CBD

Rozmowy na temat działania psychoaktywnego kannabinowego konopii.

Moderatorzy: Konopia, Psychodeliki

Czy CBD na Ciebie dziala?

32%
1.Tak
65
19%
2.Cos działa
39
7%
3.Działa w dużej ilości
15
12%
4.Trochę działa
24
15%
5.Nie wiem sam.
31
4%
6.Działa w miksach.
9
10%
7.Nie nic .
21

Liczba głosów: 204

• 1064 / 190 / 7

19 maja 2020Kobyszcze pisze:
Pewnie o to chodzi że w przypadku suszu CBD który sam w sobie zawiera niewiele CBD ( w porównaniu z popularnymi starinami THC i jego zawartości w nich ) że przy spalaniu suszu finalnie ilość przyswojonego CBD jest raczej niewielka.
Też tak myślę. CBD jak było wielokrotnie wspominane w tym wątku nie może przekroczyć 10% jeżeli produkt jest naturalny i legalny, a zawartość THC w mocnej marihuanie to 30%.
Poza tym wysoka temperatura wrzenia nie musi iść w parze z wysoką (relatywnie do innych kannabinoidów) temperaturą degradacji, ale to mogłyby potwierdzić tylko badania fizykochemiczne.
w przypadku stosowania terapeutycznego CBD to olejek jest najlepszą opcją.
Zwłaszcza że dzięki wchłanianiu z przewodu pokarmowego dłużej będzie w organizmie.
  • 426 / 107 / 0

@hydroksy
W przypadku przyjmowania doustnego najlepszą metodą jest podawanie ojelku podjęzykowo i wchłanianie cannaboidów przede wszystkim poprzez nabłonek jamy ustnej.
Zdecydowanie przyspiesza i zwiększa biodostepność cannabioidów w porównaniu do drogi angażującej wchłanianie jelitowe ( tutaj biodostępnośc wzmaga przede wszystkim obecność tłuszczy )

Legalizacja marihuany w Kanadzie to fiasko? Wielu wciąż kupuje ją od dilerów

Po prawie dwóch latach od legalizacji rekreacyjnej marihuany w Kanadzie likwidowane są szklarnie, zyski z legalnej sprzedaży są niższe niż zakładano, a dilerzy handlujący na czarno wciąż mają się nieźle – do regularnych zakupów u nich przyznaje się bowiem prawie połowa obywateli. - Działanie kanadyjskiego rządu jest dla mnie rozczarowaniem – mówi Jakub Gajewski, wiceprezes stowarzyszenia Wolne Konopie.

Gdy wszyscy zwalniają, branża marihuanowa zatrudnia

Epidemia spowodowała ogromne zwolnienia w USA, ale nie w branży związanej z marihuaną. W tym sektorze dalej się zatrudnia, choć liczba poszukiwanych pracowników spadła, a wiele etatów jest tymczasowych – podaje Bloomberg
  • 6 / / 0

Jestem nowy w temacie, chciałbym spróbować suplementacji CBD. Może mi ktoś polecić olejki których zakup nie będzie wyrzuceniem pieniędzy w błoto? O dobrym stosunku ceny do jakości ? Na grupach na fb sami sprzedawcy reklamują swoje produkty a jest tego ogrom. Lub na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie ?
  • 426 / 107 / 0

Cena i certyfikat.
Kupuj od firm które jednoczesnie są producentami.
Zależy Ci na jakości ? To nie kupuj najtańszych i ścigaj najpierw sprzedawcę o certyfikat z profilem cannabioidów.Im szczegółowszy certyfikat tym większa pewność że olejek dobrej jakości.
Dodatkowym plusem będzie wykonanie metodą ektrakcji alkoholowej a nie CO2
Możesz także rozejrzeć się czy sprzedawca / producent ma w ofercie także olejki CBG. Jeśli tak, to dodatkowo pokazuje że wie co robi i jest, że tak powiem, mocno zaangażowany w temat cannabioidów i ich stosowania.
  • 1134 / 23 / 0

Susze CBD podrożały w sklepie w którym byłem prawie o połowę, więc postanowiłem przetestować izolat.
Ktoś ma doświadczenie z czystym CBD?
Ile dawkowaliście?
Czy podgrzanie w lufce będzie za gorące?
  • 426 / 107 / 0

Izolaty IMO bez sensu.
Cannabioidy działają razem, rzekłbym jakby "akordami" . Do tego dochodzą działania terpenów, flawonoidów itp.Wyciąganie samego CBD zwłaszcza do suplementacji to IMO błąd.Do suplementacji najlepsze olejki feco, a do wapo , od biedy feco liquid.
  • 1134 / 23 / 0

Dałem 35 zł za 200 mg czystego CBD!
Chyba coś im się pomyliło, bo drugi izolat kosztował 149.
Głównie używałem suszu do mieszania ze zwykłą gandą, odpowiada mi taki lajtowy profil działania.
Chcę też jako suplement stosować dla rozluźnienia, ale ceny olejków są za wysokie.
Gdybym jeszcze miał pewność, że mi będą pomagać...

THC bym chciał uniknąć jak stosuję leczniczo, bo nigdy marihuana nie działała na mnie rozluźniająco - wręcz przeciwnie - zwykle spinają mi się mięśnie, a po wielu odmianach jestem również bardziej nerwowy.
Co do suszu THC/CBD to ciężko mi powiedzieć, czy tak działał, bo zapaliłem go raz dla relaksu i chyba pomógł, ale akurat tworzyłem muzykę i chyba to też mnie rozluźniło.
Na pewno czułem działanie THC (przynajmniej na początku). Nie wierzę, że tam było 0,2% THC, chyba, że CBD wchodzi wolniej i najpierw działało samo THC, a potem CBD je zrównoważyło.

Anyway: spaliłem koło 10-15 mg z lufki (podgrzane od dołu jak brown), smakuje nieco mdło, lekko kokosowo. Któreś kanna syntetyczne jak wapowałem to podobnie nawet smakowało. Chyba działa, przeszło mi napięcie. Czuję się nieco senny, ale idzie niż ewidentnie pod chmurami, więc ciężko stwierdzić czego to wpływ.
Wróć do „Marihuana”
Na czacie siedzi 1111 uczestników Wejdź na czata