Więcej informacji: Fenyloetyloaminy w Narkopedii [H]yperreala
Podejrzewam, że z samego tego procesu nie ma żadnych konsekwencji w długiej perspektywie.
Klucze do szyfrowania emaili do mnie (surveilled-hyperreal.info): https://keys.openpgp.org/vks/v1/by-fingerprint/CD9C63559C3FBEC2545C942CD7FE3586C83BF910
O długofalowych powikłaniach poszukaj na forum, podobno 2C-P może wywołać zapalenie żył, jednak sam bodyload raczej nie powoduje żadnych uszkodzeń.
zbędny cytat - surveilled
derb pisze:A ja podejrzewam, ze to zwyczajne pierdolenie.
derb pisze:W organizmie znajduje się spora liczba receptorów serotoninowych, nie tylko w oun, które wpływają na jego funkcje.
derb pisze:Podawanie zewnętrznego agonisty, który nierównomiernie je pobudza powoduje zaburzenia w jego pracy. Każda substancja cechuje się innym stopniem powinowactwa do określonych podtypów receptorów, stad różne natężenie bl.
derb pisze:Dzieje się wiele, od zwiększenia akcji serca, [...] To oczywiście tylko niewielka część mozliwych efektów.
derb pisze:Idąc surveilled Twoim tokiem rozumowania skręt po opioidach też nie jest niczym niepokojącym i faktycznie nic się nie dzieje... Proszę Cię...
15-to minutowa przerwa w układzie odpowiedzialnym za percepcję i kognicję nie wygląda groźnie, w porównaniu. Zwłaszcza, że nie dochodzi do zmian w ilości, albo potencjale receptorów. Ile ludzi zmarło od odstawienia opioidów, a ile od przyjęcia psychodelików?
Ale, wiadomo - wszystko się może zdarzyć ("cechy osobnicze").
Klucze do szyfrowania emaili do mnie (surveilled-hyperreal.info): https://keys.openpgp.org/vks/v1/by-fingerprint/CD9C63559C3FBEC2545C942CD7FE3586C83BF910
surveilled pisze:Owszem, ale chodzi mi o te, które odpowiadają za percepcję otoczenia i własnego organizmu - a te głównie biorą sobie za cel psychodeliki.
surveilled pisze:"Zaburzenie" to bardzo ogólny termin, nie zawsze oznacza zagrożenie integralności układu, tudzież cokolwiek, jakkolwiek złego.
surveilled pisze:oza zapaleniem żył, ale to chyba cecha fenetylamin 2C-x, czyż nie? Przecież są one bardzo drażniące dla tkanek, z którymi się zetkną, więc gdy często krążą we krwi, podrażnienia uwydatniają się. Nie jest to zatem konsekwencja bodyloadu, a samego przepływu substancji w organizmie.
Rozregulowanie endogennego układu opioidowego to inna sprawa. Dostarczając egzogenny ligand przez określony czas oszukujesz organizm, który następnie przestaje produkować endogenne ligandy na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Skoro ma ich od chuja to po co ma jeszcze więcej produkować?
edit: poza tym zbyt mocne obciążenie receptorów powoduje niestety obniżenie ich ilości i "downregulation"
15-to minutowa przerwa w układzie odpowiedzialnym za percepcję i kognicję nie wygląda groźnie, w porównaniu. Zwłaszcza, że nie dochodzi do zmian w ilości, albo potencjale receptorów.
derb pisze:Receptory 5ht2a (jeden z podtypów warunkujących działanie psychoaktywne) znajdują się poza oun także w układzie pokarmowym, naczyniach krwionosnych. Są także obecne w płytkach krwi
derb pisze:Samo naruszenie homeostazy jest dla organizmu czymś złym
derb pisze:Naprawdę myślisz, że kilka-kilkanaście miligramów substancji rozpuszczonej w sporej ilości płynów ustrojowych osiąga stężenie drażniące dla tkanek?
derb pisze:Rozregulowanie endogennego układu opioidowego to inna sprawa. Dostarczając egzogenny ligand przez określony czas oszukujesz organizm, który następnie przestaje produkować endogenne ligandy na zasadzie sprzężenia zwrotnego. Skoro ma ich od chuja to po co ma jeszcze więcej produkować?
http://en.wikipedia.org/wiki/Opioid_dependence pisze:studies suggest a permanent dysregulation of the endogenous opioid receptor system after chronic exposure to opiates
derb pisze:edit: poza tym zbyt mocne obciążenie receptorów powoduje niestety obniżenie ich ilości i "downregulation"
derb pisze:Dochodzi, a tolerancja to niby co?
Klucze do szyfrowania emaili do mnie (surveilled-hyperreal.info): https://keys.openpgp.org/vks/v1/by-fingerprint/CD9C63559C3FBEC2545C942CD7FE3586C83BF910
surveilled pisze:Jak przyjmiesz więcej wody, niż wydalisz - uznałbym to za wykroczenie ponad normę, więc zjawisko pozytywne.
surveilled pisze:Po tym, co 2C-E robi z nosem (a z 2C-P ponoć jest jeszcze gorzej) - tak, jeśli dokonuje się tego często
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zakrzepica_żył_głębokich -> być może to zbyt częste stymulowanie agregacji płytek krwi jest powodem?
Klucze do szyfrowania emaili do mnie (surveilled-hyperreal.info): https://keys.openpgp.org/vks/v1/by-fingerprint/CD9C63559C3FBEC2545C942CD7FE3586C83BF910
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/aptekadyzurna.jpg)
Rewolucja w receptach na opioidy przyniosła skutek? Przepisy miały uderzyć w receptomaty
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/mjleaves.jpg)
Polska zmaga się z "treatment gap". Psycholog: etykieta ćpuna blokuje dostęp do pomocy
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news/klefedronfabrik5.jpg)
Polski narkobiznes zwiększa zasięgi. Czarny rynek domaga się towaru
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/new_york_weed.jpg)
Stan opublikował raport o spożyciu marihuany. Niemal 15 proc. nowojorczyków zażywa ją regularnie
Tylko 14,7 proc. dorosłych nowojorczyków regularnie spożywa konopie indyjskie – zgodnie z najnowszym raportem stanowego Departamentu Zdrowia. Najwyższy odsetek korzystających z marihuany w dowolnej formie występuje u osób w wieku 21-24 lat. Z raportu wynika ponadto, że większą tendencję do zażywania konopi mają osoby, które jednocześnie nadużywają innych używek.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/68447774_605.jpg)
Narkopandemia w Niemczech. Umiera coraz więcej młodych ludzi
Liczba zgonów spowodowanych zażywaniem narkotyków utrzymuje się w Niemczech na wysokim poziomie. W ubiegłym roku 2137 osób zmarło z powodu konsumpcji narkotyków. To o 90 niż rok wcześniej – przekazał Hendrik Streeck, pełnomocnik niemieckiego rządu ds. uzależnień i narkotyków.
![[img]](https://hyperreal.info/sites/hyperreal.info/files/grafika_news_skrot/egipt.jpg)
Alkohol miał swój udział w powstaniu złożonych hierarchicznych społeczeństw
Alkohol towarzyszy nam od tysiącleci. Używały go wszystkie wielkie cywilizacje. Znali go Majowie, Egipcjanie, Babilończycy, Grecy, Chińczycy czy Inkowie. Odgrywał ważną rolę w ceremoniach religijnych, wciąż jest ważnym elementem spotkań towarzyskich. Był środkiem płatniczym, służył wzmacnianiu i podkreślaniu pozycji społecznej. W najstarszym znanym eposie literackim „Eposie o Gilgameszu” jednym z etapów ucywilizowania Enkidu – który symbolizuje tam dziką naturę, niewinoość i wolność – jest wypicie przezeń piwa.