Tabaka - Wątek ogólny

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 919 / 110 / 0

03 stycznia 2021pospolitypijak pisze:
08 grudnia 2020uzumymw pisze:
jedyny duży minus po wciąganiu tabaki przed ostatnie 2 lata to ciagly katar i w nocy przytkany całkowicie , wiąże to z tabaką bo nie wciągam raczej nic innego, myślę nad zakupem jakiegos dobrego sprayu i zobaczeniu czy pomoże
Dokładanie. Najgorsze to uczucie kiedy kładziesz się na bok i czujesz jak wszystko spływa Ci na na jedna stronę i oddychasz przez jedną dziurkę.
tabaka zajebista, ale niestety przez takie same skutki uboczne jak piszecie, przestałem brać :D nie walę już pół roku :) dopiero po 12 tygodniach sluzówka i zatoki wróciły jako tako do normy :D
  • 259 / 39 / 0

Wraz ze stażem wyrobiłem też jakieś normy harm reduction. Gorąco polecam nawilżanie śluzówki H20. Szklaneczka ze zwykłą wodą w pobliżu, maczamy paluchy i nawilżamy śluzówkę przed zapodaniem tabaki. Powyższe + czyszczenie nosa po tabaczeniu wyeliminowały wszystkie problemy, z którymi zdarzało borykać się wcześniej. Odkąd tak robię, nie pojawia się już zatkana kichawa (jak wcześniej), albo całkowicie zajechana śluzówka i biała woda z niej wyciekająca (wcześniej miałem tak średnio co tydzień). Oprócz tego wciąganie tabaki nawilżonym nosem jest przyjemniejsze- spróbujcie.

Wyprowadzić noworodka z nałogu. Tak leczy się dzieci kobiet uzależnionych

Dzieci przechodzące przez proces odstawienia opioidów płaczą w charakterystyczny sposób. Jest to krótkie, udręczone, przeraźliwe zawodzenie powtarzające się w kółko. Odbija się ono echem na oddziale noworodkowym szpitala Cabell Huntington w Huntington w Zachodniej Wirginii. Od szóstej rano przebywa na nim tygodniowa dziewczynka, niepocieszona. O dziesiątej Sara Murray, kierowniczka pielęgniarek na tym oddziale o łagodnym głosie i rzeczowym podejściu, wzdycha. "To może być frustrujący dzień" - mówi

Wojna o ośrodek dla osób uzależnionych na Pradze-Północ. Mieszkańcy podzieleni

Przy Szpitalu Praskim ma powstać Centrum Redukcji Szkód dla osób uzależnionych oraz schronisko dla bezdomnych. W ramach sprzeciwu powstała kontrowersyjna petycja, która podzieliła mieszkańców dzielnicy.
  • 1893 / 399 / 28

Zgadzam się, nawilżanie jest ważne jeśli się napierdala codziennie spore ilości. Sam na szczęście problemów ze śluzówką nigdy nie miałem, ale zawsze po przerobieniu pudełka robię przerwy, miałem też kilka paromięsięcznych przerw od wciągania, więc mój kinol jest w niezłym stanie. 10 gieta w tydzień, a potem miesiąc odpoczynku. Najbardziej nos zapychają schmalzery, ale one średnio imo nadają się do nałogowego wciągania, bardziej do degustowania i walenia dla smaku, nie dla bomby nikotynowej. Nie wyobrażam sobie zażywać takich tłustych tabak codziennie przez dłuższy czas.
  • 919 / 110 / 0

I czemu przypominasz o Schamlerze ?? LOL ?

Jutro idę kupić tę o smaku wigilijnej sosny ;p
  • 1893 / 399 / 28

Sam też nabrałem ochoty jak mi przypomniałeś o Bernardzie Original, niestety od dawna go w żadnych trafikach nie widziałem. Najlepszy schmalzer obok wiśniowego Charivari, delikatniejszy i bardzo aromatyczny.

lol

• 3225 / 412 / 0

@Jamedris
23 listopada 2020Jamedris pisze:
Nawilżanie noska zwykłą wodą, tak po prostu na śluzówkę, też działa cuda. A takie proste. Za to zostawienie tabaczanych skrzepów na śluzówce to bardzo nieprzyjemne doświadczenie, potem to już wychodzi tylko jedną stroną - jak okropny spływ do gardła.

