Czy można wygrać z psychiatrą w sądzie ?

Dział poświęcony zapytaniom użytkowników wobec ich spraw bieżących.

Moderator: Prawo

Posty: 7 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2019
  • 1 / / 0


Witam piszę w sprawie takiej. Psychiatra źle dobrała mi tabletki które spowodowaly u mnie uszczerbek na zdrowiu . Czy da się udownodnic psychiatrze w sądzie że zniszczyła nam życie źle dobranymi tabletkami ? Czy psychiatria podlega pod tego typu rzeczy skoro w psychiatrii nic nie jest jednoznaczne i wszystko może zadziałać tak lub inaczej ? Gdzie szukać pomocy prawnej ? Czy każdy prawnik może prowadzić taką sprawę ? Z góry dziękuję
Rejestracja: 2016
  • 467 / 245 / 2


Jak dla mnie sprawa przegrana już na wstępie. Środowisko takie że jeden kryje drugiego, bo zeznawać jako biegły psychiatra może tylko inny psychiatra, a pewnie ten sam rok kończyli.

Odpuść sobie. Jak to "po prostu" ci zniszczyła życie? Kontynuowałeś terapię jak było źle? Spróbuj zobaczyć ile Ty jesteś winny w tym procesie, bo jak dla mnie proces leczenia to nie po prostu że lekarz Ci każe żreć tabletki i je żresz pokornie jak cielę, tylko wrzucasz coś od siebie do tego procesu diagnostycznego. Opisz to trochę szerzej, jak wyglądało to niszczenie Ci życia, bo nikt Ci z fusów nie wywróży.

Inna sprawa że dobieranie tych tabletek wymaga jakiegoś sprzężenia zwrotnego od pacjenta, bo co działa na jednego na drugiego nie działa i to jest pytanie z kategorii "wiedza powszechna".

Narkotyki w paczkomacie

...czyli kilka słów o przemycie z wykorzystaniem poczty.

Większa kontrola sprzedaży marihuany. Rząd chce zlikwidować szarą strefę

Projekt „Eksperymentu zamkniętego łańcucha coffee shopów” został przesłany do obu izb holenderskiego parlamentu. Ma na celu usunięcie szarej strefy między sprzedażą marihuany w coffee shopach, a jej nielegalną uprawą i zaopatrzeniem.
Rejestracja: 2014
  • 6127 / 660 / 0


Zgadzam się z powyższym. Psychiatra mógł dobrać lek najlepiej, jak mógł - wg. wywiadu.
Udowodnienie błędu w sztuce jest w takim przypadku bliskie zeru. Dodatkowo na wstępie trzeba by udowodnić, że faktycznie doszło do uszczerbku na zdrowiu.
Rejestracja: 2019
  • 633 / 67 / 0


Nic nie ugrasz. W psychiatrykach jest na peczki naiwniakow, planujach pozywac szpitale / lekarzy.
Rejestracja: 2014
  • 6127 / 660 / 0


W naszym kraju pozwanie szpitala nawet w przypadku zgonu spowodowanego ewidentnym błędem lekarza / personelu niczego nie gwarantuje. Musieliby zoperować nie to płuco, co trzeba i zaszyć pacjenta z niedopałkiem papierosa, żeby komisja dopatrzyła się uchybień : )
Rejestracja: 2018
  • 183 / 17 / 0


Bardzo ciężko będzie wygrać, a właściwie jest to niemożliwe do zrobienia. Psychiatra dawał ci leki według tego co do niego mówiłeś.
Gdyby to był uszczerbek fizyczny z dokumentacją to coś zupełnie innego.
Osobiście dałbym sobie spokój, będziesz chodzić latami po sądach, aby i tak nie usłyszeć wyroku, który by cię satysfakcjonował.
Rejestracja: 2019
  • 6 / / 0


Jednogłośnie z przedmówcami - szanse są, ale naprawdę tak znikome, że lepiej będzie sobie odpuścić.
Posty: 7 Strona 1 z 1
Wróć do „Porady prawne”
Na czacie siedzi 81 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości