Pokrzyk Wilcza Jagoda - FAQ

Dyskusja na temat rodziny roślin (Solanaceae) z rzędu psiankowców.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

• 1387 / 1 / 0

Kuba Powiatowy pisze:
@Pindyjski, koszmary nie biorą się same z siebie.
No pewnie, że nie, tak samo jak normalne sny, ale powód może być bardzo błahy. I nie mówię tu o nawracających, męczących korzmarach, tylko Bad Dreams od czasu do czasu. Ot np. obejrzany przed snem horror, jeśli jesteśmy podatni i wczuliśmy się.

Może spróbuj technik inkubacji snu?
  • 230 / 5 / 0

pindyjski pisze:
Może spróbuj technik inkubacji snu?
Praktycznie na mnie nie działają. Jeśli chodzi o akcje typu wczułem się w horror to mam takie pseudo koszmary typu są potwory a ja się nie boję i sobie dobrze radzę (np. ukrywając się). Ze snami najlepiej pracuje mi się techniką godformy (modlę się w transie do Sandmana %-D ). Tylko kutas jakoś koszmarów nie chce zesłać.

Lewico, dlaczego się boisz marihuany?

Jaś Kapela przypomina Lewicy o polityce narkotykowej, bo chyba zapomniała.

Trzech nastolatków w plecaku zamiast książek i zeszytów miało narkotyki

Policjanci z Oleśnicy zatrzymali trzech nastolatków, którzy posiadali szeroki asortyment różnych środków odurzających.
  • 1387 / 1 / 0

To może thriller dobry? I do tego jakiś psychodelik, żeby wjechało na psychikę :P Nie, no żartuję, bo jeszcze sieka z mózgu wyjdzie :D Sandman może by pomógł, jakby nie był z komiksu :D
  • 28 / / 0

Pokrzyk nie nadaję się do celów rekreacyjnych.
Używam rzadko i tylko by poczuć się Szamanem i tylko do takich celów polecam.
Iście szamańskich. Niewtajemniczonym magikom może tylko zaszkodzić. :finger:
  • 2 / / 0

Z góry przepraszam za pytanie lekko nie na temat, ale to FAQ, więc chyba o wszystko można zapytać.

A więc, czy ktoś zna dokładne informacje nt. występowania pokrzyku wilczej jagody? Póki co udało mi się znaleźć informację, że częściej (o ile można przy tak rzadkiej roślinie mówić o tym) występuje w lasach liściastych, przy buczynie, w cieniu. Sam obszedłem spory las kilkukrotnie, ale nic to nie dało. Zna ktoś jeszcze jakieś wskazówki dotyczące położenia i ew. cechy charakterystyczne, bądź sąsiedztwo innych roślin przy pokrzyku? Z góry dziękuję za wszelkie porady.

PS. Artykuł w Wikipedii już praktycznie znam na pamięć :-p
Użytkownik nieaktywny
  • 303 / 1 / 0

Widziałem, o ile sobie dobrze przypominam, 3 razy. 2 z nich w Beskidzie Sądeckim oraz jeden w Bieszczadach. Jako wskazówkę potraktuj to, że wszystkie rosły na karczowiskach. Rzadkie, max. 2-metrowe krzaki, a wśród nich pokrzyki.
  • 7 / / 0

Kochani, nie kaleczcie dziko rosnących okazów. Nie lepiej sobie posiać? Nasiona są za grosze. Owszem, wymaga to cierpliwości, bo kiełkowanie z reguły trwa zdrowo ponad miesiąc, ale posiane o odpowiedniej porze rośliny szybko rosną. Ja posiałem w maju (wiem, że nie najlepsza pora) i dwie po ok. 40 cm każda są już na działce. Jest jednak problem - jedna wykombinowała sobie, że TERAZ zakwitnie i ma pąki kwiatowe. Czy to jest w normie? Czy owoce zdążą jeszcze dojrzeć przed zimą?
Użytkownik nieaktywny
  • 303 / 1 / 0

Na naturalnych stanowiskach dojrzałe owoce widziałem w lipcu, do tego było to w Bieszczadach, gdzie natura jest trochę "opóźniona", ze względu na specyficzny klimat. Także jak dopiero zaczynają kwitnąć, to czarno to widzę.
  • 230 / 5 / 0

To było dawno ale w końcu spróbowałem pokrzyku i nie było koszmarów. Także ten typ borrasca pisał jakieś bzdury.
  • 3952 / 705 / 2

Jakie są przeciwwskazania do wzięcia belladony?
Wróć do „Psiankowate”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata