Yerba Mate

Dział dotyczący roślin wykazujących działanie pobudzające, w tym: guarana, herbata, kawa, khat, tytoń, yerba mate.

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Stymulanty

• 1206 / 53 / 0

Mnie to zastanawia dlaczego czasem Yerba mnie dość mocno pobudzi, a czasem w ogóle. Temperatura ta sama, ilość ta sama, gatunek ten sam, a działanie całkowicie inne.
  • 749 / 77 / 0

a wtedy jak słabiej zadziałała nie byłeś przypadkiem lekko odwodniony ?

ona lepiej działa jak organizm jest dobrze nawodniony i najedzony

jak mało się piję wody przez cały dzień nie wystrzeli tak jak powinna :)

piję yerbę już 10 lat i piszę ten post na podstawie swoich doświadczeń

zauważyłem również, że jeśli piję kubeczek mini mini łyczkami ( koło 20 - 30 minut jeden kubek)
to działą jakieś 30 % lepiej niż gdy wypiję duszkiem

Izraelski naukowiec twierdzi, że Mojżesz był odurzony gdy rozmawiał z Bogiem

W Biblii nie brakuje intensywnych momentów – a to krzewy stają w ogniu, pioruny biją z niebios, głośne symfoniczne dźwięki wiodą proroków i świętych do intruzji sacrum. Mojżesz przeżył kilka doświadczeń podczas których zetknął się z bogiem w wyrazisty zmysłowo sposób. Ale czy zwyczajnie doświadczał tych rzeczy, czy też będąc w zmienionym stanie świadomości?

Nowa Zelandia. Oregano zamiast marihuany. W parlamencie zawrzało

Paula Bennett z prawicowej partii chciała w niekonwencjonalny sposób zwrócić uwagę na problem legalizacji marihuany w Nowej Zelandii. Do parlamentu przyniosła torebkę z zielonym suszem.
  • 1206 / 53 / 0

@eiffel65, dzięki za odpowiedź!
Być może masz rację. Że jestem mniej nawodniony i mniej najedzony. Chociaż zazwyczaj piję z rana i na co dzień staram się utrzymać odpowiednie nawodnienie. Jeśli chodzi o inne używki to nie biorę, więc stan organizmu też nie powinien być w najgorszej kondycji. Nie mniej jednak spróbuję przetestować to pod kątem jakim mówisz :)

Edit: Wypiłem Yerbę po dobrym nawodnieniu się i z pełnym żołądkiem. Faktycznie - jest lepiej :)
  • 42 / 1 / 0

Drodzy forumowicze chciał bym się dowiedzieć od podstaw jak w czym gdzie i z czego pić parzyć, kupić yerbę raz tylko miałem okazję tego spróbować było okropne w smaku i zapachu ale jednak chciał bym spróbować bo wszyscy znajomi mówią że super sprawa.
  • 358 / 46 / 0

Wszystko można nabyć chociażby na allegro. Potrzebna Ci w zasadzie tylko bombilla, a jak chcesz żeby było klimatycznie to jakieś ceramiczne matero sobie kup (chociaż równie dobrze można pić z kubka, szklanki, słoika czy czego tam chcesz).
Jak było okropne w smaku to możesz spróbować argentyńskich albo brazylijskich odmian (np Rosamonte, Cruz de Malta, Amanda). Paragwajskie są zazwyczaj znane z tego że mają mocny, dymny smak i nie każdemu podchodzą. Możesz też spróbować odmian Suave (jeszcze słabsze w smaku) albo jakiś smakowych, np CBSe.
Parzysz w temeraturze ok 70 stopni, a od biedy gorąca na oko też będzie spoko albo nawet zimna, byleby nie parzyć we wrzątku, bo wychodzi niesmaczna.
  • 42 / 1 / 0

I to wszystko, co jest mi potrzebne na start a dalej to metoda prób i błędów degustacji i wszystkiego, co z tym związane? A jak mówisz 70 stopni to korzystasz z jakiegoś termometru czy jak to wygląda? Chciałbym do tego przysiąść, ale z miejsca profesjonalnie, bo znając mój zapał to jak mi raz się nie uda to będę w stanie rzucić to wszystko w cholerę.
  • 229 / 15 / 0

Możesz kupić termometr albo na oko odczekać po zagotowaniu te kilka minut, na wyczucie jak przypasuje (innym słowy, jak smak będzie za mocny to dłużej).
  • 68 / 5 / 0

Ja tam na dotyk, jak da sie wytrzymać to zalewam
  • 1206 / 53 / 0

Ja mam termometr, bo na oko to chłop w szpitalu umarł %-D
  • 1124 / 261 / 0

wlasnie stwierdzilam, ze idac nawet na skroty to z 10 min. trzeba poswiecic na przygotowanie Yerby, bo inaczej wyjdzie jakis szajs :/ pomysle o zakupie tego dobrodziejstwa jak pojde na emeryture :uwaga:
Wróć do „Stymulanty roślinne”
Na czacie siedzi 436 uczestników Wejdź na czata