Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

Posty: 1931 Strona 112 z 194
Rejestracja: 2018
  • 44 / 4 / 0

25 kwietnia 2019Czujaczaki pisze:
25 kwietnia 2019Survivor pisze:
Co do danych o wykupionych lekach, to nie ma jeszcze systemu który by sprawdzał czy wziąłeś dany lek.
No nie do końca. Jak się prokurator uprze to zleci badanie próbki włosów, a wtedy będzie wiadomo czy brałeś jakiś lek czy też nie.
Podczas wypadku mogą pobrać krew. Juz był taki pomysł w ŁDZ (4lata temu) tylko nie wiem czy przeszedł, wypalił..
Typ z AA twierdził ze za DEPAKINE zabrano mu prawko, ale czy to czasem (jak podejzewam) nie było benzo to nie wiem.

ps. Survivor pisze posta na poł strony a ty sie dopieprzasz ze napisałem firmą zamiast firmom? Ciągle coś ci nie pasuje, daj mi spokój proszę Cie... bo mnie to po malutku zaczynasz denerwować.
Rejestracja: 2018
  • 159 / 36 / 0

Hej, poczytałem trochę wpisów w tym wątku, ale chcę się upewnić, że wszystko zrobię dobrze.
Mam receptę na pregabalinę i propranolol na jednym papierku, propranolol jest mi potrzebny, a pregabę chciałbym zmienić na moklobemid albo selegilinę. Co powinienem zrobić, żeby bez przypału przerobić tę receptę?

Kanadyjczyk w stanie terminalnym składa podanie o dostęp do psylocybiny

Hartle próbował wszystkiego, od leków przeciwlękowych po medytację, ma jednak nadzieję na bardziej trwałe rozwiązanie, które pozwoliłoby złagodzić odczuwany przez niego lęk, dlatego został jednym z kilku śmiertelnie chorych Kanadyjczyków, którzy apelują do minister zdrowia o specjalne zezwolenie, które pozwoliłoby im na używanie nielegalnej substancji obecnej w „magicznych grzybkach”.

Meksykańskie kartele dwukrotnie podwyższają ceny za narkotyki. Wszystko przez zamknięte granice

Pandemia COVID-19 sprawia, że ceny narkotyków ​w dużej części USA podwoiły się. Ograniczenia dotyczące podróży na przejściach granicznych między USA i Meksykiem utrudniają kartelom transport narkotyków i pieniędzy, które na nich zarobili. – informuje DEA.
Rejestracja: 2018
  • 25 / / 0

Pójść do lekarza, żeby wypisał jeszcze raz. Żaden farmaceuta nie powinien Ci wydać innego leku w większej dawce i ilości tabl/kaps niż masz napisane. A jak masz e-receptę to w ogóle zapomnij o próbach przeróbki, bo wszystko i tak jest w systemie.
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 211 / 12 / 0

Jaka jest szansa , że Reaumatolog będzie mieć recepty RPW ? Potrzebuje aby mi wypisała medyczną MJ. Ile lekarz musi sie natrudzić aby posiadać recepty RPW ? Może by mi kazała poczekać do kolejnej wizyty.
Rejestracja: 2014
  • 8780 / 1183 / 0

Jeśli wystąpił do NFZ o pulę numerów, to tak. Nie ma znaczenia specjalizacja.
Rejestracja: 2018
  • 296 / 37 / 0

Raczej nie sądzę, żeby coś wypisał na dłużej, jeżeli w ogóle coś ci wypisze na RPW. Prędzej dostaniesz tramal i skierowanie do poradni leczenia bólu. Lekarzom drżą ręce przy tego typu receptach.

Dostałem od lekarza leczenia bólu takie zaświadczenie, że lekarze w przychodni rejonowej maja mi wypisywać takie leki na RPW. Kontrolę w poradni leczenia bólu mam mieć dopiero za pół roku. Póki co nie znalazł się żaden lekarz, który chciałby to wypisać. Kolejna próba, jak się tym razem nie uda to idę do kierownika. On to już kurw@ takie recepty powinien mieć. Czego ci lekarze się tak boją, ja tego nie rozumiem!
Rejestracja: 2018
  • 296 / 37 / 0

Kolejna odpowiedź dotycząca elektronicznych recept:

"Szanowny Panie,
W związku z opisaną przez Pana sytuacją pragnę uspokoić, że recepty czy skierowania, które zapisywane są w Systemie Informacji Medycznej (P1) widoczne są tylko i wyłącznie dla pacjenta oraz lekarza je wystawiającego. Aby zrealizować receptę pacjent musi w aptece podać specjalny kod do recepty, który umożliwi farmaceucie dostęp do niej przy użyciu aptecznego systemu informatycznego. Żaden inny lekarz nie będzie widział wystawionych recept czy skierowań, chyba, że pacjent sam nada mu takie uprawnienia poprzez Internetowe Konto Pacjenta. W IKP będzie możliwość upoważnienia odpowiedniego lekarza, całej placówki medycznej czy farmaceuty do dostępu do danych pacjenta, jednak to Pacjent inicjować będzie takie działanie.

K. N.
Główny Specjalista
Departament e-Zdrowia"

gbu

Rejestracja: 2007
  • 734 / 37 / 0

Krótkie pytanie laika.
Dostałem recepty(na benzo) , od psychola.Nie wykupywałem ich bo miałem jeszcze zapas.Nagle czerwone światło - ' o kurwa minął już chyba miesiąc' i faktycznie moje recepty są nieważne(spóźniłem się o 1 dzień).
Psychol ma swój komputerek, wie czy jestem ubezpieczony czy nie , mimo iż chodzę prywatnie.
Meritum.
Będzie wiedział że nie wykupiłem tych recept czy nie?. Zależy mi by nie wiedział.
Normalnie by mi to nawet do łba nie przeszło że może wiedzieć , ale kiedyś byłem u niego i się mnie zapytał czy gdzieś dobierałem lekarstwa a akurat z tydzień wcześniej wysępiłem jedno opakowanie u innego - wcześniej i później tego nie robiłem i nie pytał.Przypadek?.
Rejestracja: 2017
  • 1970 / 301 / 0

A internista priv może coś na RPW wypisac ?
Rejestracja: 2010
  • 406 / 51 / 0

Jak będzie miał podstawy to jak najbardziej, pytanie tylko czy w ogóle ma bloczki (numery) rpw.
Posty: 1931 Strona 112 z 194
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 1249 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości