Grzyby - hodowla (pytania związane z uprawą, stanem grzybni, chorobami)

Wszystko, co dotyczy hodowli/uprawy grzybów psylocybinowych.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Jakie grzyby są Twoim zdaniem najlepsze?

64%
Krajowe łysiczki
915
7%
Krajowe muchomory
94
29%
Importowane (wszystkie wrzucam do jednego wora)
416

Liczba głosów: 1425

• 5 / / 0

@7dni
Piny się pojawiły sei, myślę ,że po ok 7-10 dniach.
Pryskam je wodą, po grzybkach nie po ściankach.
Taki stan jak na zdjęciu to mam od tygodnia, w sensie nie widzę progresu

Czyli czekać? Czy coś jeszcze zmienić? W niektórych miejscach widzę jakby była "pleśń" oraz niektóre są łepki ciemne, nie takie powiedzmy brązowe tylko takie jakby czarne jakby się spaliły :P
  • 667 / 261 / 0

@spellhowler tak, zbieramy wszystko, nawet te mikroskopijne. Jak je zostawisz w moczeniu, to po prostu zgniją.

Wkrótce zapalimy sobie legalnie zioło? Posłanka mówi, dlaczego tym razem to może się udać

"Jak to policeman przeszukuje mnie? Przecież mam prawo nosić to, co chcę" – możliwe, że już niedługo teza z piosenki Jamala stanie się rzeczywistością. Przynajmniej jeśli chodzi o słynną zieloną używkę. Powstał Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany, na którego czele stanęła posłanka Beata Maciejewska. W wywiadzie DLA natemat.pl opowiedziała, jak dekryminalizacja zioła miałaby wyglądać w praktyce.

Diler pałką teleskopową pobił w Tarnowie stałego klienta. Potem go obrabował. Teraz ma wyrok

Dwa lata i 10 miesięcy więzienia - taki prawomocny wyrok zapadł na 23-letniego Łukasza G., który w Tarnowie pobił pałką teleskopową klienta zwykle kupującego od niego dopalacze. Sprawca po pobiciu obrabował ofiarę z telefonu komórkowego, a potem sprzedał go znajomej dziewczynie.
  • 215 / 28 / 0

@kahawuka
To bardzo źle robisz, że pryskasz bezpośrednio na grzyby. Stąd te czarne przebarwienia na nich, a pleśń być może od zbyt dużej wilgoci na ciastku, bo się tam nie pryska. Tylko po ściankach worka :uwaga:
Nie wiem co dalej, czekaj, :cojest: zacznij więcej wietrzyć i pryskać zgodnie z instrukcjami.
  • 5 / / 0

@7 dni

To może teraz zebrac takie jakie są i o druga turę lepiej zadbać? Czy czekać naprawiając błąd psikania?
Czy w ogole growkit do wywalenia i lepiej kupic drugi?
  • 9 / / 0

jestem obecnie po zbiorze piątego rzutu, który bardzo pozytywnie zaskoczył mnie swoją wielkością, ale zauważyłam też, że grzybki dużo mniej albo wcale nie sinieją w miejscu ścięcia końcówki albo delikatnego oskrobania w celu ich oczyszczenia z podłoża. Czy kolejne rzuty mogą być dużo słabsze? Czy mogłam zrobić coś, co niekorzystnie wpływa na ich moc?
  • 5 / / 0

halo halo a mi ktoś podpowie co zrobić? :) (pytania wyżej ^^)
  • 9 / / 0

@kahawuka

wydaje mi się, że jeśli grzybki stoją od dłuższego czasu, to lepiej zebrać.
a ciastku, jeśli nie ma pleśni, to ja bym dała jeszcze szansę, bo czemu nie ;)
Wróć do „Hodowla grzybów”
Na czacie siedzi 1940 uczestników Wejdź na czata