Tzw "eksperci" rekomendują tym razem umieszczenie w wykazie nowych substancji psychoaktywnych określonym na podstawie art. 44b ust 2 UoPN następujących substancji.
1) NM-2201
2) 4-metylo-N,N-DMC
3) 4-EEC
4) 3-Me-MAPB (co to takiego!?)
5) 5-Cl-UR-144
6) ADB-CHMINACA
Jestem zdecydowanie przeciwny delegalizacji relatywnie nieszkodliwego NM-2201. :nuts:
Depenalizujcie Marihuanę do celów rekreacyjnych - wówczas wrzucajcię na swą udziwnioną listę takie kannabinoidy jakie chcecie.
Apeluję do instytucji odpowiedzialnych za realizację przepisów UoPN o pełne upublicznienie danych (imienia i nazwiska) tych "ekspertów" mających kompetencje decyzyjne co do ustalania składu wykazu zawierającego tzw. nowe substancje psychoaktywne.
Źródło: Kolejne rekomendacje do czarnej listy substancji psychoaktywnych
MZ/ rynekaptek(pl), 10-03-2016.
Kosmetyka na życzenie autora postu. /Missiv
Zmieniono na ,,rozporządzenia do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii''
już dodano do kontrolowanych substancji
1) 4,4'-DMAR
2) AB-CHMINACA
3) AB-PINACA. [1]
http://dziennikustaw.gov.pl/du/2015/201 ... 201701.pdf] Dziennik Ustaw RP, 02.12.2015 r.
Emsi
Nie łudźmy się - kolejna delegalizacja substancji spowoduje powstanie nowych, co jest PIEPRZONYM BŁĘDNYM KOŁEM. A ze szlugami jest tak, że żadne podwyżki cen nie zachęcą palacza do rzucenia (jedynie mogą zachęcić, ale niekoniecznie). Musi być o tym wewnętrznie przekonany, że chce rzucić i znaleźć w sobie motywację, bo eksperci z rządu tego za niego nie zrobią wzrostem cen papierosów. To samo się tyczy alkoholu i alkoholików.
7) 4-CMC
8) 3-CMC
9) 2-CMC
10) THJ-2201
11) MSMB-CHMICA
12) 5F-AB-PINACA
13 AB-PINACA
14) 5F-AMB
Źródło: Kolejne substancje psychoaktywne trafią na czarną listę? MZ / rynekaptek(pl), 01.03.2016
Kosmetyka na życzenie autora postu. /Missiv
meme pisze:Nie łudźmy się - kolejna delegalizacja substancji spowoduje powstanie nowych, co jest PIEPRZONYM BŁĘDNYM KOŁEM
Mefedron do klefedronu. MDPV do A-PVP, a A-PVP do TH-PVP. Wniosek nasuwa się jeden. Koło się zatacza, ale coraz gorzej sobie z tym radzi.
Oczywiście od czasu, do czasu pojawiają się złudne perełki, ale będą się pojawiać coraz rzadziej. Pierdolony system.
meme pisze:Jednak ogólnie mnie bawi ból dupy palaczy, szczególnie elektronicznych papierosów, bo mają niedługo nabić akcyzę na e-fajki.
A ze szlugami jest tak, że żadne podwyżki cen nie zachęcą palacza do rzucenia (jedynie mogą zachęcić, ale niekoniecznie)
Jeśli nałożą akcyzę na liquidy, to bardzo możliwe, że rzucę nawet to elektroniczne urządzenie, imitujące papierosa.
Rzetelna historia kryminalizacji konopi (USA + kontekst międzynarodowy)
Od 2019 roku trwa złota era medycyny psychodelicznej
Pacjenci szukają ulgi w bólu. Jak zmienia się podejście do medycznej marihuany w Polsce
Młodzi dorośli piją więcej alkoholu, gdy łączą go z marihuaną
Nowe badania wskazują, że wśród młodych osób dorosłych sięgających zarówno po alkohol, jak i marihuanę, dni, w których używają obu substancji, wiążą się z wypiciem większej ilości drinków. To właśnie ta zwiększona ilość alkoholu jest kluczowym mechanizmem prowadzącym do bardziej negatywnych konsekwencji.
Fernando i Horacio gotowali "metę", teraz grozi im 20 lat więzienia
Poszukujący pracy obywatele Meksyku trafili, przez Hiszpanię, do gminy Osielsko. Tak brzmiały tłumaczenia zatrzymanych. Teraz w sądzie rozpocznie się proces dwóch obcokrajowców i Marcina P., właściciela posesji, na której działała fabryka metamfetaminy.
CBŚP zlikwidowało nielegalne laboratorium narkotyków. Zabezpieczono ponad pół tony klofedronu
Skuteczne działania funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji doprowadziły do ujawnienia nielegalnej fabryki syntetycznych narkotyków na Dolnym Śląsku. Zatrzymano jedną osobę i zabezpieczono znaczne ilości wyjątkowo niebezpiecznej substancji.

