Gdzie można się za darmo poradzić na temat ćpania, prawa, zdrowia dotyczącego ćpania, itd? Uważasz, że dresy spod bloku znają się lepiej? Albo lepiej wyjebać hajs na prawnika? Albo jak już kogoś złapią, to zastanawiać się gorączkowo, co powiedzieć? Jedni ludzie czegoś nie wiedzą, więc się pytają. Inni wiedzą, więc się dzielą tym z innymi. To chyba logiczne.
Nie każdy jest od razu starym recydywą
Ja mam jeszcze taką taktykę, że jak hukają na ciebie, to nie wchodzę w skórę hwdp, bo z liścia i pały też nie jest zbyt przyjemnie dostać nawet jak masz odporną dupe, tylko wręcz ich wychwalam. Że szanuję policję, ich pracę, że no trudno stało się, ale taki ich zawód, a ja tylko jestem ćpun, który dał się przechytrzyć itd. Nie na wszystkich to działa, ale niektórzy patrzyli się na mnie jak pojebanego i gadka była zupełnie inna.
02 lutego 2018Kodakblak pisze: Świadkowi przysługują ponadto prawa:
-do odmowy składania zeznań
-do uchylenia się od odpowiedzi na pytanie
No nie.
Świadek ma obowiązek stawić się i złożyć zeznania, do tego ma obowiązek mówić prawdę (oskarżony może kłamać w ramach swojego prawa do obrony).
[Dlatego czesto robia ten myk, ze osobę, której chcą postawić zarzuty pierwszy raz wzywają w charakterze swiadka, nie podejrzanego].
Odmowic zeznan swiadek moze tylko w kilku przypadkach - jesli np. oskarzony jest dla niego osobą najblizszą, albo jesli w innej sprawie jest oskarzonym o wspoludzial w wydarzeniach rozpatrywanych podczas pzesluchania.
Uchylic sie od odpowiedzi moze jesli odpowiedz narazilaby jego lub osobe dla niego najblizsza na odpowiedzialnosc karna.
Mam już za sobą kilka takich tematów z różnymi finałami, jedno jest zawsze pewne, w krytycznym momencie zawsze możemy odmówić odpowiedzi na konkretne pytanie, odmówić całkowicie składania wyjaśnień jak również wnieść skargę na prowadzącego postępowanie. Materia jest bardzo złożona, trudna i wymaga wyrachowania, najważniejsze żeby się nie rozpruć a co gorsza nigdy nie iść na układ i dobrowolne poddanie się karze.
![[mem]](https://hyperreal.top/wtf/memy/c/c7907468-e06d-4866-9cb1-30df34714b9b/walmart.jpg?X-Amz-Algorithm=AWS4-HMAC-SHA256&X-Amz-Credential=nxyCWzIV8fJz5t5dUSIx%2F20250513%2FNOTEU%2Fs3%2Faws4_request&X-Amz-Date=20250513T100732Z&X-Amz-Expires=3600&X-Amz-SignedHeaders=host&X-Amz-Signature=bfdde6aaa8795f13820af7879b791f33d14a2cef05cfbe8913d0568300a62426)
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/zrzut.jpg)
Biały popiół vs. czarny popiół: Prawda o wskaźnikach jakości konopi
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/221176_r2_940.jpg)
Alkohol zabija 82 osoby dziennie. "W Radomiu jest więcej monopolowych niż w całej Szwecji"
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_artykul_skrot/psyloszwajcaria.jpg)
Szwajcaria – jedyne miejsce w Europie z legalną terapią psychodeliczną
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/alkoupadek.jpg)
Alkohol a rak: Każdy łyk może zwiększać ryzyko nowotworów
Alkohol jest jednym z najczęstszych czynników ryzyka rozwoju raka, odpowiedzialnym za około 100 tys. przypadków rocznie w USA. Naukowcy odkrywają coraz więcej mechanizmów, przez które alkohol uszkadza komórki i przyczynia się do powstawania guzów. Choć spożycie alkoholu jest powszechne, niewielu z nas zdaje sobie sprawę z powiązania między alkoholem a rakiem.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/politie.nl_.jpg)
Narcos Holandia. Rekordowa liczba zlikwidowanych laboratoriów narkotykowych
O ponad 10 proc. wzrosła liczba zlikwidowanych laboratoriów narkotykowych – informuje holenderska policja. W 2024 r. wyeliminowano aż 167 takich przybytków. Dla porównania w Polsce w tym samym roku odkryto 85 przestępczych laboratoriów. Wzrasta też liczba składowisk nielegalnych odpadów po produkcji narkotyków, zagrażających środowisku.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/jelitko.jpg)
Częste używanie konopi ma związek ze zwiększoną śmiertelnością pacjentów z rakiem jelita grubego
Osoby z rakiem jelita grubego i udokumentowaną historią częstego używania konopi były ponad 20 razy bardziej narażone na śmierć w ciągu pięciu lat od diagnozy w porównaniu z osobami bez takiej historii - informuje pismo „Annals of Epidemiology”.