Dział poświęcony licznej grupie pochodnych katynonu, oraz jemu samemu. Podstawą ich budowy jest 2-amino-1-arylopropan-1-on.
Więcej informacji: Beta-ketony w Narkopedii [H]yperreala
ODPOWIEDZ
Posty: 62 • Strona 4 z 7
  • 424 / 59 / 0
Potwierdzam. mefedron zaczal był kwalifikowany tak jak ,,to tylko ziółko". Większość osób myśli, że to miękka uzywka, też mi się tak wydawało, sam nie brałem, ale widzę popularność tego narkotyku na imprezach.
Nawet spotykałem się z takimi opiniami, że kryształ to pomocnik do picia, po nim można więcej się napić i takie tłumaczenia.
  • 1180 / 212 / 23
@Pingwino
Tyle dobrego, że ten "mefedron" to nie "mefedron" tylko pochodne. To z 2010 roku powodowało ogromny rozpierdol, pamiętam potem w tym samym czasie dilerzy u nas zaczęli zaopatrywać się w pentedron i metafedron, gdzie już w ogóle nie było porównania do mefedronu. To w sumie dobrze, bo dzięki temu nie ciągnie ludzi już tak bardzo niż jak wtedy, gdyby był tak mocno uzależniający jak kiedyś.
  • 2986 / 412 / 0
Može nie epidemia ale zdecydowanie za dużo tego lata.
"Ty mi powiesz nie rób nic: ja Ci powiem i tak już wiele zrobiłeś."
  • 2745 / 359 / 1011
22 listopada 2022Pingwino pisze:
Potwierdzam. mefedron zaczal był kwalifikowany tak jak ,,to tylko ziółko". Większość osób myśli, że to miękka uzywka, też mi się tak wydawało, sam nie brałem, ale widzę popularność tego narkotyku na imprezach.
Nawet spotykałem się z takimi opiniami, że kryształ to pomocnik do picia, po nim można więcej się napić i takie tłumaczenia.
Takie tłumaczenie, to chyba tylko tłumaczenie ćpuna, który szuka wymówki, aby przyjebać. BK nadal w Polsce królują w najlepsze. Najczęściej zauważysz to bezpośrednio na imprezach, a jeszcze moim zdaniem, im bardziej wiejska potupajka (zdala od cywilizacji kluby) tym bardziej i łatwiej to rozpoznać, bo ludzie po prostu się z tym nie kryją. W miastach jest to mniej uwidocznione, ale tylko dlatego, że każdy w jakiś sposób chcę zachować fason i nie spierdolić w jakikolwiek tam sposób statusu społecznego. No i jak to mówią, ludzie się pilnują. Czym dalej do domu tym mniej odpierdalasz, a uruchamia Ci się "hamulec bezpieczeństwa". A to jeden z lepszych.
@Up Za dużo? Ale gdzie. Na miastach, wioskach to widzisz? Bo wiesz, niektórzy nawet nie muszą do klubów wychodzić, żeby w bk się wpierdolić. A to znajomy na domówkę przyniesie, a to znajoma jakimś cudem ma to przy sobie i proponuje na spróbowanie. Fajnie byłoby poruszyć ten temat ciut mocniej.
Sprawy związane z forum? Kieruj bezpośrednio poprzez PM.
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Potrzebujesz coś ode mnie w jakimś temacie? Użyj mention@deadmau5
  • 1180 / 212 / 23
Beta-ketony są pedalskie. Tak przekonałem wielu znajomych, żeby nie próbowali. Tak samo nigdy nie spróbują poppersa
  • 2745 / 359 / 1011
Wszystko jest dla wszystkich, nie ma zbytnio nad czym się rozdrabniać. Dla mnie to jak zwykle każdy zaczynał od marychy, a potem trafił w konkretne środowisko/a i pozostał. Najprościej wpadasz na domówkach, imprezach klubowych, dużych imprezach typu Tommorowland oraz inne. Chęć przyjebania, kiedy ekipa jest nafurana, albo Ty podjebany jeszcze ziołem/alko - a jest okazja spróbować pierwszy raz... no i człowiek próbuję.

