Recepta - system kontroli

Dział poświęcony tematowi kontroli recept lekarskich u farmaceuty.

Moderator: Prawo

Posty: 1962 Strona 60 z 197
Rejestracja: 2018
Użytkownik nieaktywny
  • 1010 / 204 / 2

Bardzo dużo ludzi jedzie na benzo od lekarza. Problem się zaczyna wtedy gdy ciągle zwiększa się dawki to trzeba mieć co najmniej kilku lekarzy, którzy zawsze wypiszą, inaczej zaczyna się właśnie takie kombinowanie. Biznesmenów po prostu stać na prywaciarzy, którzy zawsze wypiszą receptę, a dla przeciętnego człowieka ta stówa dodatkowo wydana już może być problemem. No i nie każdy lekarz wypisze wszystko "na żądanie", więc czasem trzeba dać w łapę i znowu - biznesmena na to stać. Więc jak zawsze wszystko rozchodzi się o kasę.

RC jest zawsze jakąś alternatywą, ale ma swoje wady. Jednak tabletki z apteki są pewniejsze, a RC to w zasadzie loteria, jak się chińczyk jebnie w syntezie to się nie będzie przejmować jakimiś polaczkami, którzy mogą się od tego przekręcić, na tym rynku BHP nie istnieje.
Mimo wszystko sam się kiedyś ratowałem flubomazepamem i ostatnio flualprą, nie zalecam tego, ale jak ktoś nie ma innego wyjścia to pewnie spróbuje.
Rejestracja: 2012
  • 244 / 6 / 0

Trochę straszycie ludzi, widzieliście jak lekarz wypisuje receptę na to na co się prosi ? Recka na Ketonal w tubce z tego samego bloczku co na rolki, oczywiście jak ktoś sobie wypisze na 30 paczek klonów na ryczałt to niech się nie dziwi że ktoś przedzwoni do lekarza czy to nie fejur.
Jeden kod jest na wasz PESEL drugi na numer recepty czy nie jest w spisie zajebanyvh bo jak lekarz zgubi swój bloczek albo ktoś mu pierdolnie to musi zgłosić to, jeśli są jakieś nowe kody to poproszę zdjęcie takiego bo ja się z niczym takim nie spotkałem.
Jeżeli są dane lekarza na dole to wystarczy podpis NIE MUSI być żadnej pieczątki nawet.
Zmiany jakie zaszły to tylko to że jeśli lek jest z grupy tej co benzosy i z-drugs to nie może być pisana na zwykłej kartce, bo wcześniej lekarka przy mnie pisała na rolki na zwykłej karteczce co dali w aptece podbijała pieczątka (bo w takim wypadku trzeba było) i się podpisywała i wydawali co trzeba, teraz napewno na benzosy i inne cpunskie musi być z kodem nie wiem jak na inne rzeczy i szczerze mnie to nie interesuje.

Przemodelowanie grzybów psychedelicznych tak aby nigdy nie powodowały "złej podróży"

Klucz do "tylko dobrych tripów" może leżeć w aeruginascynie, CDB magicznych grzybków.

Sobótka: Pijany wpadł z marihuaną bo nie miał maseczki.

Pijany mężczyzna przyjechał do sklepu przywożąc z sobą kilkadziesiąt porcji narkotyku. Trafił na policjantów, którzy akurat rutynowo kontrolowali czy ludzie zasłaniają usta i nos zgodnie z przepisami. On maseczki nie miał.
Rejestracja: 2012
  • 244 / 6 / 0

Ok, trzeci tajemny kod to poprostu tam gdzie pieczątka lekarza muszą być jego dane i numer lekarza i KOD tego numeru bo przy psychotropami sprawdzaja czy lekarz ma prawo wykonywania zawodu tyle się dowiedziałem jak coś nie jestem lekarzem, nie podrabiam recept i każdemu to odradzam, nie wiem może są jeszcze jakieś ukryte inne kody ale moj internista nic o takich nie wie.
Rejestracja: 2017
  • 1918 / 333 / 2

Pytałem już ale jakieś konkretnej odpowiedzi nie otrzymałem, jedynie że w przypadku refundacji coś może być. A co takiego?

Chodzi mi o to, czy biorąc recepty rpw na swoje nazwisko i je realizując w aptece, widniejemy w jakimś rejestrze osób korzystających z leków na rpw. Jakaś ogólna baza danych, która jest dostępna... no właśnie, dla kogo?
Rejestracja: 2014
  • 9141 / 1248 / 0

^
Jeśli istnieje to raczej łatwo odgadnąć dla kogo - NFZ? : )
Rejestracja: 2017
  • 1918 / 333 / 2

A czy dla kogoś jeszcze? O to mi chodzi.
Rejestracja: 2017
  • 515 / 60 / 0

Twoje odniesienie to pocieszająca wiadomość. W tym wypadku powyżej danych świadczeniodawcy należy receptę pozbawić także sławetnego napisu "Recepta", który w receptach opatrzonych numerem recepty ten numer poprzedza?
Rejestracja: 2017
  • 515 / 60 / 0

Po napisie "Recepta" jest jej numer. Przypuściłem, że brak numeru równa się brakowi napisu, w receptach numerowanych przedrostkowego dla ciągu cyfr.

Rejestracja: 2017
  • 1970 / 308 / 0

Doktorek mi zapomniał napisać słownie liczby mg..
to sam napisałem.

Jestem przestępcą ?
Rejestracja: 2011
  • 1364 / 170 / 0

Formalnie chyba jesteś. Nieformalnie nie, bo nie wiem czy to przestępstwo- nie podrobiles recepty tylko dopisales brakujaca rzecz. Jak dla mnie to wykroczenie.
Posty: 1962 Strona 60 z 197
Wróć do „Recepty i leki – problemy i pytania”
Na czacie siedzi 1483 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości