Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 3816 • Strona 344 z 382
  • 21 / 1 / 0
Hej. Czy zaczęcie kuracji wenlafaksyną i mirtą w dakwach 180mg wenli 45 mirty jest bezpieczne? Zalezy mi na szybkim dojsciu do docelowej dawki w ktorej wenla tyka noradrenaline bo w niskich dawkach dziala jak ssri, bylem kiedys na tym mixie i nic mi nie bylo. Chce odtworzyc orginalny california rocket fuel czyli wenla + mirta + metylofenidat/dextroamfa
  • 913 / 163 / 0
@kujwdubie ja zaczynałem od 150mg wenli + 30mg mirty i nic mi nie było.Tutaj chodzi raczej o uboki że będą cięższe startując od wyższej dawki niż stopniowo wchodzić na lek.
  • 123 / 11 / 0
@kujwdubie
Wenla u mnie powodowała , duże uboki przy wchodzeniu jak i na zejściu z leku . Proponował bym od najniższej dawki startować i stopniowo zwiększać .
  • 174 / 9 / 0
Panowie czy mogę z dnia na dzień zmienić sympramol na citabax? Czy citabax będzie działał aktywizująca i przeciwlękowo. Przez dwa lata brałem tramal w dawce przeważnie 50mg. Moj problem polega na tym że nie mam na nic siły nawet rano wstać z łóżka. Jestem na L4 za tydzień wracam do ciężkiej pracy na trzy zmiany. Bez jakiegoś medykamentu nie dam rady. Tramal działa świetnie pół h i jesteś jak Terminator ale nie chcę już tego, to cukierki diabla.
  • 445 / 40 / 0
25 stycznia 2023Bezniku pisze:
@kujwdubie
Wenla u mnie powodowała , duże uboki przy wchodzeniu jak i na zejściu z leku . Proponował bym od najniższej dawki startować i stopniowo zwiększać .
Bardziej uboki fizyczne czy psychiczne w stylu ( pogorszenie depresji i lęków ) ? Sam rozważam przejście z escitalopramu na wenle właśnie i się zastanawiam czy warto się męczyć
  • 123 / 11 / 0
Odstawka jest ciężka , długo utrzymują się tzw brain zapsy . Takie wyładowania w głowie . Dla mnie to było męczące . A przy wchodzeniu to bardziej psychiczne . Lęki nasilone i taki człowiek pobudzony nieprzyjemnie .
  • 97 / 6 / 0
Ile mieliście prób dobrania leków zanim trafiliście swój zestaw? Czy może od razu zaskoczyło?
  • 445 / 40 / 0
U mnie było tak paroksetyna za pierwszym i drugim razem zaskoczyła pieknie (mój pierwszy i najlepszy antydep), przy trzeciej próbie dałem jej za mało czasu chyba. Potem tak duloksetyna już niewypał totalny, teraz od roku escitalopram (jako tako jestem na nim bo mało uboków, antydepresyjnie spoko antylękowo średnio). Oprócz tego mirtazapina świetnie na mnie działa, zajebisty sen i też dobry efekt przeciwlękowy.
  • 57 / 19 / 0
@matthewx

Przetestowałem wszystkie grupy oprócz iMAO, RIMA i TLPD. Większość antydepów wpływających na wychwyt zwrotny u mnie się wykrzacza. Grzebanie przy poziomie serotoniny nie jest zasadne. Stosuję tianeptynę na co dzień, a doraźnie off label metylofenidat. Większość jednak efektów przypisuję comiesięcznemu stosowaniu psychodelików.
  • 1 / / 0
Sedamy, clony,trittico,afobamy wszystko chyba na mnie przestaje działać, ktoś przerzucił się na kodeinke?
ODPOWIEDZ
Posty: 3816 • Strona 344 z 382
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.