Pozyskiwanie CBD.

Szczególny dział, poświęcony wyczerpującym opracowaniom danych kwestii.

Moderator: Konopia

• 3 / / 0

Witam,
dostałam pewną rozkmine od mojego przyszłego szefa, który prowadzi browar restauracyjny.
A mianowicie w sierpniu planujemy robić piwo z dodatkiem CBD do smaku. Mamy możliwość uprawy własnych konopi lub kupna kwiatów. Problem polega na tym, że CBD to olej a olej w wodzie się nie rozpuści, a stężenie alkoholu w piwie jest zbyt niskie na rozpuszczenie oleju.
W internecie do kupna jest dostępny proszek z kwiatów konopi z określoną zawartością CBD. Nie jest to głupie rozwiązanie jednak z chęcią chciałabym się zagłębić w temat pozyskiwania CBD z kwiatów.
Jakie znacie sposoby jej wydobycia? Maceracja wodą? Ekstrakcja etanolem (potrzebuję oleju spożywczego) ? Co proponujecie za rozwiązanie w tej kwestii ? Oraz czy znacie sposoby określenia stężenia CBD w oleju?
Studiuje chemię żywności więc sprawy laboratoryjne ogarniam i sprzęt mam powiedzieć jaki będę potrzebowała do tej zabawy i go dostanę. Próbowałam szukać coś w internecie i na forum jednak nie jestem w stanie znaleźć odpowiedzi na moje pytania.
Kto wie, jeżeli wyjdzie z tego coś ciekawego to może zrobię z tego magisterkę :liść:
Pozdrawiam i z góry dziękuję :*
  • 8528 / 1148 / 0

CBD dla smaku? Jesteś pewny, że o to właśnie Wam się rozchodzi? Piwa o smaku konopi nie warzy się dodając do niego CBD.

O prawie karnym wobec marihuany

Rozmowa Ewy Pluty z SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego z adwokatem Steliosem Alewrasem, specjalistą od prawa narkotykowego i członkiem naszego Stowarzyszenia. Poruszane są najbardziej istotne kwestie polskiego prawa wobec konopi oraz ukazane absurdy, jakie zawiera.

Nie żyje autorka "Pamiętnika narkomanki" Barbara Rosiek. Miała 60 lat

Na oficjalnym profilu facebookowym Barbary Rosiek pojawiła się informacja o jej śmierci. Tę informację potwierdził w rozmowie z Onetem menadżer Barbary Rosiek Andrzej Bryśkiewicz.
  • 3 / / 0

Takie dostałam informacje od szefa, temat jest dla mnie kompletnie obcy więc stwierdziłam, że tu uzyskam jakieś informacje. Znasz sposób warzenia piwa konopnego lub masz jakąś literaturę ?

-----------------

Zawsze można rozpatrzeć to w ten sposób, że chmiel należy do rodziny konopiowatych. W tym momencie w piwowarstwie nie używa się już szyszek chmielu tylko ekstraktu z niego, olejów i pelletów ponieważ są one wydajniejsze i mają intensywniejszy smak dzięki czemu możemy użyć go mniej. Olej z konopi z tego co mi wiadomo jest również gorzki czyli można go zastosować w zamian lub w połączeniu z chmielem aby nadać charakterystyczny smak. Są to oczywiście tylko moje domniemania. W internecie znalazłam piwo konopne o takim składzie: woda, słód morawski, žatecki chmiel, drożdże browarniane, słód jęczmienny, konopie siewne. Ze składu wnioskuję jednak że dodany został proszek z kwiatów lub wodny wyciąg (?). I tak chcemy dodać konopie tylko dla smaku.

Scalono. taurinnn
  • 217 / 25 / 0

Za charakterystyczny smak i zapach konopi odpowiadają terpeny a nie CBD %-D

Pomieszaj kwiaty konopi razem z chmielem i powinno być git :)

Jak komuś zależy na leczniczym działaniu CBD to sobie kupi olejek albo będzie waporyzował susz więc piwo CBD nie ma większego sensu.
  • 419 / 106 / 0

Na załączonym obrazku - ekstrakt z konopii siewnej uzyskany domowym sposobem
IMG_20200209_195239.jpg
- 31.33 % CBD
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 419 / 106 / 0

Na zdjęciu

75 ml
28,5 % CBD
4,73 % THC
1,6 % CBC

W procesie użyłem 15 ml oleju z nasion więc "surowego" wyszłoby , proporcjonalnie licząc

60 ml
34,2 CBD
5,67 THC
1,92 CBC
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Wróć do „Kompendium”
Na czacie siedzi 1097 uczestników Wejdź na czata