Pregabalina - Wątek ogólny

Substancje wpływające na wydajność działania układu kwasu gamma-aminomasłowego w organizmie.
Więcej informacji: Modulatory GABA w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: GABA

Posty: 4432 Strona 1 z 444
Rejestracja: 2010
  • 454 / 14 / 0

[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]
kwas (S)-3-(1-aminometylo)-5-metyloheksanowy
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pregabalina

Pregabalina jest pochodną GABA wskazana miedzy innymi w leczeniu uogólnionych zaburzeń lękowych.. Lek Lyrica jest stosunkowo drogi ale czego sie nie robi dla zdrowia.. jest tez lek o podobnym mechaniźmie działania -Gabapentyna jednak nie jest wyróżnione w spektrum jego działania leczenie lęku uogólnionego...
Ostatnio zmieniony 27 października 2013 przez surveilled, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodano strukturę, nazwę systematyczną i link do Wikipedii

 

Rejestracja: 2009
  • 577 / 44 / 0

Pytasz o potencjal rekreacyjny? U mnie praktycznie nie wystepuje takowy, niezaleznie od dawki. Za to uzywam go do odstawiania gbla, do tego akurat to zloty srodek :-D

Od samego brania psychodelików świat się nie zmieni. Ale mogą w tym pomóc

Psychodeliki same w sobie nie rozwiążą żadnych naszych problemów. Jeśli więc chcemy włączyć je do naszej kultury w sposób odpowiedzialny społecznie, musimy stworzyć wokół nich odpowiednie wartości i style życia – mówi Henrik Jungaberle w rozmowie z Maciejem Lorencem.

PARPA: młodzież najczęściej sięga po alkohol, spada natomiast popularność „dopalaczy”

Alkohol jest najbardziej rozpowszechnioną substancją psychoaktywną wśród nastolatków. Przynajmniej raz w życiu piło go 84 proc. dzieci w wieku 15-16 lat i 96 proc. młodzieży między 17 a 18 rokiem życia. Od 2007 r. można jednak mówić o utrzymującym się spadku popularności napojów alkoholowych wśród młodych osób - wynika z raportu „Używanie substancji psychoaktywnych przez młodzież w 2019 roku” przygotowanego przez ESPAD.

 

Rejestracja: 2010
  • 454 / 14 / 0

chodziło mi raczej o jego przeciwlękowy potencjał... Ci co palą papierosy robią to przedewszystkim na ich dopaminergiczne działanie,Ci zas co lubia alkohol czynią to ze wzgledu na pobudzane przez niego receptory GABA...mozna by rzec ze Pregabalina działa wyciszająco jak alkohol bez jego odurzających własciwości.. czyli na lęki idealnie ale czy na pewno?stad pytam tych co mają doswiadczenie z tym lekiem w tym konkretnym-przeciwlękowym jego działaniu .. jak sie spisuje,czy pomaga,po jakim czasie ujawnia swój potencjał...
P.S. oto jeden z objawów nieporządanych podczas zażywania tego specyfiku...
-uczucie podobne do występującego po spożyciu alkoholu %-D
Ostatnio zmieniony 11 marca 2010 przez zibimark, łącznie zmieniany 1 raz.
Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 329 / 4 / 0

Zryty czyli bierzesz ten lek i działa? Jak skutek uboczny podobny do działania alko no to w sumie nie całkiem taki niepożądany :-D A jak z gabapentyną i lamotryginą? Próbował ktoś? Czy też działają podobnie i zmniejszają niepokój/napięcie/stres itp?
Rejestracja: 2009
  • 577 / 44 / 0

Jak pisałem stosowałem lyrice tylko do odstawienia GBL, tylko jednym z objawów odstawienia sa stany lekowe, drżenie, problemy ze snem, koncentracja i klarownym myśleniem, lyrica dawała mi ten plus że łagodziła mocno te aspekty i pozwalała normalnie chodzić do pracy, bez takiego benzo otumanienia. Co do ceny to nie wiem jak się u nas to przedstawia ja płaciłem za generyczna 75mg jakieś 10zł/10szt.
Rejestracja: 2009
Użytkownik nieaktywny
  • 87 / 2 / 0

U mnie sie udało z neuroleptykiem trafiłem w sedno usunąlem praktycznie fobie i depresje do 0
lekiem zbawiennym okazał się solian dawka 100mg,najsilniejszy z neuroleptyków działających na objawy negatywne takie jak wycofanie społeczne itd to co sie tyczy fobii...także czasem trzeba pokombinować...
pozdro
Rejestracja: 2007
  • 268 / 2 / 0

Pregabalina(lyrica) ma jaknajbardziej zastosowanie rekreacyjne. Dziala dosyc silnie euforycznie i na detoksach w niemczech jest tabu. Ma tez potencjal uzalezniajacy. W niemczech sosuje sie ja miedzy innymi w bolach fantomowcyh(czy jakos tak. Jak ktos stracil palce to dakej je czuje ito )
Rejestracja: 2007
  • 682 / 4 / 0

ile czasu po wzieciu tabletki czuc to dzialanie rekreacyjne? :)

ktos pisal ze bral generyk Lyrica, ale ten lek ma patent ktory wygasa dopiero w 2013 wiec to chyba niemozliwe :huh:
Rejestracja: 2009
  • 641 / 12 / 0

Proszę osoby które stosowały aby napisały konkretnie jak działa na fobię, neuroleptyków (wspomniany tu amisulprid) stosować oczywiście nie zamierzam (raz wziąłem sulpiryd i miałem objawy pozapiramidowe - nie dziękuję). Natomiast wspomniana pregabalina mnie zaciekawiła, wszystko co mi potrzebne w jednym: właściwości anksjolityczne, analgetyczne i przeciwdrgawkowe, pewnie pomoże w objawach somatycznych mających związek z nerwicą. Jeśli ktoś stosował i miał ów lek zapisany na stany lękowe (lub nie) proszę o dokładniejsze opisanie działania leku.
Rejestracja: 2007
  • 268 / 2 / 0

Pregabalina uzywana jest w bolach pochodzenia neurologicznego. Rzadko przepisywana jest na fobie itp
Posty: 4432 Strona 1 z 444
Wróć do „Modulatory GABA”
Na czacie siedzi 1202 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Marcins96 i 1 gość