Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.
ODPOWIEDZ
Posty: 16 • Strona 1 z 2
  • 1465 / 918 / 7
Zakładam ten temat celowo osobno, żeby nie przepadł wśród innych postów o Golden Teacherach, tak popularnych, a tak... Mnie irytujących z racji tego, że są sławne bo są sławne.

Zdaje sobie sprawę oczywiście, że na poziomie growkitów ludziom wszystko jedno, byle czesało.

Mniejsza, ja nie o tym.
Zapraszam osoby, które działają troszkę bardziej ambitnie, eksperymentują, nie zrażają się jak nie wyjdzie, przyznają się do błędów, ba, mówiąc o nich głośno uczulają innych, by nauczyć się na cudzych.

Jaka była najrzadsza odmiana, którą szczepiliście? (Nie kupili w grow kicie).
Szukam ciekawych historii na temat tego, czy zauważalne były różnice, na przykład w warunkach kolonizacji, potencjale, etc.

Złapałam super kontakt z pewnym vendorem, któremu wysyłałam efekty tego co mi wyrosło z jego zarodników Jedi Mind Fucków. Nigdy tego nie praktykowałam, ale tak obrodziły, że props się należał.
W zamian, całkowicie za darmo wysłał mi dwie odmiany uważane za "ultra rare", czyli po prostu unikatowe.

Pierwsza: Jack Frost – albinowska hybryda Teacherów, oraz Penis Envy (!!!) (TAT×APE) Stężenie psylocybiny wyższe, niż w reszcie cubensisów. Są zwyczajnie piękne i wszystkie opinie z którymi się spotkałam były "wow". U ludzi albinosów mawia się brzydko, że to "wada genetyczna" i generalnie generator wstydu. W przypadku grzybów albinosów to mega atut, miałam A+ kiedyś i to były najsilniejsze jakie jadłam, w paradoksalnie najmniejszych dawkach.

Druga: Ghost'y (True Albino Teachers) - po prostu wersja albino teacherów, pomijając kolor oczywiście, wygląd różni się bardzo od zwykłych. Grube, wywinięte kapelusze, często ubarwione na niebiesko na górze. Potencjał również odbiega od zwykłych.
Reddity pękają w szwach od pozytywnych opinii na temat ich potencjału względem reszty cubensisów.

Zaszczepiłam w końcu i nie ukrywam podniecania, jest to nielada gratka dla grzybowego świra, za jakiego nieskromnie się uważam.
Screenshot_20220809-205056_Gallery.jpg
Screenshot_20220809-203734_Gallery.jpg
Jacki na życie, duszki na kukurydzy.
Temperatura w inkubacji zawsze 30°, na zdjęciu niższa ze względu na otworzenie pudła.

Trzymajcie kciuki 🙏🏻
Liczę, że macie na koncie podobne historie, dajcie proszę znać jak to u Was wyglądało. Głównie warunki i zauważalne różnice, tudzież ich absolutny brak. Sama chętnie się podzielę co z tego wyjdzie...

Hybryda P. Envy z Goldenem brzmi dla mnie... Bajecznie 🥰
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
𝕊𝕥𝕒𝕪 𝕨𝕚𝕝𝕕, 𝕄𝕠𝕠𝕟 𝕔𝕙𝕚𝕝𝕕... 🌙
  • 364 / 193 / 0
Catch, wrzucisz tutaj efekty swojej pracy z nimi? Jestem ich niezwykle ciekaw (i różnicy w mocy i samego wyglądu), choć grower ze mnie žodyn, a już szczególnie gdy mówimy o jakichś prawdziwie egzotycznych odmianach.

No chyba, że do nich zaliczymy stosunkowo mało znane Malabar - jeden polski vendor nimi handluje, co ciekawe podobno sami je szczepią, stąd też niższa cena kitów. Mam ostatnio z nimi najwięcej doczynienia, jednak cóż, jak dla mnie to cuben jak większość ;).
Pokażę Wam to, czego nie ma.
  • 1465 / 918 / 7
@Mario Escobar, soraweczka, że dopiero teraz..

Otóż, ta hybryda envy×teacher okazała się nie mieć litości. Z dwóch pudeł wyszło ich za przeproszeniem w chuj i jeszcze trochę.

Wprawdzie sam proces kolonizacji trwał wybitnie długo, bo ponad miesiąc (warunki w inkubatorze takie jak zwykle, więc podejrzewam że to wina genów), ale warto było...

Zanim się "dzielę" z chętnymi, to oczywiście zawsze testuję, aby wiedzieć jak doradzić innym odnośnie gramatury, bo nieraz porządnych grzybów wystarczy 2g, żeby się na przykład zgubić we własnej łazience, zresztą w umyśle również 😇

Moje prywatne odczucia: póki co to najsilniejsze grzyby jakie wyhodowałam.
Zjadłam odrobinę ponad 4g i trip przeszedł moje oczekiwania, tak jak już kiedyś A+.
Jeśli ktoś ma opcje na ogarnięcie takich zarodników, to podpisuje się rękami i nogami pod albinowskimi odmianami 🙏

Procentowo APE×TAT mają przewagę nad resztą cubensisów i ja to potwierdzam, piękne są te jack frosty, mają seledynowe blaszki 🥰

Kilka fotek jacków:
20221116_075329.jpg
20221116_075242.jpg
20221116_075103.jpg
20221116_075416.jpg
✌🏻

Koniec przygody z hybrydami, wczoraj sobie zaszczepiłam Thai Elephant Dung, więc lecę dalej z tematem 😊
20221116_090858.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
𝕊𝕥𝕒𝕪 𝕨𝕚𝕝𝕕, 𝕄𝕠𝕠𝕟 𝕔𝕙𝕚𝕝𝕕... 🌙
  • 364 / 193 / 0
Śliczne są *___*

Jakby ktoś był zainteresowany, to w wątku o vendorach pojawiła się wzmianka o nowym sklepie, gdzie można kupić np. takie Albino Penis Envy. Sam się zacząłem zastanawiać, czy by ich nie wziąć na spróbowanie, no ale KTO TO BĘDZIE JADŁ. Na teraz zupełnie nie potrzebuję uzupełniać zapasów :( .
Pokażę Wam to, czego nie ma.
  • 176 / 29 / 0
@CATCHaFALL Ej, czy gdyby je tak pomiętosić - to mogą być całe niebiesko-zielone? :D Taki jeden wielki siniak
Live, laugh, love
  • 1465 / 918 / 7
Tak – niezależnie od odmiany, jednakże na bieli widać to spektakularnie 🙂
𝕊𝕥𝕒𝕪 𝕨𝕚𝕝𝕕, 𝕄𝕠𝕠𝕟 𝕔𝕙𝕚𝕝𝕕... 🌙
  • 8 / / 0
@CATCHaFALL znajdę gdzieś na forum wątek jak zrobic własną hodowlę w worku krok po kroku? I jak z kojenymi zrzutami? Co robisz żeby zresetować grzybnie i przygotować ja na kolejny zrzut?

Pozdrawiam cieplutko
  • 8 / / 0
Mam pytanko jeśli chodzi o takie odmiany jak MVP, APE, Yeti, Malabar, Jedi, Leng, Melmack. Jak to wygląda z mocą które odmiany są silniejsza a które słabsze? Znajdę gdzieś informacje na ten temat? A jak nie to czy byłby ktoś w stanie krótko coś o nich napisać i o ich mocy?
  • 35 / 23 / 3
@Stich3k
Enigma > Penis envy > Cubensis

Jeżeli chodzi o wszelkie odmiany Psilocybe Cubensis to różnicy w działaniu/mocy się nie doszukasz, jednak jak wskazuje producent to najmocniejszymi odmianami miałby być - Maztapec / Golden Teacher / Mckennaii, no ale "cube is a cube".
  • 8 / / 0
@ermac107

A które odmiany należą pod enigma? Bo dużo osób twierdzi że mvp są najmocniejsze z tych "hybryd". To będzie mój pierwszy growkit jeśli chodzi o te mniej popularne growkity i nie wiem na który się zdecydować :/ myślałem nad golden hawk albo nad malabar.
Ostatnio zmieniony 16 grudnia 2022 przez Stich3k, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
Posty: 16 • Strona 1 z 2
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.