Pokrzyk Wilcza Jagoda - FAQ

Dyskusja na temat rodziny roślin (Solanaceae) z rzędu psiankowców.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Posty: 64 Strona 1 z 7
Rejestracja: 2006
Użytkownik nieaktywny
  • 333 / 4 / 0

Pokrzyk wilcza jagoda - wilcza wiśnia, wilcza jagoda, psinki, leśna tabaka, belladonna (Atropa belladonna L.) - bylina z rodziny psiankowatych (Solanaceae). Występuje w Europie, Afryce Północnej, Azji Zachodniej. Introdukowana w części Ameryki Północnej. W Polsce także roślina uprawna i dziczejąca. Występuje głównie w południowej części kraju, roślina rzadka.
[ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ] [ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ] [ Grafika zewnętrzna - wgrywaj jako załącznik aby była widoczna bezpośrednio ]

1. Substancje aktywne
Pokrzyk zawiera alkaloidy tropanowe w ilościach 0d 0,3-1%, średnio 0,6% w świeżych liściach rośliny. Są to przede wszystkim atropina, L-hyscyjamina, oraz śladowe ilości skopolaminy oraz apoatropiny.

2. Dawkowanie:
Liść – w poniższych przypadkach oznacza świeży, średni liść rośliny o długości około 20cm i szerokości 8-10cm o standardowej zawartości alkaloidów (UWAGA! To, że przeciętny liść zawiera 0,6% alkaloidów nie oznacza, że wszystkie tyle zawierają, możliwym jest, ze zawierają dużo mniej lub dużo więcej alkaloidów! Dawki początkowe powinny być bardzo ostrożne, należy zawsze zaczynać od mniejszych dawek, jeśli kolejne liście pochodzą od innej rośliny->krzaka). Jeden owoc pokrzyku – jagoda to równowartość 1 liścia
Efekty mikro – 1/20 do 1/5 liścia [st. 1/10]
Efekty słabe – ½ do 1,5 liścia [st. 1]
Efekty średnie - 2 do 4 liście [st. 3]
Efekty mocne - 4 do 8 liści [st. 6]
Efekty zbyt mocne – powyżej 8 [st.10]
Minimalna dawka śmiertelna – dla zdrowego człowieka o masie 60kg około 10-15 liści bez pomocy medycznej.

3. Czas ładowania i czasy poszczególnych typów „fazy” *
15 min. – przyspieszona akcja serca, euforia
30 min. – dochodzi suchość w ustach,
45 min. – dochodzi suchość skóry, zahamowanie wydzielania soków trawiennych zaczynają się halucynacje (mogę być wcześniej, jeśli dawka była o wiele za duża), powiększone źrenice
90-120min – euforia przeradza się w zamulenie, narastają halucynacje, zaburzenia akomodacji oka
12-72h – w zależności od dawki powrót do normalności* *
* * - oczywiście w zależności od dawki patrz p.4
* * * - nie wykluczone, że po przedawkowaniu powrót do normalności nie nastąpi

4. Opisy efektów:
Efekt mikro – [zaznaczam, że ten efekt nie jest potwierdzony jak na razie u innej osoby, „odkryłem” to osobiście i nie gwarantuje, że na każdego działa w ten sposób] Taka ilość zażyta około 2 godziny przed snem powoduje wiele realnych snów jednej nocy, lecz zaznaczam, że to nie jest nigdzie potwierdzone.

Efekt słaby – suchość w ustach, lekko przyspieszona akcja serca, zmniejszone wydzielanie potu. Zaburzenia akomodacji minimalne lub brak tego efektu.

Efekt średni – ekstremalna suchość w gardle, suchość i zaczerwienienie skóry - prawie całkowite zahamowanie wydzielania potu przyspieszona akcja serca, możliwa euforia, zaburzenia akomodacji poważne. Halucynacje mogą występować w półciemnych pomieszczeniach, przeważnie są, ale nie muszą być realne

Efekt mocny – ekstremalna suchość w ustach, ogólne zahamowanie wydzielania śliny, potu i soków trawiennych, maksymalne rozszerzenie źrenicy, całkowite zaburzenia akomodacji, halucynacje są częstsze, wyraźniejsze i realniejsze, można pomylić je z rzeczywistością, przy tej dawce może wystąpić, ale nie musi zaburzenia świadomości

Efekty zbyt mocne – do wyżej wymienionych trzeba dodać: halucynacje nie do odróżnienia z rzeczywistością, zaburzenia świadomości i podstawowych odruchów, 95% szans na bad tripa. Na tym poziomie istnieje możliwość wyskoczenia przez okno, uszkodzenia trwale psychiki itp.

5. Uzależnienie i tolerancja
Teoretycznie uzależnienie psychiczne występuje zawsze, jednakże w tym przypadku jest raczej nie możliwe. Nie ma chyba ludzi, których ciągnie do roślin atropinowych ze względu na bardzo przykre efekty uboczne (m.in. suchość w ustach). Nie mam dokładnych informacji co do tolerancji, lecz może wystąpić tolerancja odwrotna, gdyż alkaloidy tropanowe są bardzo wolno (do 2 tyg.) i nie w 100% wydalane z organizmu, więc należy mieć to na uwadze.

6. Zanim się zdecydujesz
- zapewnij sobie odpowiednie miejsce (nie rynek np.!)
- trzeźwy opiekun nie jest nie zbędny, jeżeli jesteś ostrożny i zaczynasz od małych dawek i nie wkraczasz w poziom mocny, jednakże jeśli jest taka możliwość opiekun taki jest wskazany
- jeśli po wcześniejszych próbach z mniejszymi dawkami zdecydujesz się na mocny efekt konieczne jest zapewnienie opiekuna
- dla własnego dobra nawet jeśli bierzesz małe dawki nie rób tego w całkowitym odludziu, ani wśród ludzi
- jeśli czujesz się słaby psychicznie, lub masz chorobę psychiczną absolutnie zrezygnuj
- zapoznaj się dokładnie ze swoim stanem zdrowia fizycznego
- upewnij się, czy jesz na pewno pokrzyk (jeśli ktoś choć raz widział tą roślinę to z niczym jej nie da się jej pomylić)
- kup sobie dużo wody mineralnej

7. Możliwe uszkodzenia zdrowia na tle psychicznym
Po przyjęciu ekstremalnie dużej dawki istnieje wysokie niebezpieczeństwo wystąpienia ukrytych skłonności psychotycznych, powodować zaburzenia na tle rozwojowym i emocjonalnym. Tego typu uszczerbki są przeważnie nieodwracalne!

8. Możliwe uszkodzenia na tle fizycznym
Nie jest mi znana dokładna informacja na ten temat. Atropina jednakże poprzez zatrzymanie produkcji potu zaburza termoregulacje w związku z czym temperatura ciała może przekroczyć 40st. Może wystąpić zaburzenie trawienia ze względu na zahamowanie wydzielania soków żołądkowych. Słyszałem także przypadki całkowitego sparaliżowania ciała po przyjęciu dawki bliskiej śmiertelnej.

9. Spostrzeżenia
Osobiście doszedłem do równowartości opisywanego efektu średniego. Wątpię, abym wziął kiedykolwiek więcej, ale nie mówię, ze nigdy już tego nie dotknę. Z reguły faza nie jest ani przyjemna, ani odkrywcza – jest ciężka i trzeba się zastanowić, czy damy rade i czy w ogóle chcemy halucynacji na pokrzykowej fazie. Jeśli tak to dla Waszego dobra nie więcej niż 6 liści, jest wiele bezpieczniejszych legalnych narkotyków. Nie jeden cwaniak umarł po przedawkowaniu bielunia czy pokrzyku. To nie jest zabawka.

