Convolvulus - polskie powoje

Dyskusja na temat roślin z rodziny powojowatych, wykazujących działanie psychoaktywne.
Więcej informacji: Powoje w Narkopedii [H]yperreala

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

Posty: 9 Strona 1 z 1

Qpa

Rejestracja: 2006
  • 158 / 1 / 0


Czy polskie powoje, zazwyczaj nie z rodzaju ipomoea lecz convolvulus, np. Convolvulus arvensis - powój polny, znany chyba wszystkim. Czy są halucynogenne ?
Na wiki piszą że nasiona są trujące.
Rejestracja: 2006
  • 608 / 1 / 0


halucynogenne nie, lekko psychoaktywne tak.
zawierają kilka słabo działających alkaloidów tropanowych (tropina, pseudotropina, tropinon) i alkaloidy pirolizydynowe cuscohygrinę i hygrinę, które występują też w niewielkich ilościach w liściach koki.
efekty to lekkie zakręcenie, głupkowatość (jak to ktoś napisał 'silliness dominated the experience'. u mnie objawiło się to słowotokiem i wybuchami śmiechu), lekka euforia.
powyższe testy przeprowadzałem podczas długotrwałej konsumpcji mj i na pewno miało to wpływ, łączą się bardzo dobrze :-) zresztą imho nowe zioła o delikatnym działaniu najlepiej poznawać właśnie pod wpływem ziela.
jak to zwykle w przypadku ziółek, nie nastawiać się na miażdżącego tripa to i rozczarowania nie będzie. próbowałem tylko kwiatów i ich dotyczy to, co wyżej napisałem. z tego co pamiętam inne części rośliny mogą działać przeczyszczająco

Przez cztery lata gotowałem DMT w mojej kuchni

Piąty raz z rzędu potrząsnął, po kolei, 32 słoikami, z których każdy wypełniony był skrystalizowanym DMT, wodą i eterem naftowym. Metr obok na kuchence skwierczało pojedyncze jajko. Kiedy obiema rękami mieszał zawartość jednego ze szklanych słojów, opary gazu uciekły spod pokrywy. Willem zamierzał zrobić 25 gramów DMT o wartości 2250 EUR w trakcie jednej sesji...

Sfilmowano, co nikotyna "robi" w neuronach

Dotąd wiadomo było, jak wygląda ciąg reakcji uruchamianych przez nikotynę do momentu jej związania z receptorami nikotynowymi na powierzchni neuronów. Słabiej poznano za to proces zachodzący po dostaniu się alkaloidu do komórki.
Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0


Jest jednym ze składników mieszanek ziołowych działających przeczyszczająco. Kiedyś stosowano napar z powoju polnego do mycia włosów, leczenia ran, zaparć, regulacji miesiączki, to z medycyny ludowej.
Rejestracja: 2009
  • 1387 / / 0


Kwiaty suszyłeś? Może i głupie pytanie, ale wcale nie taka oczywista ta odpowiedź ;)
Rejestracja: 2006
  • 608 / 1 / 0


za pierwszym (i najfajniejszym, chociaż złożyło się też na to świetne S&S) zjadłem kilkanaście kwiatów prosto z rośliny, później paliłem suszone w połączeniu z mj i innymi roślinnymi wynalazkami. czas wybrać się na zbiory :-)
Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0


Wywar ze świeżych też daje radę.
Rejestracja: 2006
  • 608 / 1 / 0


zmienia stan świadomości czy opróżnia jelita?
Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0


Zmienia w połączeniu, aczkolwiek nie mieszałem. Sam też daje radę ale fajerwerków nie oczekuj.
Rejestracja: 2017
  • 2107 / 646 / 0


lekka euforia i lekkie pobudzenie dotyczy to kwiatow rownież nasiona najwieksza mają ilosc działa w koncu blisko spokrewnione z powojami.
Posty: 9 Strona 1 z 1
Wróć do „Powoje”
Na czacie siedzi 50 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość