Reszta nie pasująca do powyższych
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
  • 189 / 5 / 0
Siemano, czy mieliście styczność z takimi rzeczami jak Salbutamol, albo jakieś inhalatory na astme, będące beta-mimetykami. Ja swego czasu miałem Foradil, długo-działający i 4 wziewy + 2 działki proszku z kapusłek do nosa i załączyło się fajne pobudzenie. Swego czasu leczyłem się też na astmę, miałem jeszcze salbutamol, teofilinę (która notabene jako pochodna kofeiny działa niemal identiko, z tym że oczywiście rozszerza oskrzela), oraz jakiś inhalatorek Atrovent N, który jako pochodna atropiny też trochę orzeźwiał ale słabo. Niemniej z Foradilu i Salbutamolu byłem zadowolony, pobudzały silniej niż cafe, ale na pewno mniej niż szuuuu. Słyszałem też że taki leki (Salbutamol) są stosowane w dopingu bo zwiększają wytrzymałość, a nawet, że niektorzy wykorzystują to do schudnięcia. z własnych zastosowań odkryłem, że ten niepozorny inhalator na pochodnej atropiny odwraca depresję oddechu po niektórych opioidach (np. po tramku), przydawały się też gdy była masa nauki, amega chciało się kimać:) A wy jakie macie doświadczenie z tymi środkami, używaliście je leczniczo, albo trochę nieleczniczo?;)
  • 744 / 28 / 0
[ external image ]np. berodual. Idealny przy skurczu oskrzeli, ataku astmy. Po zwiększonym wysiłku. Nie pobudza, można spać normalnie.
Spoiler:
Maybe the Chinese were using second class citizens as guinea pigs for the initial human trials of their new drugs.
Kwiecień plecień co przeplata trochę kwasa, trochę lata
  • 25 / 1 / 0
Salbutamol jako reduktor tłuszczu jest bdb, ale tylko w tabletkach, inhalatory w sporcie nie mają zastosowania. No i spore dawki trzeba stosować, nawet do 32mg dziennie rozbite na kilka porcji. Najczęściej stosowany jest clenbuterol, ten ma dłuższe działanie ale niestety więcej skutków ubocznych
  • 17 / / 0
Czy inhalatory działają tylko na ukl oddechowy czy też salbutamol dostając się do krwi rozszerza naczynia krwionośne i daje efekt pompy czyli więcej krwi przepływa ?
Czy do tego celu lepiej tabletki załatwić - ale to pewnie działa na ukl pokarmowy różnie.
Pewnie najl byłoby dożylnie ale problem trochę jak samemu ustalić dawki by zrobić strzykawkę i nieprzedawkowac.
ODPOWIEDZ
Posty: 4 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Psychodeliki mogą odwracać zmiany neuroimmunologiczne wywołujące strach — nowe badania

Czy psychodeliki mogą być kluczem do leczenia zaburzeń lękowych i depresyjnych? Najnowsze badania sugerują, że ich rola sięga znacznie dalej niż zmiana percepcji. Naukowcy z Mass General Brigham odkryli, że psychodeliki mogą regulować interakcje pomiędzy układem odpornościowym a mózgiem. To przełom, który może odmienić podejście do leczenia depresji, lęku i chorób zapalnych.

[img]
Szympansy biesiadują? Sfilmowano je, gdy dzieliły się owocami zawierającymi alkohol

Ludzie od dawna spożywają alkohol i od tysiącleci odgrywa on rolę we wzmacnianiu więzi społecznych. Nowe badania wskazują, że nasi najbliżsi krewni – szympansy – mogą wykorzystywać alkohol w podobnym celu. Po raz pierwszy udało się sfilmować szympansy, które dzielą się sfermentowanymi owocami, w których stwierdzono obecność alkoholu.

[img]
Największa w historii analiza potwierdza: marihuana skuteczna w leczeniu objawów nowotworowych

W ciągu ostatnich miesięcy świat nauki zyskał dostęp do największej metaanalizy dotyczącej zastosowania marihuany w terapii nowotworów, przeprowadzonej przez Whole Health Oncology Institute we współpracy z The Chopra Foundation i opublikowanej w prestiżowym czasopiśmie Frontiers in Oncology. Wyniki są jednoznaczne – istnieje przytłaczający konsensus naukowy, że medyczna marihuana skutecznie łagodzi objawy choroby nowotworowej i poprawia jakość życia pacjentów.