Więcej informacji: Amfetaminy w Narkopedii [H]yperreala
http://pl.wikipedia.org/wiki/Fenetylamina
Witam wszytskich forumowiczów.Mam pytanie do osób a raczej do chemiomaniaków
Chciałbym się dowiedzieć czy czystą fenyloetyloaminę można otrzymać syntetycznie to znaczy np z tyraminy
Czytałem że fenyloetyloamina nie przekracza bariery krew -mózg a jej działanie jest związane z produkcją w samym mózgu
Czekam więc na dyskusje na temat tej aminy .Kiedyś rozmawiałem z pewnym doktorem biochemii na Uniwersytecie i zadziwił mnie stwierdzeniem że fenyloetyloaminy które mają grupę acetylową lub metylową przy NH2 są dość uzależniające podczas gdy sama fenyloetyloamina nie
Możecie rozwinąc te zagadnienie bo jestem bardzo ciekaw
Chciałbym mieć jakiś taki specjalny stymulant dla siebie bo kawy nie lubię(ostatnio piłem dużo kawy bo mam sesji i w okolicy trzuski mnie bolało)
Pozdro
Dodano wzór 1-amino-2-fenyloetan'y / 909
Micklen pisze: N-metylofenetyloamina już działa nawet przy przyjęciu doustnym.
Micklen pisze: A N-metylofenetyloamina już działa nawet przy przyjęciu doustnym.
Można to acylować lub metylować klasycznymi metodami również opisanymi w każdym podręczniku do preparatyki organicznej.
Może napiszecie coś bliżej o działaniu tej pochodnej metylowej i acylowej? Dosyć interesujące......
Mógłby mi to ktoś wytłumaczyć??
Ale mniejsza oto. Napiszcie coś o działaniu związków wspomnianych wcześniej.
Skąd wziąśc mrówczan amonu albo acetofenon i jak uzyskac temp 180 C.dla mnie to jest awykonalne!! :-(
http://pl.wikipedia.org/wiki/Łaźnia_laboratoryjna
Polacy a marihuana w 2025 roku: Co mówią najnowsze badania?
Marihuana negatywnie wpływa na płodność kobiet? Nowe badania kanadyjskich naukowców
Młodzież i marihuana w Polsce – jak realnie minimalizować ryzyko?
Jak wygląda Luksemburg 2 lata po dekryminalizacji marihuany? Bilans zysków i strat
Kiedy myślimy o luźnym podejściu do marihuany w Europie, przed oczami stają nam holenderskie Coffee Shopy lub portugalska dekryminalizacja. Jednak to Malta i Luksemburg dokonały prawdziwego przełomu legislacyjnego. Latem 2023 roku Luksemburg stał się drugim krajem UE, który oficjalnie wpisał prawo do uprawy konopi w ustawy.
Alkohol daleko od kasy i z brzydką etykietą
Minister Katarzyna Kęcka o walce z piciem w "Miodowej 15".
Kanada zebrała ponad 5,4 miliarda dolarów z podatków od sprzedaży legalnej marihuany
Od momentu legalizacji marihuany minęło siedem lat. Kanada podsumowuje zyski. Kwoty robią wrażenie, ale szczegółowe dane pokazują, że nie wszystko poszło zgodnie z planem. Rząd federalny zarobił mniej, niż zakładał. Z kolei wydatki na edukację okazały się znacznie niższe od obiecanych.