Przez tą zjebaną tabakę i swoją głupotę jeszcze z gimnazjum i początków liceum xD właśnie muszę robić to co napisałaś, czyli zwilżanie nosa wodą albo częste przedmuchiwanie nosa by nie był tak suchy. Muszę zawsze miec przy sobie chustki i przedmuchuję nos regularnie (babcia kiedys ciagle mowila, ze mam katar %-D a nos zupelnie suchy zadnych glutow nic %-D )

Dlaczego skończyłem z tabaką? Ano właśnie dlatego, ze zjebalem sobie sluzówkę. Doszlo do tego, ze po kazdym 'tabaczeniu' przez 3 dni KOMPLETNIE nie moglem oddychać przez nos. Co było okrutnie męczące. A jednoczesnie bylem mocno uzalezniony.

Na początku tabaka bardzo mi podeszla. Wciągałem metr gawitha, uwalałem się na łóżku zawroty glowy lekka euforia %-D Potem jako zamiennik zacząłem palić szlugi. Jednak w żadnym momencie od papierosów nie czułem się tak uzależniony jak kiedyś od tabaki. Mogę nie palić kilka dni to żaden problem, jak nie mialem tabaki to mialem straszne ssanie. Udało mi się odstawić tabakę, ostatni raz zazylem jakos w 2klasie liceum, z 13 lat temu. A śluzówka dalej zjebana, nic się nie poprawiło ani troszkę.
  • 259 / 39 / 0

@lol Jakie ilości i jak długo używałeś tabakę? W sensie np. taki Gawith to Ci schodził w jeden wieczór czy coś? %-D Rozumiem, że używka ta może wysuszyć/ uszkodzić śluzówkę, ale o tak ekstremalnym przypadku to nie słyszałem. Od siebie dodam, że jedna z kompetentnych tutaj osób na regenerację śluzówki poleca maść Rinopanteina - podobno warto, pozdro @dajmon
  • 65 / 14 / 0

03 stycznia 2021eiffel65 pisze:
03 stycznia 2021pospolitypijak pisze:
08 grudnia 2020uzumymw pisze:
jedyny duży minus po wciąganiu tabaki przed ostatnie 2 lata to ciagly katar i w nocy przytkany całkowicie , wiąże to z tabaką bo nie wciągam raczej nic innego, myślę nad zakupem jakiegos dobrego sprayu i zobaczeniu czy pomoże
Dokładanie. Najgorsze to uczucie kiedy kładziesz się na bok i czujesz jak wszystko spływa Ci na na jedna stronę i oddychasz przez jedną dziurkę.
tabaka zajebista, ale niestety przez takie same skutki uboczne jak piszecie, przestałem brać :D nie walę już pół roku :) dopiero po 12 tygodniach sluzówka i zatoki wróciły jako tako do normy :D
Mnie też przestała wkurzać, na dodatek brudzi maseczki i cieknie mi coś brązowego z nozdrzy...
Od dwóch dni vapuje E- papierosa co uważam za mniejsze zło(na razie)
  • 231 / 12 / 3

Ci co piszą że działanie tabaki to tylko placebo to się grubo mylą działanie jest mocno zauważalne i całkiem przyjemne z tym że krótkotrwałe. Oprócz tego mam wrażenie że zażycie tabaki podczas peaku innej substancji przeduża jej ogólne działanie (mixowałem tylko z alko i mj)
  • 32 / 2 / 0

Oczywiście że tabaka działa... dłużej niż nikotyna palona z papierosa ale nie można mieć toleracji na nikotyne (nie palić papierosów regularnie).
Jaką polecacie tabake białą?
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 1946 uczestników Wejdź na czata