Podejście do narkotyków w innych krajach.
ODPOWIEDZ
Posty: 227 • Strona 3 z 23
  • 478 / 21 / 0
Jaki jest najlepszy sposób na zabezpieczenie haszyszu przed psem-niuchaczem? Wystarczy folia aluminiowa?
Uwaga! Użytkownik szalonykot nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 187 / 1 / 0
Wydaje mi się, że folia aluminiowa nie będzie zbytnio bezpieczna.
Według mnie najlepszym sposobem jest zapakować haszysz w paczuche MBB (mbb bags).
  • 2 / / 0
Witam jestem tutaj nowy więc odrazu się przywitam ;)

Mam podobny problem co kolega na początku wybieramy sie na wakacje ze znajomymi i nie chcemy płacić nie wiadomo ile $ na miejscu, więc mamy w planie zabranie paru g 3mmc . Jak to wygląda z kontrolą, myślę że najlepiej chyba do dużego bagażu (nie podręcznego) bo tego chyba nie prześwietlają ? Jaka metoda jest lepsza i co grozi przy tej i przy tej ( w sensie jak sprawdzają )
  • 187 / 1 / 0
Z przewiezieniem kilku g może być problem. Sprawdź status prawny 3mmc w kraju, gdzie jedziesz na wakacje.
Możesz też wysłać smakołyki poczta na miejsce i nie pierdolic się z przemytem. Jeżeli zrobisz to dobrze to wydaje mi się, że jest to najlepsza opcja
  • 62 / / 0
szalonykot pisze:
Jaki jest najlepszy sposób na zabezpieczenie haszyszu przed psem-niuchaczem? Wystarczy folia aluminiowa?
Nie wystarczy.
Pies rozpoznaje zapachy selektywnie i w ilościach śladowych o jakich nam się nie śniło.
Teoretycznie pakowanie próżniowe w torebki o odpowiedniej szczelności. Następnie zmiana pomieszczenia i kolejne pakowanie. I tak ze dwa-trzy razy.
I have come here to chew bubblegum and kick ass...
and I'm all out of bubblegum
  • 539 / 35 / 0
Wiem, że dla niektórych może to nie być proste, ale trzeba po prostu mieć dużą pewność siebie i nie okazywać żadnego zdenerwowania. Pomaga również uprzejme podejście do obsługi na lotnisku. Narkotyków nigdy nie przemycałem, ale ostatnio zdarzyło mi się mieć mały nożyk w bagażu podręcznym (zwyczajnie o nim zapomniałem) i nikt mnie o nic nie zapytał, bezproblemowo przeszedłem kontrolę.
  • 619 / 45 / 0
To, czy cię skontrolują na bramce na lotnisku to czysta loteria. Nigdy nie przewożę niczego nielegalnego, nie chodzę w żadnych bluzach z kapturem - pełna kulturka, uśmiech, szacunek - a i tak czasem wyrywkowo do kontroli mnie wezmą. Ostatnim razem gość z security nawet tak powiedział: "chodź Cię skontroluję, muszę statystykę wyrobić :P".
Podobna sprawa ze ściąganiem butów - nigdy mnie o to nie prosili (chodzę w adidasach), ale np. ostatnio jak kolega leciał to wszystkim ludziom w kolejce kazali ściągnąć buty - nie ważne jakie mieli, a potem ich macali po skarpetach.

Jedyna opcja, żeby coś w miarę bezpiecznie przewieźć - niewielkie ilości na własny użytek włożone w tyłek (kobiety mają więcej opcji :D), połączone z zerowym stresowaniem się. Tyle, że jak ktoś ryzykuje takim przypałem tylko po to, żeby sobie przyćpać zagranicą (i nic z tego nie mieć) to na serio ma już nieźle zrytą banię.
  • 539 / 35 / 0
Dokładnie - na własny użytek to lepiej chyba zorientować się wcześniej w sytuacji i próbować ogarnąć coś na miejscu niż przemycać. Nawet jeżeli jest drożej. Unikamy wtedy ryzyka przetrzepania na lotnisku
  • 9 / / 0
szczelne woreczki i w nutellę lub masło, bardzo dokładnie obsmarować tłuszczem.
  • 2 / / 0
Mnie na lotnisku pies wyczuł jak paliłem dzień wcześniej a nie miałem nic przy sobie. Dajcie sobie spokój z takimi zabawami, nie warto :) Przy samym pakowaniu do torby zostawicie zapach na sobie i na torbie. A główny bagaż też jest niuchany już po nadaniu.
ODPOWIEDZ
Posty: 227 • Strona 3 z 23
Newsy
[img]
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol

Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.

[img]
Baner reklamujący sprzedaż mefedronu wisiał na płocie sopockiego kempingu

Na ogrodzeniu kempingu przy ul. Bitwy pod Płowcami w Sopocie zawisł baner z kodem QR, który po zeskanowaniu prowadził do strony oferującej sprzedaż mefedronu. To kolejny przypadek, po niedawnych doniesieniach z Gdańska, reklamowania sprzedaży narkotyków za pomocą umieszczanych w miejscach publicznych kodów QR.

[img]
Prof. Marcin Wojnar o alkoholach 0%: Piwo bezalkoholowe podtrzymuje mechanizmy uzależnienia

Coraz więcej osób sięga po piwo bezalkoholowe, wierząc, że to zdrowy wybór. Czy na pewno? Prof. Marcin Wojnar tłumaczy, dlaczego „zerówki” mogą być poważnym zagrożeniem – zapraszamy do przeczytania wywiadu.