SSRI: Escitalopram (Lexapro, Mozarin, Escitil) - Wątek ogólny

Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia

Moderator: Leki

• 455 / 19 / 0

Warto próbować z citalopramem, jeśli esci nie działał?
  • 1 / / 0

Ja biorę oropram mi mega pomaga...raz za szybko odstawilam to miałam zespół od stawiennictwa ...masakra 4najgorsze dni w moim zyciu

"Rozpuszczają ego". Coraz więcej badań potwierdza, że narkotyki mogą leczyć [RAPORT]

Być może już wkrótce lekarze dostaną nowe przełomowe leki dla chorych na depresję, zespół stresu pourazowego oraz dla uzależnionych, którzy starają się zerwać z nałogiem. Będą to zakazane dzisiaj na całym świecie psychodeliki.

Kodak wskazał miejsce ukrycia marihuany

Kryminalni z zamojskiej komendy przeszukali mieszkanie i przynależną do niego piwnicę zajmowane przez 24-latka z Zamościu. Pomagał im w tym Kodak - pies służbowy przeszkolony do wykrywania narkotyków wraz ze swoim przewodnikiem.
  • 26 / 1 / 0

@blau77 to prawie ta sama substancja, esci jest nieco ulepszony. Ja bym celował w paroksetyne lub wenlafaksyne, jeżeli nie masz kłopotów z nadciśnieniem
  • 455 / 19 / 0

Paro brałem 3 miesiące dawki ponad maksymalne i nic, wenlafaksyne 2 tygodnie, ale odstawiłem, skoro już drugiego dnia brałem 300mg i w żaden jednorazowy sposób nie odczułem tak wysokiej dawki.
  • 76 / 4 / 0

Biorę esci już 2 tygodnie i odczuwam znaczna poprawę. Przede wszystkim nie leżę cały dzień w łóżku, mam siłe aby ogarnąć pare spraw, do tego lęki zmniejszyły się znacznie. Teraz zaczynam brać 15mg i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej :)
  • 76 / 4 / 0

Proszę o zescalenie.
Wspomagam się alprą 0.25mg jeśli jest gorzej.
  • 26 / 1 / 0

@klemcio97 także się wspomagam alprą. To chyba najlepszy szybko działający lek jaki istnieje. Esci bierzesz w jednej dawce czy w podzielonej? I jak zalecił Ci przyjmować te 15mg?
  • 76 / 4 / 0

@ZubenBiorę 10mg rano i 5mg na wieczór. Mysle, że na takiej dawce już pozostanę, bo nie chę brać więcej skoro ta dawka zaczęła już działać.
  • 124 / 12 / 0

Pierwsze ssri jakie mi kiedyś baba zapisała, które mnie dodatkowo zniechenciło do dalszych prób z ssri do momentu przygody s sertraliną. W moim przypadku to ono nic nie podziałało bo miałem jedynie uboki (potliwość, żołnież nie stawał, zobojętnienie, rozleniwienie). Podobnie trazadon. Teraz testuję sertralinę, na razie też głównie uboczny. Dawkę miałem zwiększyć po 10 dniach na 50 z 25/doba ale nie zrobiłem tego pomimo już 2 tygodni ze względu na srakę, no co drugi lek to lepszy :( Ale od 2 dni jej nie mam poza burczeniem w brzuchu i wrażeniem przelewania się w nim wszystkiego , w sumie to w jelitach bardziej bo tam na dole- też niemiłe). Dlatego mi wejście z 1/2 na 100% tabsy to będzie jakieś aż 2 tygodnie jak sraczka wróci to koniec z sertraliną. Albo mi lekarz da medyczne zioło indice to w ogóle koniec z chemią.
Wróć do „Antydepresanty”
Na czacie siedzi 1215 uczestników Wejdź na czata