przepis na kompot w kuchni gotujemy ze 100g suszu

Dyskusja na temat różnych odmian maku i ich działaniu psychoaktywnym.
Więcej informacji: Mak lekarski w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Opioidy

Posty: 48 Strona 4 z 5
Rejestracja: 2009
  • 372 / 3 / 0

"zabłysłes" kolego ze hej :-D :-D :-D
Rejestracja: 2015
  • 505 / 26 / 0

to co nie da sie uproscic i moze udoskonalic tej "starej" metody?
testy będą w sezonie %-D

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

Lotnicy mają być badani na obecność alkoholu i narkotyków. Będą zmiany w prawie lotniczym

W polskim prawie lotniczym nie ma zapisów, które umożliwiają kontrolę na obecność alkoholu i innych substancji odurzających. Nowelizacja ma dostosować nasze rozwiązania do norm wymaganych przez UE.
Rejestracja: 2009
  • 177 / 8 / 0

Słuchajcie ludziska, mam pytanie :-D
Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć z chemicznego punktu widzenia, po co do gotowej makiwary dodaje się ocet w celu obniżenia pH, a dopiero tak zakwaszoną makiwarą zalewa się kationit (żywicę)? Będę wdzięczny z odp.
Rejestracja: 2009
  • 177 / 8 / 0

Odpowie ktoś na moje pytanie? Będę ogromnie zobowiązany... Bo z tego co pamiętam, gotowało się makiwarę (bez dodawania jakiegokolwiek kwasu) i kationit zalewało się właśnie zwykłą, nie zakwaszaną makiwarą. To w końcu trzeba dodać te kilka łyżek octu do "zupy" czy lepiej nie? Pomożecie? :-)
Rejestracja: 2009
  • 1131 / 54 / 0

Z tego co kojarze to jedynym uzytkownikiem, ktory ma jakies doswiadczenie w kwestii bezkationowki i takich wywarow jest Better World. Napisz do niego maila, moze Ci pomoze, bo jak widzisz nikt z regularnie czytajacych hypka sie raczej na tym nie zna. BW ostatnio rzadko wchodzi, bo sie ogarnal, wiec najszybciej dosiegniesz przez maila.
Rejestracja: 2015
  • 878 / 175 / 5

kfit pisze:
...
Better world pisze:
Jest sens dodania octu przy przpłuczce gdyż ponieważ po dodaniu samej wody, często dzieje się tak że wystrąca ise morfina w postali osadu jak po dodaniu węglanu sodu... myślę że wynika to z tego że woda może być lekko zasadowa i część morfiny przechodzi do freebase-ta morfina zostaje nam na szmacie przy wyciskaniu maku! Jełsi dodamy trochę octu cąła morfa jest rozpuszczona w wodzie i przechodzi cała...
Źródło: przpis-ruska-bezkatoninowke-pst-t37551.html

:-)
Rejestracja: 2009
  • 177 / 8 / 0

Zrobiłem ostatnio kompocik swoją starą sprawdzoną metodą, na kationicie itp. Z niecalego 500g slomy wyszło 20 ccm kosy :-)
Rejestracja: 2009
  • 1455 / 108 / 0

W żadnym wypadku woda z kranu nie będzie tak zasadowa, by wytrąciła się morfina w postaci wolnej zasady, tak więc nie ma sensu dodawania octu.
A produkcję, również bezkationitową, robiłem już w czasie gdy Better world nie był w planie rodziców.
Rejestracja: 2015
Użytkownik nieaktywny
  • 98 / 44 / 0

Znałem gościa,który zrobił robotę z przepisu(kluczowe słowo-znałem)Dlatego osobiście nie dziwię się ,że ludzie nie robią czegoś, o czym nie maja zielonego pojęcia i czego na oczy nie widzieli,bo tak jak w przypadku wspomnianego (śp.)takie eksperymenta mogą skończyć się śmiercią, kalectwem albo kompromitacją przed kolesiami-chyba nikt sam nie robi pierwszej roboty?

Robota z "przemka",to nie robota a kpina,bo to jakieś gówno wychodzi,a nie materiał na solidną zwałę przy ciepłej herbatce.
Suchego nie ma i nie będzie,bo choćby człek na głowie stanął,to z pustego nie natrzepie.
Tradycja w narodzie umiera,przepisy wraz z ułomną ludzka pamięcią idą w zapomnienie...ech...żal,smutek...
Teraz temat zapewne ostatecznie zdechnie i pies z kulawą nogą tu nie zajrzy,choć z drugiej strony....swój swojego zawsze znajdzie.
Rejestracja: 2018
  • 42 / 3 / 1

A jak zrobię makiware, odparuje wode, potraktuje bezwodnikiem, odparuje to nieprzereagowany bezwodnik i dodam wody to nie będzie to samo?
Posty: 48 Strona 4 z 5
Wróć do „Mak”
Na czacie siedzi 1225 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: anonimowy18 i 2 gości