Tramadol - Wątek ogólny

Syntetyczny opioid o niewybiórczym działaniu na receptory opioidowe.
Więcej informacji: Tramadol w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Opioidy

Posty: 10507 Strona 1044 z 1051
Rejestracja: 2010
  • 863 / 26 / 0

Dlatego jest psychiatra wmieszany ponieważ mam wpisane uzaleznienie od opiatow
Rejestracja: 2017
  • 2099 / 563 / 0

jak mówiłem nigdy się nie spotkałem z podobną sytuacją. choć z tego co widzę, to może być ciężko, jeśli w papierach jest uzależnienie. jednak w przypadku Tramalu nie ma żadnych trudności z załatwieniem, więc jeśli opcja będzie spalona, to zawsze można próbować u innego lekarza, nie musi być rodzinny, czy przychodnia, choć wiadomo, że tak najprościej i najtaniej.

jak wyżej wspomniałem u mnie dosyć luźno do tego podchodzą, lek jak lek. nic podejrzanego, bo Tramalu wcale nie tak dużo. w porządku jest rodzinny i dawniej też różnymi rzeczami potrafił poratować. jutro tylko trzeba wykupić i załatwione. długo czekałem na ten moment, Tramalu długo już nie brałem.

mam jeszcze pytanie - ile dostajesz tabletek miesięcznie i jaka dawka?

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

Kodak wskazał miejsce ukrycia marihuany

Kryminalni z zamojskiej komendy przeszukali mieszkanie i przynależną do niego piwnicę zajmowane przez 24-latka z Zamościu. Pomagał im w tym Kodak - pies służbowy przeszkolony do wykrywania narkotyków wraz ze swoim przewodnikiem.
Rejestracja: 2010
  • 863 / 26 / 0

Ja bralem miesięcznie dwie paczki setek po 50 tab. Sporo fakt, pojde do tego psychiatry lubię z nimi rozmawiac. Owijac w bawelne nie mam zamiaru, wprost powiem że uzalezniony jestem jak nie od nich to sobie wezmę z innego źródła.
Rejestracja: 2019
  • 218 / 27 / 0

Słuchajcie jak mam tabsy po 200 mg retardy i chcę powiedzmy załadować 100, 150 albo 250 mg to jedną z tabletek na pół?
Rejestracja: 2017
  • 2099 / 563 / 0

Tramal w postaci retardów nie jest przeznaczony do dzielenia i równo tego nie przedzielisz. pamiętaj też o tym, że złamiesz miechanizm przedłużonego uwalniania. pytanie też dziwne - chcesz, to dziel.

połykaj lepiej całe tabletki, wtedy będzie działało słabiej, ale dłużej.
mówiąc prościej - nieprzegryziony Tramal Retard 200 zadziała jak 100 mg.
Rejestracja: 2010
  • 336 / 35 / 0

Da radę podzielić równo przecinakiem do tabletek. W aptekach nieraz mają coś takiego.

Efektywność retarda 200 będzie odrobinę wyższa niż 100 w kapsułkach. Ktoś kiedyś przytoczył fajny wykres, z którego wynikało, że będzie to jakieś 60-65%, a nie 50%. Powolne uwalnianie = optymalny metabolizm.
Rejestracja: 2020
  • 11 / / 0

no dzień dobry %-D
w czwartek mam wizytę u neurologa
biorę Bakoflen, przeciwbólowo słabo działa.. rekreacyjnie.. no cóż %-D
i tu moje pytanie czy dostanę tramadol? i czy warto w ogóle pchać się w ten lek?
Rejestracja: 2020
  • 1 / / 0

czy ktoś z tu obecnych zazywał tramadol iv inny niz ten do tego przeznaczony (ampułki do iniekcji)? Jeżeli tak, jak przerobic tabletki, jakie można, jakie absolutnie nie, w czym? Z retardami da rade, czy nie ma szans?
Rejestracja: 2017
  • 2099 / 563 / 0

wiadomo, wartości podane przeze mnie są podane w dużym przybliżeniu, chciałem nieco zobrazować mechanizm działania Tramalu w postaci retardów. jeśli mowa o dzieleniu, to chodziło mi o nóż - jest to z pewnością mniej precyzyjne rozwiązanie. u mnie nie ma po co dzielić w przypadku setek, bo i tak trzeba brać po kilka tabletek, aby był efekt. niższe dawki raczej do celów terapeutycznych się sprawdzą. ja muszę więcej czasu poświęcić formie przedłużonej i obadać nieco jak to wygląda, bo przyznam, że zawsze rozgryzałem. nie pamiętam, czy chociaż raz połknąłem w całości. mi zawsze zależało na szybszym i mocniejszym efekcie, więc ta forma mi odpowiadała. lubiłem jak szybko się metabolizował i ten efekt opiatowego wyciszenia wręcz zalewał.
Rejestracja: 2010
  • 336 / 35 / 0

Krople by Ci jeszcze bardziej podeszły jak tak. :)
Posty: 10507 Strona 1044 z 1051
Wróć do „Tramadol”
Na czacie siedzi 1215 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość