Reszta nie pasująca do powyższych
Posty: 1 • Strona 1 z 1
  • 9 / / 0
Macie jakieś doświadczenie z nitrogliceryna? Agmatyna która też zwiększa poziom tlenku azotu i powinna robić ładna pompę przymulała mnie i czułem się struty po tym. Rozumiem że nitrogliceryna też musi być przerobiona w wątrobie.

Myślałem jeszcze nad inhalacja MONOtlenku azotu ale wszędzie sa tylko butle z N2O a nie NO.

Taka ciekawostka: jak podaje chatgpt azot z powietrza przechodzi tylko przez krew i nie jest wykorzystywany a dostarczać azotu moze tylko jedzenie. Np arginina jest dostarczycielem NO . Organizm wytwarza z pokarmu dziennie około 20g tlenku azotu.

Różne substancje też działaja rozszerzająco na naczynia np beta mimetyki na astme ale czy dając podobny efekt?
Posty: 1 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.