10. Prawa autorskie
FAQ opracowany przez: @Cleaner
(tekst uzupełniony przez GrupęOlewajacąWładzę) Informacji nie należy traktować jako w 100% najprawdziwszych, lecz dołożyłem wszelkich starań, aby były one zgodne z rzeczywistością. Przypominam, że na każdy organizm efekty mogą się nieco różnić. Nie biorę żadnej odpowiedzialności za użycie informacji zawartych w tym FAQ.
Ostatnio zmieniony 27 września 2007 przez GrupaOlewającaWładzę, łącznie zmieniany 1 raz.

 

Rejestracja: 2006
  • 3490 / 34 / 0

TAKA robota! ;-)

Koniec z karami za posiadanie. Polska Sieć Polityki Narkotykowej domaga się reform

Wojna z narkotykami nie działa, a wręcz szkodzi. Karanie użytkowników substancji psychoaktywnych nie rozwiązuje kwestii nadużywania narkotyków, skazuje ich na marginalizację oraz pogłębia problemy społeczne i zdrowotne – pisze Polska Sieć Polityki Narkotykowej 26 czerwca 2020, w Międzynarodowy Dzień Solidarności z Osobami Uzależnionymi od Narkotyków.

Palenie zwiększa ryzyko COVID-19, ale nikotyna może je zmniejszać

Osoby palące papierosy aż 14. razy bardziej są narażone na ciężki przebieg choroby COVID-19. Niemniej pojawiły się prace naukowe stawiające hipotezę, że nikotyna może służyć w prewencji i leczeniu tego groźnego schorzenia - przekonuje prof. Piotr Kuna z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

 

Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
  • 291 / 4 / 0

Mam pytanie, w porównaniu z bieluniem, jak po tym jest, też jest tak bardzo nieprzyjemnie, czy jest nieco lepiej??

 

Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
  • 110 / / 0

tak samo, to ta sama rodzina roślin ; i też zawiera alkaloidy tropanowe, może w nieco innych proporcjach , jednak praktycznie nie ma różnicy. lepiej tego w ogóle nie tykać, przecież jest tyle innych,lepszych rzeczy...

 

Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
  • 291 / 4 / 0

No ja wiem, ze to ta sama rodzina roślin jest ale ja jestem cholerną eksperymentatorką, więc znając mnie pewnie to zrobię, tylko tym razem przemyślę to 2 razy i na pewno nie zmieszam z piwem

 

Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
  • 5 / / 0

To jak już jesteś taką eksperymentatorką to zmontuj sobie maść czarownic ... Będzie lepszy efekt :)

 

Rejestracja: 2006
  • 1071 / 6 / 0

[quote="ZamgloneLustro"]
To jak już jesteś taką eksperymentatorką to zmontuj sobie maść czarownic ... Będzie lepszy efekt ]
albo wrzuć przed kompem 5 jagód, i zdawaj relacje na żywo.

 

Rejestracja: 2007
  • 2745 / 32 / 0

pytanie za 10 pkt

czy te jagody / liście mozna wysuszyć, czy tracą w ten sposób moc?

 

Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 14 / 0

Można, zależy jak będziesz suszył. To Twój pierwszy kontakt z psiankowatymi? Odradzam. Bieluń już prędzej. Żeby nie było, że polecam, to tylko informacja.

 

Rejestracja: 2007
Użytkownik nieaktywny
  • 291 / 4 / 0

newbe pisze:
ZamgloneLustro pisze:
To jak już jesteś taką eksperymentatorką to zmontuj sobie maść czarownic ... Będzie lepszy efekt ]
albo wrzuć przed kompem 5 jagód, i zdawaj relacje na żywo.
%-D spoko, może napisze, jak tylko sie zdecyduje to ok :-D
Posty: 64 Strona 1 z 7
Wróć do „Psiankowate”
Na czacie siedzi 1322 uczestników Wejdź na czata

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość