Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.
Zablokowany
Posty: 2340 • Strona 85 z 234
  • 415 / 54 / 0
^up

Jeżeli to zwykły tramal to nie zadziała, w takich dawkach lek nie występuje. Chyba że masz na tramal retard?
  • 3559 / 579 / 1
a słownie nie piszą ilosci subst?
"Które dragi brać, żeby nie musieć brać żadnych dragów?"

"Rutyna to rzecz zgubna "
  • 581 / 77 / 0
tramalu nie trzeba, nie znajduje się ani w wykazie środków odurzających, ani substancji psychotropowych.
Uwaga! Użytkownik MrMagnificus jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 13 / 5 / 0
Ej, a próbował ktoś prosić o recepty od weterynarzy? Wiem, że jak kundel znajomej ciotki zachorował, to ona tak załatwiała sobie relanium
  • 128 / 15 / 0
Kończy się era podrabiania recek. Od 1 stycznia, każda recka, nawet pełnopłatna musi zostać wbita do systemu wraz z peselem, danymi przychodni, lekarza, więc szansa że przypał wyjdzie będzie większa. Co najwyżej ilość leku możecie sobie skorygować.
  • 3245 / 617 / 0
@boloboli

Ja recept nie będę podrabiał, ale zdarzało się że brałem od dwóch lekarzy ten sam lek refundowany, już nie chodzi o to że jakoś na naćpanie się tramalem czy inne psychoaktywne, tylko psychiatrę mam 30 razy dalej niż rejonową przychodnię z rodzinnym lekarzem, i jak miałem jeszcze kilka dni do psychiatry to u rodzinnego brałem całe opakowanie np olanzapiny 28 tabletek pomimo że wystarczyło by mi tylko 4-5 sztuk, ale tak się nie da, a pózniej i tak brałem 2 opakowania na 2 miechy, mogą być z tym jakieś problemy? :zły:
Uwaga! Użytkownik Verbalhologram nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1211 / 615 / 0
@VERBALHOLOGRAM nie będzie żadnych problemów. Niby dlaczego miałyby być? Wziąłeś lek do leczenia, a nie benzo/opio żeby się naćpać.
Uwaga! Użytkownik Vratislav nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3245 / 617 / 0
No bo refundowanych też jest tylko tyle żeby pacjentowi wystarczyło na leczenie, a nie żeby robił zapasy na pół roku.
Uwaga! Użytkownik Verbalhologram nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 1211 / 615 / 0
Nie pękaj, ja mam wypisywany neuroleptyk który jest na B, 3 opakowania gdzie na miesiąc wystarcza mi jedno (a chodzę do lekarza co 2 miechy). Tak więc jedno opakowanie zawsze mi zostaje na zapas i nikt z tym problemów nie robi.
Uwaga! Użytkownik Vratislav nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 12481 / 2425 / 0
08 stycznia 2019panDrimur pisze:
Wiem, że jak kundel znajomej ciotki zachorował, to ona tak załatwiała sobie relanium
Nie posiadam się z ciekawości, na co musiał zachorować ten kundel, że dostał relanium : D
Zablokowany
Posty: 2340 • Strona 85 z 234
Newsy
[img]
Marynarka wojenna Salwadoru skonfiskowała ponad 6 ton kokainy

Prezydent Salwadoru, Nayib Bukele, ogłosił w piątek przejęcie 6,3 tony kokainy i aresztowanie 17 podejrzanych handlarzy narkotyków podczas czterech „bezprecedensowych” operacji marynarki wojennej kraju na Oceanie Spokojnym.

[img]
THC i rozwój mózgu nastolatków – co pokazują najnowsze badania?

Używanie marihuany może prowadzić do ścieńczenia kory mózgowej u nastolatków – wynika z najnowszego badania prowadzonego przez Gracielę Piñeyro i Tomáša Pausa, naukowców z CHU Sainte-Justine oraz profesorów Wydziału Medycznego Uniwersytetu w Montrealu. Współpraca dwóch laboratoriów badawczych, korzystających z uzupełniających się podejść, wykazała, że THC – czyli tetrahydrokannabinol, substancja aktywna w konopiach – powoduje kurczenie się arborescencji dendrytycznej, czyli „sieci anten” neuronów, które odgrywają kluczową rolę w komunikacji między nimi. Skutkuje to zanikiem (atrofią) pewnych obszarów kory mózgowej – co jest szczególnie niepokojące w wieku, w którym mózg się rozwija.

[img]
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny

Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.