Pokrzyk wilcza jagoda (Atropa belladonna)

Dyskusja na temat rodziny roślin (Solanaceae) z rzędu psiankowców.

Moderatorzy: Wszyscy moderatorzy, Magiczny Ogród

Użytkownik nieaktywny
Użytkownik zbanowany
  • 2244 / 10 / 0

Wszystkie części rośliny są trujące.
Użytkownik nieaktywny
  • 4 / / 0

Jadłem pokrzyk dużo razy i nic mi się nie stało.
1oox lepsze od bielunia, faza jest lżejsza
(moja subiektywna opinia).

Organizatorzy imprez opisują najdziwniejsze sposoby szmuglowania na nie narkotyków

Jeśli jest jakaś zasada, która nagminnie łamana jest we wszystkich klubach, barach i na festiwalach muzycznych, z pewnością będzie nią ta dotycząca narkotyków i zakazu i ich wnoszenia...

70-latkowie skazani za przemyt narkotyków o wartości miliona funtów

Brytyjska para została skazana na 8 lat więzienia za przemyt narkotyków o wartości miliona funtów. Kokainę przewozili na pokładzie luksusowego statku, w podszewce walizki.
Użytkownik nieaktywny
  • 50 / 3 / 0

ciężko to obecnie znaleźć, w jakim rejonie polski udać się na poszukiwania ?
  • 6 / / 15

Część stanowisk znajduje się na terenach chronionych, np. w Roztoczańskim, Ojcowskim i Pienińskim Parku Narodowym.
Trzeba uważać, znaczy. ;-)
Użytkownik nieaktywny
  • 50 / 3 / 0

Dzięki za info :)
  • 45 / 3 / 0

Opierdoliłbyk, ale nie dali nigdy.
  • 2 / / 0

https://zapodaj.net/cac97eb820295.jpg.html

Czy to jest Bella? Czarne owoce, niedojzale zielone. Również ilosc platkow się zgadz (5). Jedyna roznica jaka widze to owalny ksztalt platkow, podczas gdy na zdjeciu z neta sa spiczaste. Moze w pozniejszej fazie okragleja...? Wyglada jakby czubki wygiely się do tylu, co by rzecz tlumaczylo. Zerkne na to pozniej w realu. W kazdym razie mi to wyglada na Belle. A wam?
  • 129 / 7 / 0

chciałem potwierdzić doniesienia o tym, że małe dawki wilczej jagody zmieniają sposób odbierania snów. :blush: :blush: :blush: :blush: :rolleyes: :rolleyes: :*) :*) Zjadłem jednego małego liścia jakoś 4 dni temu i od tamtej pory moje sny wyraźnie się zmieniły, to na pewno nie przypadek. Jest ich więcej, są wyraźne i realistyczne i zdarzył się też jeden świadomy 8-( 8-( 8-( 8-( 8-( 8-( 8-( ) i dobrze je zapamiętuje. Moim zdaniem belladonna może :hug: konkurować z afrykańskimi ziołami snu i ubulawu
  • 414 / 41 / 0

Nie tylko belladonna! datura również świetnie się sprawdza! Ogólnie chyba wszystkie z "delirycznej rodzinki" będą tak działać na sny ;)
  • 12 / 3 / 0

Co do występowania - niekoniecznie górska dzicz :) Widziałem w Bolimowskim Parku Krajobrazowym.
Wróć do „Psiankowate”
Na czacie siedzi 56 uczestników Wejdź na czata