Troszkę ta epidemia bk powstała właśnie przez ciekawość. W sumie.. jak każdy narkotyk, kieruje nas do nich ciekawość.
Sprawy związane z forum? Kieruj bezpośrednio poprzez PM.
Chcesz wspomóc narkopedię swoją wiedzą? Pisz na — martwamysz/at/tuta.io
Potrzebujesz coś ode mnie w jakimś temacie? Użyj mention@deadmau5
  • 36 / 2 / 0
To co sie teraz dzieje w wiekszych miastach to jakaś pomyłka, sam jestem z młodszego "srodowiska". Każda starsza osoba tak 23+ gardzi ketonami, i jak juz to futro MDMA. W młodszych rocznikach jest dosłownie epidemia, znam więcej ludzi próbujących i walących "kryształ" niżeli ludzi który w ogóle spróbowali mj. Ja sam gardziłem ketonami i nawet nie wiedziałem gdzie je dostać bo sie nimi nie interesowałem, dopóki nie propozycja kolezanki która akurat miała.

Tak wiekszość ludzi z tym zaczyna, na imprezie wali raz drugi potem to już każda impreza zeby byc pewniejszym siebie i tak dalej. Koło sie napędza zostajesz w takim towarzystwie. I Nie walą tego tylko cpuni, zdegenerowani nastolatkowie. Normalnie ludzie z dobrych domów, dobre oceny, dobry start to walą a nawet co lepsze pouczają ze futro nie klepie, to jakieś słabe gówno. I kryształ jest super. Duza czesc moich rowiesników wrecz sie chwali takimi zapędami xd Jeszcze lepiej, dużo osób ma przekonanie iż "im bardziej ciemny tym lepszy". I nigdy nie zapomne jak ktoś wciągał przy mnie kreche z dosłownie czarnego tematu. Ogólnie ta cała epidemia odbije sie na społeczeństwie i to dopiero wyjdzie za kilka lat, jak te osoby w wieku 14(sic!)-18 lat wyrosną, a po krysztale zostaną problemy.

"kryształ" znajdziesz dosłownie pytając w mieście ludzi, jakies "typowe" już bedzie trudniej. A coś bardziej "wykwintnego" jak na polskie społeczeństwo typu fenyloaminki psychodeliki opiaty? bedzie trudniej. Też zabawne ze Mefedroniarze bardzo często gardzą ludzmi walącymi opiaty, z czego to wynika nie wiedzy ze kryształ jest przynajmniej według mnie o wiele bardziej szkodliwy od kazdego farmaceutycznego opioidu/opiatu?

Dodano akapity dla czytelności | 909
  • 2908 / 783 / 5
Ciekawe jak to wpłynie Polskę. Stres wywołany wojną może zwiększać spożycie substancji psychoaktywnych, a jeżeli "kryształ" jest tak rozpowszechniony to będzie tylko gorzej.
Ciekawe czy też osiągnie to masę krytyczną jak opiaty lata temu i "mefedroniarze" zostaną kolejnymi "narciarzami", którymi będą straszyć w szkołach i TV.
W ogóle temat bardzo ciekawy, nie przyglądałem się temu bliżej, a widać warto.
KONKURS DLA HAJPOWICZÓW!!!!
https://hyperreal.info/talk/topic76147.html
KONKURS DLA HAJPOWICZÓW!!!!
  • 1180 / 212 / 23
Spotkałem się z dilerem, który miał masę klientów na bieda-ketony i przestał nimi rzucać po czym tylko futrem/mj rzucał. Mówił, że mu jednak sumienie nie pozwala dawać ketony ludziom. Niestety po jakimś czasie znowu zaczął go sprzedawać, bo jak młodzi zaznali ketony to już futro było za słabe dla nich.

Utylizowałbym ludzi, którzy sprzedają ketony młodym w okresie buntu
  • 5170 / 942 / 40
metkatynon (4-HMC) jest najstarszym ketonem.
W Polsce popularny jeszcze za komuny, robili to z innych leków.
Czytałem, że nawet Rysiek Riedel lubił sobie kota przywalić. Także temat stary jak węgiel.
>A komendant po tym gównie ląduje na Kolskiej.
ODPOWIEDZ
Posty: 62 • Strona 4 z 7
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.