Poppers - charakterystyka

Najprostsze substancje odurzające, m.in. eter dietylowy i podtlenek azotu (N2O).
Więcej informacji: Inhalanty w Narkopedii [H]yperreala

Moderator: Dysocjanty

Posty: 1 Strona 1 z 1
Rejestracja: 2008
Użytkownik nieaktywny
  • 1234 / 3 / 0

Ponieważ poppersy nadal cieszą się niesłabnącą popularnością postanowiłem troszkę bliżej przybliżyć to zagadnienie. Poppersy są to substancje należące do grupy azotynów alkilu o ogólnym wzorze:
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

W chemii stosuje się je jako odczynniki nitrozujące, ale akurat nie jest dla nas ważne. Z naszego punktu widzenia istotne jest działanie azotynów alkilu na organizm ludzki. Podane drogą wziewną powodują rozluźnienie mięśni gładkich w tym (co jest ważne z punktu widzenia naszej seksualności) zwieracze odbytu i mięśnie pochwy. Oprócz tego powoduje spadek ciśnienia krwi, zwiększenie akcji serca oraz trwające kilka minut podniecenie i euforię. Bardzo wzmacniają doznania seksualne, mogą przedłużyć orgazm.

Nie zaleca się mieszania poppersów z viagrą i alkoholem. Takie połączenie może doprowadzić do omdleń, a w skrajnych przypadkach nawet do śmierci.

Mój osobisty ranking poppersów to:
1. Azotyn izoamylu.
2. Azotyn izobutylu
3. Azotyn cykloheksylu
4. Azotyn butylu i amylu
5. Azotyn izopropylu
orlan pisze:
Jak zwiekszyć trwałość azotynów alkilu?
Swietne wyniki daje dobre odkwaszenie destylacja pod normalnym ćiśnieniem oraz dodatek difenyloaminy, pzrechowywanie w zamrażarce. Azotyny sprzedawane w sklepach sa mieszanina wlasciwego azotynu i alkoholu etylowego lub propylowego. [...]
Co może powodować wdychanie azotynów?
Azotyny nitrozuja aminy a wiec i kwasy nukleinowe wieć powinny być bardzo rakotwórcze, badania jednak tego nie potwierdzają. Przy wdychaniu azotynów w wiekszej ilości pojawia sie methemoglobina (hemoglobina z utlenionym do +3 żelazem) nie przenosi ona tlenu i ma inna barwe od normalnej hemoglobiny objawia sie to charakterystycznym sinieniem konców palców ust, a potem całego ciała. Wystepuja wtedy silen zawroty głowy zmiany prercepcji trójwymiarowe widzenie plaskich obrazów, euforia, senność i śmierć przez uduszenie gdy ilość hemoglobiny aktywnej obizy sie do ok 50%. Methemoglobina jest usuwana w nerkach wraz z żelazem. Częste wdychanie azotynów może powodować anemie z braku żelaza oraz charakterystyczny syndrom niespokojnych nóg. Azotyny prawdopodobnie znacznie zmniejszaja wrazliwość układu nagrody na bodzce nagradzające.
Legalność.
Generalnie poppersy są legalne w Polsce. Niektóre z nich zostały wpisane na listę substancji niebezpiecznych, ale nadal można je bez problemu nabyć w sklepach chemicznych. Powinny być sprzedawane z tzw. kartą charakterystyki informującą o zagrożeniach związanych ze stosowaniem substancji.

Na nasze nieszczęście w polskich sklepach są dostępne poppersy zawierające azotyn izopropylu - najgorszy gatunkowo poppers, a różnice pomiedzy poszczególnymi azotynami są znaczne. Można by było wprowadzić pozostałe poppersy, ale trzeba pamiętać o udostępnieniu karty charakterystyki...

Dyskusja o poppersach toczy się w wątku "Poppers". - surveilled
Posty: 1 Strona 1 z 1
Wróć do „Środki wziewne”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości