Dział, w którym omawiane są konkretne kondycje, oraz ich wpływ na i współzależności z efektami środków psychoaktywnych.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
  • 115 / 16 / 0
Czy ktoś z was leczył jakieś zaburzenia poprzez przezczaszkową stymulacje magnetyczną(TMS)? Jeśli tak to jakie były efekty? I jak długa musi być przerwa od ćpania przed zabiegiem i po zabiegu? Pozdro!
  • 1290 / 366 / 0
tobie styki sie pala od amfy a wiec musisz przestac cpac i czekac i ciezko pracowac i na pewno w jakis magiczny sposob znowu nie bedziesz soba, bo to tak prosto nie dziala, musisz sie nauczyc zyc na nowo bez dragow
  • 97 / 10 / 0
Miał ktoś zabieg TMS? W Polsce nie jest refundowany, koszt prywatnie to średnio 6000 zł za cały pakiet. Powstał projekt objęcia refundacją NFZ terapii TMS u pacjentów z depresją i CHAD, ale 19.08.2024 utknął na etapie konsultacji społecznych. Link do projektu: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/1 ... 8#13075958

W Polsce jest co najmniej 1 miejsce, które leczy TMS na NFZ, to Szpital Kliniczny im. Józefa Babińskiego w Krakowie (https://babinski.pl/jednostki/pracownia ... lacji-tms/). Przyjmują rozpoznania wg ICD-10: F31.3, F31.4, F32.1, F32.2, F33.1, F33.2.

Badania wykazują skuteczność TMS w leczeniu m.in. depresji lekoopornej i choroby Parkinsona.
  • 1319 / 335 / 12
Porobiony pisałem se kiedyś z yey yayem i zasugerował, że ta metoda podobno sprawdza sie również w leczeniu uzależnienia od hazardu i amfetaminy (pewnie stymulantów tak ugułem) z racji, że obydwa te czynniki upośledzają korę przedczołową - impulsywność i brak hamulców, łatwo widoczne u starych lotników.

Nie żebym był zainteresowany takim rozwiązaniem ale na jakiej zasadzie to wygląda? Przykładają dwie diody jak w lobotomii i *JEBUT* nagle magicznie odechciewa się ćpać?

Może ktoś próbował zrobić to metodą chałupniczą - mam dwa mocne magnesy neodymowe i może sie przydadzą? %-D
16 października 2023Stteetart pisze:
"mam wyjebane na wszystkich i pierdole też Famasa".
  • 97 / 10 / 0
Podobno TMS stymuluje korę przedczołową odpowiedzialną za funkcje poznawcze, korę tę stymulują też leki na ADHD, np. MPH czy amph. Tutaj link do szczegółowego opisu wpływu TMS na mózg: https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC9753778/

Badania wykazały (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/12213264/), że TMS zwiększa dopaminę w tylnym hipokampie, jądrze półleżącym i prążkowiu. Kojarzę, że bupropion zwiększa dopaminę w jądrze i prążkowiu, a metylofenidat w prążkowiu. Ale czy to odpowiada za pomoc w uzależnieniu to nie wiem, nie mam wiedzy.
ODPOWIEDZ
Posty: 5 • Strona 1 z 1
Newsy
[img]
Jest niebezpieczny jak alkohol i narkotyki. „Byliśmy zbyt zaślepieni”

Światowy Dzień Bez Telefonu Komórkowego obchodzony jest 15 lipca. Z tej okazji Instytut Spraw Obywatelskich wystosował list otwarty do rodziców, w którym przestrzega przed zgubnym wpływem tego urządzenia na dobrostan najmłodszych. „Smartfon uzależnia tak jak alkohol, papierosy czy kokaina” – wskazuje ISO.

[img]
Nie wiedzieli, że zatrzymują kolegę. Pijany policjant szalał na hulajnodze

Już jego „styl jazdy” zwracał uwagę, ale okazało się, że to dopiero początek problemów mężczyzny. Policjanci z Gniezna zatrzymali kierowcę hulajnogi. Miłośnik szaleństw na elektrycznym jednośladzie nie tylko był pijany, ale też miał przy sobie narkotyki. Lekkomyślny kierowca to... policjant.

[img]
Leki na ADHD i medyczna marihuana a testy drogowe. Czy testy rozpoznają źródło substancji?

Czy zażycie niektórych leków może skutkować oskarżeniem o prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków? Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich, Stanisław Trociuk, zwrócił się do Komendanta Głównego Policji z pytaniem, czy używane przez funkcjonariuszy testy narkotykowe potrafią rozróżnić substancje aktywne od leczniczych. Odpowiedź Policji nie rozwiewa wszystkich wątpliwości – zwłaszcza w kontekście leczenia ADHD czy terapii z wykorzystaniem medycznej marihuany.