ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 2 z 2
  • 50 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Flatron »
o
Ostatnio zmieniony 14 kwietnia 2007 przez Flatron, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik Flatron nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 6 / / 0
Nieprzeczytany post autor: knrd2 »
Dobrze jest podłączyć kilka wiatraczków i zmieniać ich położenie aby "wiatr" wiał na rośliny z różnych stron co jeszcze bardziej wzmacnia łodygi ukochanych roślinek.
  • 1 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Addicted »
tak sobie pomyślałem że skoro żarówki halogenowe chodzą pod 12v to po zakupie takich http://www.allegro.pl/item185945917_zar ... epla_.html można by ten cały wiatraczek podłączyć pod instalacje halogenów i ustabilizować obroty potencjometrem.
Co wy na to ??
Uwaga! Użytkownik Addicted nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 13 • Strona 2 z 2
Newsy
[img]
Palenie papierosów uszkadza cement. W zębach pozostają trwałe ślady po nałogu

Zęby składają się z trzech zasadniczych warstw: szkliwa, zębiny i cementu. Ten ostatni pokrywa korzeń i budową przypomina kość. Układa się on w charakterystyczne pierścienie, podobne do pierścieni drzew, które rosną z każdym rokiem. Naukowcy z Northumbria University chcieli sprawdzić, czy cement można wykorzystać w medycynie sądowej, na przykład do określania wieku ofiar przestępstw lub katastrof. I odkryli, że palenie papierosów pozostawia w cemencie trwałe ślady.

[img]
Finał głośnego procesu w sprawie dziecka, które trafiło do szpitala w Legnicy odurzone amfetaminą

Dziecko, które latem 2023 roku trafiło do szpitala w Legnicy odurzone amfetaminą, miało wtedy dwanaście tygodni. Chłopczyk był w ciężkim stanie. Zarzuty narażenia dziecka na śmierć usłyszeli jego rodzice. Sąd skazał ojca na karę półtora roku pozbawienia wolności, matka usłyszała wyrok 10 miesięcy więzienia.

[img]
DNA w powietrzu. Wykrywają tak narkotyki i patogeny

Przełomowe badanie naukowców z Uniwersytetu Florydy wykazało, że środowiskowe DNA (eDNA) zasysane prosto z powietrza może dostarczyć szczegółowych informacji o otaczającym nas świecie. Od identyfikacji zagrożonych gatunków i śledzenia ludzkich patogenów, po wykrywanie alergenów i nielegalnych substancji.