Odwrotni agoniści receptorów histaminowych.
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 1 z 2
  • 1041 / 4 / 0
cynaryzyna-hajp.png
Jest antagonistą wapnia, co objawia się działaniem rozkurczowym na naczynia krwionośne. Poprawia krążenie obwodowe, mózgowe i wieńcowe, powstrzymuje mdłości. Działa również lekko uspokajająco oraz znieczulająco. Powoduje poprawę procesów myślowych (poprzez lepsze dotlenienie mózgu). Ponadto hamuje wpływ kinin na naczynia krwionośne, w wyniku czego dochodzi do zwiększenia przepływu krwi. Może osłabiać sprawność psychoruchową (nie powinno się prowadzić samochodu, będąc pod wpływem tego leku). Działanie cynaryzyny utrzymuje się przez około 24 godziny.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Cynaryzyna

Ktoś coś wie? Cokolwiek, co byłoby warte zainteresowania. ;) Wiki nie mówi zbyt wiele. Widziałam parę postów, że niby poprawia myślenie, lekko rozluźnia i działa znieczulająco. To brzmi miło. ;] . To jak to jest? Ktoś to jadł?

Dodano strukturę + Wiki + opis - 909
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 120 / 1 / 0
Jadłem to swego czasu zawsze przed kodeiną, troszeczkę podbijało działanie. Innych efektów nie odczułem. Mam tego w domu z 20 opakowań.
Uwaga! Użytkownik NotEvenTwice jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2518 / 27 / 0
Też mam tego od cholery. Jednak nie odczułem nigdy żeby podbijało jakiekolwiek opiaty, czy działało antyhistaminowo. W moim przypadku brak jakiegokolwiek działania.
Uwaga! Użytkownik Dzielnicowy nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 240 / 4 / 0
Aż się dziwię, że tak mało na hypciu o cynaryzynie, chyba że nie umiem szukać. Wg mnie jedna z najlepszych antyhystamin, jedna z niewielu które nadają się do samotnego stosowania. W małych dawkach zmniejsza mdłości i reakcje alergiczne (równie dobrze sprawdza się przy kodeinie jak avio czy apap noc), jednocześnie ledwo zauważalnie, leciutko zmulając i paradoksalnie poprawiając wydajność mózgu. W encyklopediach i ulotce jest napisane, że umożliwia lepsze dotlenienie mózgu, podwyższając jego wydajność - czy to prawda, czy nie, efekt widać wyraźnie - nawet jeżeli to placebo, to bardzo fajne. Oczywiście nie mówię tu o gigantycznej supermocy i natychmiastowymm zrozumieniu wszystkich metafizycznych tajemnic wszechświata, ale w moim przypadku łatwiej rozwiązywałem zagadki, szybciej reagowałem, rozumiałem dowcipy itd. Poza tym ilość 15 tabletek 25mg, w dodatku przeterminowanych, wywołała bardzo ciekawy stan a'la 2-3 tabletki Aviomarinu, ale jeszcze lepszy. Przyjemne zmulenie, senność, uspokojenie połączone z całkiem miłym nastrojem. Nie jestem pewien czy w ogóle da się to przedawkować, skoro 375mg nie wywołało nawet maleńkich omamów charakterystycznych dla antyhystamin. No, ale były przeterminowane...

Także mam (miałem) tego w domu mnóstwo, z tej racji że jeden członek rodziny pracował w zakładzie farmaceutycznym i dostawali takie pierdoły raz na jakiś czas. Z tego co wiem, obecnie jest to niestety lek na receptę.
  • 669 / 9 / 0
Cynaryzyna na mnie przestała działać jakiś rok temu. Brałem niegdyś jako podstawowa antyhistamina do opio a teraz w ogóle nie działa antyhistaminowo. Ciekawa sprawa ale ogólnie słabo na mnie działają nowsze antyhistaminy.
Rozpad termiczny alkaloidów maku lekarskiego, prawda czy mit?
Vexilla regis prodeunt inferni
  • 17 / / 0
Po jakim czasie wykazuje działanie nootropowe? Trzeba regularnie zażywać czy poprawia koncentracje od razu po zażyciu
* * *

Wskoczcie do klozetu i stańcie na głowie
ja żyję – a wyście pomarli, panowie.
  • 120 / 8 / 0
Odkopuję wątek! :)
Mam pytanie, cynaryzyna ogólnie, przynajmniej u mnie była zazwyczaj używana jako środek hamujący wymioty, bo w sumie od tego jest... np. na chorobę lokomocyjną itp.

Czy miało by sens zarzucanie tego osobom mającym problemy z bełtaniem na bodyloadzie przed zarzuceniem substancji docelowej?

Chodzi o to, czy nie będzie to niebezpieczne...
Ogólnie nie widzę powodu dlaczego antyhistaminy miały by jakoś reagować z np. agonistami receptorów 5HTx czy stimsami albo kanna.
Wiem, że wykazuje działanie nootropowe, więc jest szansa, że może lekko podbijać działanie... ale czy cokolwiek poza tym?

Wypowie się ktoś bardziej światły?

EDIT>> wyczytałem jednak, że mają powinowactwo do receptorów dopaminowych i serotoninowych... no okej, ale wciąż - będzie to niebezpieczne?
  • 1784 / 30 / 0
Pół tabletki na pusty zołądek i czuje działanie nootropowe i podniesiony poziom dopaminy. Dodatkowo stabilizuje h3. No i sprawdza się jako antyhistamina.
14/10.

scalono - Reisende

Cynaryzyna w jakiś sposób zmniejsza odczuwanie zimna.
Uwaga! Użytkownik [Faust] jest zbanowany na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 228 / 36 / 0
Witam,

odkopuje wątek, w związku z tym iż chodzę do 2 roznych psychiatrów (jeden nfzdrugi rzadko prywaciaz 150 pln) i nfz po stwierdzeniu mojej chęci do alkoholu, niemocy analitycznej, zapominaniu, otępieniu i prośbach żeby coś, na dokończenie magisterki (3lata po czasie ale 'mozna wznowić na czas obrony') troche w k--rwe mi szkoda zmarnowania tego, że wszystko mam zdane ale trzeba napisać pracę, a dla mnie nie jest możliwe logiczne zrozumienie i zapamiętanie 3stron i przelanie tego do word. Pani z nfz przepisała mi cinna=zm hasco 25mg, prywaciarz (szczon 5lat starszy góra 35lat) powiedział, że takie coś to dla dziadków i mi przepisał naurovit i ketrel na spanie + odstawke od alko ofc, ale pytanie czy to jest dla dziadków i gówno pomoże na lepsze działanie mózgu?
'"syty nigdy nie zrozumie głodnego"
  • 290 / 90 / 3
10 czerwca 2020niewiemczyistnieje pisze:
ale trzeba napisać pracę
Udało Ci się to zrobić?
ODPOWIEDZ
Posty: 12 • Strona 1 z 2
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.