Substancje działające na poszczególne receptory

Luźne dyskusje na tematy związane z substancjami psychoaktywnymi.

Moderator: Wszyscy moderatorzy

Posty: 24 Strona 3 z 3
Rejestracja: 2005
  • 3075 / 274 / 0

Kurde, była kiedyś taka strona co się wpisywało substancje i wyskakiwał cały profil farmakologiczny, zajebista była. Za chiny jej teraz nie mogę znaleźć, ktoś pamięta link?
Rejestracja: 2018
  • 301 / 46 / 0

@jogurt Może chodzi Ci o drugbank?

Nie cytujemy posta bezpośrednio nad swoim. taurinnn

Psychodeliki a świadomość

Psychodeliki wywołują radykalnie odmienne doświadczenia i wglądy w porównaniu z naszym codziennym postrzeganiem siebie i rzeczywistości. Sama etymologia nazwy złożona z greckich słów psyche i delos, co tłumaczy się jako manifestujące umysł i co z miejsca przekierowuje nas w stronę tego, co rozumiemy przez świadomość. Powstaje zatem podstawowe pytanie: co rozumiemy przez termin świadomość, szczególnie w kontekście badań nad psychodelikami i z zastosowaniem psychodelików?

Nieświadomi kierowcy ciężarówek dostarczali marihuanę do Polski i Francji

Ponad 72 kg marihuany przejęli podczas wspólnej akcji funkcjonariusze CBŚP oraz francuskich służb. Narkotyk przemycany był z Hiszpanii przez nieświadomych kierowców, wynajętych do przewiezienia pewnych towarów do Polski lub Francji. Marihuana ukryta była w specjalnych skrytkach w legalnym ładunku.
Rejestracja: 2005
  • 3075 / 274 / 0

Nie, chodziło mi o iuphar: http://www.iuphar-db.org/index.jsp

Zlikwidowane, zawsze jak jest coś dobrego to likwidują, a to co jest zamiast tego to kpina. Drugbank też słabe w porównaniu z tym. Było pięknie pokazane co z czym, agonizm/antagonizm/odwrotny agonizm, z enzymami też było oprócz receptorów. Ki, EC50, IC50 - wszystko było, ze źródłami... ehh...
Rejestracja: 2017
  • 469 / 38 / 0

Generalnie planuję stworzyć coś w rodzaju banku informacji o każdej substancji, gdzie będą naprawdę ogromne ilości danych, coś w rodzaju drugbank, iuphar, psychonauta, definicje i skutki oddziałowwania na konkretny receptor, wpływ nieoborów, nadmiarów na działanie różnych substancji i wpływ substancji na powstanie niedoborów, co z czym wolno łączyć, sporo FAQ dot. każdej substancji, możliwość edycji przez każdego z użytkowników.
Takie 5 w 1, tylko potrzebuję pomocy. Zarówno merytorycznej, jak i programistycznej, raczej przed końce roku nie wystartuję, a jak już to będzie tam max. 1/4 substancji opisana.

Jak ktoś chce pomóc, to priv
Posty: 24 Strona 3 z 3
Wróć do „Substancje psychoaktywne”
Na czacie siedzi 2469 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości