Zablokowany
Posty: 2 • Strona 1 z 1
  • 20 / 1 / 0
A więc witam i przystępuje do wyjaśnień. Boks ma stać w piwnicy, wymiary to 175-180cm wysokości, podstawa 80 na 90cm. Boks nie może być wyższy ale co do szerokości i długości czekam na wasze rady, mają się w nim zmieścić 3 rośliny. W środku pomalowany białą farbą, wentylacja to takie dwa wentylatory kanałowe http://www.allegro.pl/item562166679_wen ... ktura.html w zamierzeniu jeden wdmuchuje, drugi wydmuchuje. Planowane oświetlenie to 250w Hps z odbłyśnikiem, całość opuszczana/podwyższana. I tu mam parę pytań:

-Czy taka żarówka zapewni odpowiednią temperaturę w boksie ? - zimna piwnica, z uprawą chcę startować w przyszłym tygodniu.
- Czy lampa i cała instalacja musi być jakoś chroniona przed wilgocią ?
- A może lepiej założyć 400w oświetlenia z lampy ulicznej ?

Dalej martwię sie czy przez umieszczenie boksa w piwnicy roślinek nie dopadną grzyby czy pleśń, z drugiej strony w piwnicy jest większa wilgotność niż w pokoju co chyba można zaliczyć na plus. Nasionka chcę kiełkować na kokosie a docelowa mają być doniczki 5 litrów - czy wystarczą ?

Na razie to wszystkie pytania ale z czasem pewnie będzie więcej, piszcie co sądzicie o moim planie, co byście zmienili ? Uprawa ie jest komercyjna będe zadowolony nawet z małych plonów.
  • 361 / 2 / 0
-5 litrow to docelowo za mało
-dla tych wymiarow boxa zdecydowanie lepiej dac 400w hps ale jesli chcesz 3 rosliny to spokojnie wmieszczą sie w boxie mniejszym dostosowanym do hps 250w
-wilgoc to plus ale tylko podczas wegetacji a zaplesniała wilgoć dobrej wilgoci nie rowna ;p
-piwnice napewno bym dobrze posprzątał przed umieszczeniem tam boxa
-2 wentylatory kanałowe dadzą rade

no i mam nadzieje ze nie jest to piwnica w bloku bo jesli tak to odpuść sobie
Zablokowany
Posty: 2 • Strona 1 z 1
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.