Kapsaicyna

Reszta nie pasująca do powyższych

Moderator: Wszyscy moderatorzy

• 451 / 61 / 0

29 sierpnia 2019STR88 pisze:
Czytałem o suplementacji kapsaicyny w kontekście redukcji tkanki tłuszczowej. Czy kapsaicyna może przynieść jeszcze jakieś efekty, gdy będzie regularnie spożywana? Niekoniecznie związane z tłuszczem, to mnie najmniej interesuje.
Kapsaicyna działa na 3 znane mi sposoby
- wyrzut endorfin by przeciwdziałać bólowi
- odtruwanie organizmu poprzez przyspieszenie zwykłej detoksykacji i regeneracji wątroby
- podwyższenie temperatury ciała
Użytkownik nieaktywny
  • 551 / 89 / 7

Jestem od niej uzalezniony w huj!
Zarcie niepikantne = bez smaku.
Pare dni bez pikantnosci = brakuje czegos w zyciu.
Duzo pikantnosci = placz, euforia i haj.

Najpikatniejsza jaka probowalem to wspaniala Carolina Reaper.
Podchodzi pod gaz pieprzowy. Mniam!

Wygralem kiedys kokrus jedzenia papryczek chilli :mniam:
scoville-scale-chili-peppers-list-hottest-to-mildest.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Dlaczego tytoń jest legalny, a konopie nie?

Tytoń oprócz tego, że bardzo źle wpływa na organizm człowieka, to mocno zanieczyszcza również środowisko. Konopie wręcz odwrotnie. W tym artykule przedstawiam różnice między tymi dwoma roślinami.

Prof. Wojcieszek: na jednego “alkoholika” przypada przynajmniej trzech “pijaków”

- To nie uzależnienie od alkoholu, ale jego nadużywanie, pojedyncze akty upicia się są dzisiaj problemem i niosą największe szkody. Nie pamiętamy, że jeszcze sto lat temu abstynencja była powodem do chluby. W okresie odzyskiwania niepodległości piliśmy jeden litr czystego alkoholu na głowę, dziesięciokrotnie mniej niż teraz. Polska należała do najtrzeźwiejszych krajów w Europie - mówi Krzysztof Wojcieszek, dr hab. profesor Wyższej Szkoły Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie, członek Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych przy Konferencji Episkopatu Polski.
  • 451 / 61 / 0

Carolina Reaper to już przegięcie dla mnie, standardowo jem Habanero, ewentualnie jakiś sos ale max 500 tyś.
Użytkownik nieaktywny
  • 551 / 89 / 7

No wiadomo ze za mocna, dodawalem pare kropelek "mashu" do calego garnka zarcia, przeciez nie jestem samobojca ;)

Mam taka tolerancje ze habanero ostatnio wydawala mi sie slaba.

W ogole to zjadlem kilogram suszonych platkow z tajskiej bird eye, ale nie wytrzymam dostatecznie dlugo aby przerwe zrobic, nawet teraz slina cieknie :)
  • 451 / 61 / 0

Nie, sosów nie rozcieńczam, przecież to sama przyjemność. :)
Najmocniejszy którego używam to Mega Death około 550,000 jednostek Scoville'a.
  • 45 / 5 / 0

kur.a miałem tego nie żreć,robicie mi smaku na ripera
  • 589 / 119 / 0

ja sobie sam uprawiam papryczki, na działce annumy, na balkonie hardcorowce. zamiast caroliny wybrałem jednak niewiele mniej ostrego trynidad scorpiona, bo lepiej u mnie owocuje. poza tym na balkonie mam białą bhut jolokię i aji cito. na działce jalapeno, hungarian hot wax i jakieś niezidentyfikowane odmiany przywiezione z turcji. kiedyś uprawiałem nawet po 20 odmian każdego roku, ale nie chce mi się już aż tak bawić, skupiam się na tych ulubionych.
Wróć do „Pozostałe”
Na czacie siedzi 1481 uczestników Wejdź na czata