Reszta nie pasująca do powyższych
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
  • 189 / 5 / 0
Siemano, czy mieliście styczność z takimi rzeczami jak Salbutamol, albo jakieś inhalatory na astme, będące beta-mimetykami. Ja swego czasu miałem Foradil, długo-działający i 4 wziewy + 2 działki proszku z kapusłek do nosa i załączyło się fajne pobudzenie. Swego czasu leczyłem się też na astmę, miałem jeszcze salbutamol, teofilinę (która notabene jako pochodna kofeiny działa niemal identiko, z tym że oczywiście rozszerza oskrzela), oraz jakiś inhalatorek Atrovent N, który jako pochodna atropiny też trochę orzeźwiał ale słabo. Niemniej z Foradilu i Salbutamolu byłem zadowolony, pobudzały silniej niż cafe, ale na pewno mniej niż szuuuu. Słyszałem też że taki leki (Salbutamol) są stosowane w dopingu bo zwiększają wytrzymałość, a nawet, że niektorzy wykorzystują to do schudnięcia. z własnych zastosowań odkryłem, że ten niepozorny inhalator na pochodnej atropiny odwraca depresję oddechu po niektórych opioidach (np. po tramku), przydawały się też gdy była masa nauki, amega chciało się kimać:) A wy jakie macie doświadczenie z tymi środkami, używaliście je leczniczo, albo trochę nieleczniczo?;)
  • 744 / 28 / 0
[ external image ]np. berodual. Idealny przy skurczu oskrzeli, ataku astmy. Po zwiększonym wysiłku. Nie pobudza, można spać normalnie.
Spoiler:
Maybe the Chinese were using second class citizens as guinea pigs for the initial human trials of their new drugs.
Kwiecień plecień co przeplata trochę kwasa, trochę lata
  • 25 / 1 / 0
Salbutamol jako reduktor tłuszczu jest bdb, ale tylko w tabletkach, inhalatory w sporcie nie mają zastosowania. No i spore dawki trzeba stosować, nawet do 32mg dziennie rozbite na kilka porcji. Najczęściej stosowany jest clenbuterol, ten ma dłuższe działanie ale niestety więcej skutków ubocznych
  • 17 / / 0
Czy inhalatory działają tylko na ukl oddechowy czy też salbutamol dostając się do krwi rozszerza naczynia krwionośne i daje efekt pompy czyli więcej krwi przepływa ?
Czy do tego celu lepiej tabletki załatwić - ale to pewnie działa na ukl pokarmowy różnie.
Pewnie najl byłoby dożylnie ale problem trochę jak samemu ustalić dawki by zrobić strzykawkę i nieprzedawkowac.
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Alkohol a rak: Każdy łyk może zwiększać ryzyko nowotworów

Alkohol jest jednym z najczęstszych czynników ryzyka rozwoju raka, odpowiedzialnym za około 100 tys. przypadków rocznie w USA. Naukowcy odkrywają coraz więcej mechanizmów, przez które alkohol uszkadza komórki i przyczynia się do powstawania guzów. Choć spożycie alkoholu jest powszechne, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z powiązania między alkoholem a rakiem.

[img]
Marihuana zmniejsza pragnienie alkoholu u osób pijących dużo – Nowe badania finansowane przez rząd

Czy marihuana może pomóc osobom pijącym dużo alkoholu pić mniej? Nowe badanie przeprowadzone w USA sugeruje, że tak – i to z zaskakująco prostego powodu. Osoby, które sięgały po marihuanę tuż przed alkoholem, piły wyraźnie mniej i miały mniejsze łaknienie.

[img]
Narcos Holandia. Rekordowa liczba zlikwidowanych laboratoriów narkotykowych

O ponad 10 proc. wzrosła liczba zlikwidowanych laboratoriów narkotykowych – informuje holenderska policja. W 2024 r. wyeliminowano aż 167 takich przybytków. Dla porównania w Polsce w tym samym roku odkryto 85 przestępczych laboratoriów. Wzrasta też liczba składowisk nielegalnych odpadów po produkcji narkotyków, zagrażających środowisku.