów na formacie A3

Dowody rzeczowe spłonęły, więc spokojnie można o nich mówić. Z powierzchni 0,1 m kw wyszło ok 15g topów i 5 g liści. Niewiele, ze względu na niezbyt płodną odmianę. Ale za to high niespotykanej jakości. Bardzo przyjemny i niedołujacy :) Wszyskim życzę tak cudownych lotów.

co do spraw "scrogowych", na kwitnienie najlepiej przełączyć gdy roślinka jest już trochę wpleciona w siatkę i pokazują się zaczątki topów na węzłach. Wtedy wyrosną w miarę równe. Zastanawiam się też, czy nie lepiej byłoby ściąć sam czubek, żeby pobudzić rozwój rozgałęzień. W moim przypadku błędem była zbyt późna zmiana fotoperiodu ( ~o tydzień). Gdybym miał inną odmianę, taki box byłby zdecydowanie tylko na 1 roślinę. No i większą doniczkę :)

to tyle mych rozmyślań nt scroga, idę zrobić obchód arsenału outdorowego. Mniam, mniam... Passion #1 ]:->

Użytkownik nieaktywny
  • 88 / 1 / 0

jaka odmiana?
kompakty na flow? ile lum/0,1m2?
doniczki jakies male sie wydaja w porownaniu z tym sloikiem, ile litrow?

Użytkownik nieaktywny
  • 46 / / 0

odmiana moja własna ;) Krzyżówka B52 i jakiejś słabej sativy :]
na wega 3 kompakty po ok 1000lm, później jeszcze jednego dorzuciłem.
doniczki były zbyt małe, ale tylko takie się mieściły. Chyba z 1l. Następnym razem zrobie duży basenik na wymiar, na 1 roślinkę ;)

W międzyczasie zdąrzyłem już wyhodować tą samą techniką w tym samym boxie Passion#1. Zdjęć nie mam, zresztą ze względu na majowe upały nie było dużo do podziwiania. Moc dużo większa, o wiele bardziej psychodeliczne i zmulające niż ta moja odmiana. Teraz to samo outdoor :D
Wróć do „Techniki uprawy, klonowanie”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata