Leki przeciwdepresyjne, tymoleptyki - SSRI, SNRI, iMAO, TLPD i inne
Zobacz też: Wikipedia
ODPOWIEDZ
Posty: 1015 • Strona 1 z 102
  • 13 / 2 / 0
Co sądzicie o tym leku? Znajomy z HR mi polecił na depresję. Znacie jakieś inne środki na tą dolegliwość oprócz SSRI oraz Benzo?
  • 528 / 19 / 0
Nieprzeczytany post autor: codeine »
MAOi.

Nie brałem, ale słyszałem, że ten lek jest 100% lepszy niż różnego rodzaju SSRI.

Przedewszystkich zaczyna działać szybko, bo już po 1-2 tygodniach.

Druga sprawa to to, że ma mało w porównaniu z choćby fluoksetyną efektów ubocznych. Jedynie nie można jeść produktów bogatych w tyraminę takich jak sery itp.

Trzeba sprawa to to, że nie można go łączyć z wieloma dragami takimi jak dxm, różne stymulanty, opioidy itp. (bo MAOi bardzo je wzmacnia) Jednak jak weźmiesz np. 75mg kodeiny to już powinieneś odczuć bardzo silne jej działanie i przeżyć :) Nie zachęcam jednak do takich eksperymentów bo może się to skończyć tragicznie!!!
Uwaga! Użytkownik codeine nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 3 / 1 / 0
Nieprzeczytany post autor: mk-801 »
Legionnaire pisze:
Co sądzicie o tym leku? Znajomy z HR mi polecił na depresję. Znacie jakieś inne środki na tą dolegliwość oprócz SSRI oraz Benzo?
Zależy które benzodizepiny. Część faktycznie wykazuje działanie przeciwdepresyjne.
A oprócz SSRI masz jeszcze SNRI, trójcyklicznych całą gamę, nieselektywne i nieodwracalne iMAO, jak również atypowe (tianeptyna czy mianseryna -nie stosowac kilka tygodni po iMAO) o różnym mechanizmie działania.
Moklobemid to selektywny, odwracalny iMAO-A.
Co do tyraminy (efekt sera) to nie ma takiego niebezpieczeństwa jak przy innych antydepresantach. Można właściwie nie kontrolować diety.

Co do porównywania fluoxetyny i moklobemdu to te dwa leki mają zupełnieinny mechanizm działania. Nie wypowiem sie na temat szyblości, ale nie wydaje mi się, że 1-2 tygodnie wystarczają do momentu pojawienia się pozytywnych efektów terapii. Interakcje ze stymulantami? - moklobemid nasila efekty psychostymulantów. Łączenie nie zalecane.

Co do polecanych leków:
idz do specjalisty (ustalenie leku i dawki). Jeżeli faktycznie masz objawy depresji, a nie zwykłą chandre to zaczyna być niewesoło. A branie czegoś (zwlaszcza iMAO) bo ktoś polecił, jest tak sensowne jak jak zapicie erperalu.
  • 13 / 2 / 0
Nieprzeczytany post autor: Legionnaire »
Specjalisci...LOL! Oni tak sie znaja jak my na lekach, może nawet mają mniejszą wiedzę, bo ograniczają się tylko do tego, co piszą w różnego rodzaju powszechnej literaturze. A co do choroby, to jest to największe gówno, które zniszczyło mi ostatnie 4 lata życia, zostawiając fizyczne ślady swoich żniw.
  • 239 / 7 / 0
Nieprzeczytany post autor: puchatek »
[quote=""mk-801""]
A oprócz SSRI masz jeszcze SNRI, trójcyklicznych całą gamę, nieselektywne i nieodwracalne iMAO[/quote]nieodwracalnych iMAO nie ma w polsce.jest tylko moklobemid,który jest inhibitorem tymczasowym,odwracalnym monoaminooksydazy.co ja sądze o nim ? nie próbowałem,wydaje się że jest skuteczny na depresje a przedewszystkim na fobie społecznę, ale na tą drugą dolegliwość efekt działanie po kilku tygodniach przemija.ze względu na wiele niekorzystnych interakcji z innymi lekami uważa się że nie jest on lekiem pierwszego rzutu.
Uwaga! Użytkownik puchatek nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 2 / / 0
Nieprzeczytany post autor: Saint George »
Od 4 miesięcy 300mg/dziennie i muszę powiedzieć ze to dobry środek na depresje , ale tak naprawdę w pełni zaczyna działać dopiero gdzieś po miesiącu. A do tego na początku miałem od niego jakieś tiki ale minęło po tygodniu. Czasami jak wypije sobie do tego piwko , to przypominają mi sie pille ... Niestety na fobie społeczną nie zaradził za wiele :-(
Uwaga! Użytkownik Saint George nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 83 / 8 / 0
Nieprzeczytany post autor: oon »
ja zastanawiam się nad rozpoczęciem kuracji moklobemidem, aktualnie leczę sie wenlafaksyna a właściwie to od nowego roku już nie, ostatnio(3 dni temu) zmniejszyłem dawke do 1 tabletki (37,5mg/d) a dzisiaj już nie wziałem nic, chce sobie zrobić przerwe, zaobserwować czy pojawia się jakieś efekty odstawieniowe, za kilka dni wybrać się do lekarza i poprosić go o moklobemid (Wikipedia: "Hamuje w sposób odwracalny enzym MAO, głównie typu A. Powoduje to zahamowanie metabolizmu noradrenaliny, dopaminy i serotoniny, co prowadzi do zwiększenia ich poziomu w mózgu, w dużej ilości staje się też inhibitorem MAO typu B. Moklobemid poprawia nastrój, znosi uczucie wyczerpania i zmęczenia, pomaga w koncentracji wpływa pozytywnie na pewność siebie. Działa już po pierwszym tygodniu leczenia.") Więc powinien działać na pewność siebie a na tym mi najbardziej zależy, żeby zapewnić sobie luz i bezstresowo rozmawiać z ludźmi. I sen podobno reguluje (na tym też mi zależy), po wenlafaksynie zle sypiałem, pociłem się w nocy i budziłem kilkakrotnie, rano nie mogłem zwlec się z łożka.
Ewentualnie zastanawiam się jeszcze nad bupropionem lub sertralina (która opiate vel codeine sobie chwali jako najlepszy ssri) Ale to chyba zacznę brać ( B albo S) jak moklobemid przestanie działać. Tak to ja widzę. A co sadzicie wy ?
Pzdr.
Uwaga! Użytkownik oon nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 432 / 5 / 0
Nieprzeczytany post autor: c0deine »
Sądze, że moklobemid ma dużo interakcji z innymi lekami, i słabo działa na fobię społeczną (brałem).

Za to wyjebiście reguluje sen.

P.S.
Ja po sertralinie też ciężko zwlekam się z łóżka...
Uwaga! Użytkownik c0deine nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
  • 682 / 7 / 0
pare pytan:

1. Czy moge wszystko wpierdalac gdy biore moklobeid... chodzi mi tu o sery i inne rzeczy, ktorych podobno (cos mi sie obilo) nie wolno spozywac podczas kuracji moklo.
2. Jak z libido podczas brania moklobemidu? Mniejsze, takie samo, wieksze? : D
3. Czy jaranie trawy i picie beerow bedzie przeszkadzac? (do SSRI jaralem i pilem i bylo oki)
Sun Was High (So Was I)
  • 83 / 8 / 0
Nieprzeczytany post autor: oon »
leczyłem się moklo przez jakieś 3 tyg. i afaik to możesz jeść wszystko, ja jadłem sery (wiejski, pleśniowy, żółty) i nic mi nie było. Bralem też czasem wtedy zolpidem i też nie było problemów. Nie piłem piwa i nie jarałem trawy ale myślę, ze i tutaj nie będzie żadnych interakcji. Gorzej jeśli chciałbyś sobie zaćpać coś poważniejszego np. dexa albo kodę. W tym przypadku mimo że nie znam się za bardzo na interakcjach moklo z innymi lekami odradzałbym takie połączenie. Pzdr.
Edit:
Jeśli chodzi o libido to ja większych zmian nie zauważyłem. Libido pozostaje takie samo albo minimalnie się zwiększa w sensie szybciej się dochodzi.
Ostatnio zmieniony 24 marca 2008 przez oon, łącznie zmieniany 1 raz.
Uwaga! Użytkownik oon nie jest już aktywny na hyperrealu. Nie odpowie na próbę kontaktu, ani nie przeczyta odpowiedzi na post.
ODPOWIEDZ
Posty: 1015 • Strona 1 z 102
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.