Pejotl - Wątek Ogólny

Wszystko o kaktusach - metody przyrządzania, uprawa, odmiany, opisy działania

Moderatorzy: Magiczny Ogród, Psychodeliki

• 218 / 11 / 0

@up Raczej wydaje mi się że w naszym pięknym kraju to nie przejdzie. Tzn kościół można by otworzyć, ale co do używania peyotla w obrzędach czarno to widzę. Analogicznie ruch rasta i marihuana stosowana do obrzędów, myślę że gdyby się dało to już dawno byśmy sobie jarali w "swoich" świątyniach. Ale kto wie, imho jeśli się da to lepszą opcją było by oparcie na się ogólnie na enteogenach, grzyby, kaktusy i powoje hmm, brzmi kusząco
  • 2081 / 640 / 0

Pejtol i grzyby powinny być legalne dlaczego mlodz i ludzie nie wezmą się w garść i odmieni oblicze sejmu tego sejmu.
Mlodz i do władzy i czas by zmienić prawo żeby grzyba i kaktusa nie moc legalnie spożyć. :old:

Australia: Pytamy dilerów, jak wpłynęły na nich związane z narkotykami zgony na festiwalach

"Zdecydowanie widzę większą ostrożność i słyszę więcej pytań. Kupujący chcą teraz zobaczyć produkt przed jego zakupem i wiedzieć, jak zareagowali inni."

Po psychotropy i viagrę do weterynarza. NIK alarmuje: To niebezpieczna luka w prawie

Leki odurzające i hormonalne dla zwierząt wydawane na receptę są poza nadzorem. Według kontrolerów NIK to niebezpieczna luka w prawie, którą należy jak najszybciej zlikwidować
  • 474 / 30 / 0

11 listopada 2017AnnaS pisze:
Ciekawe czy można by było zarejestrować u nas Kościół taki jak w Meksyku by można było w świetle prawa używać do obrzędów pejtola?
Kwestie formalne ilość członków Stowarzyszenie kościoła pejtola.
Teoretycznie u nas istnieje wolność i swoboda wyznania ? Rys historyczny zażywania tej rośliny i alkaloidy meskaliny jest duży w Meksyku ?
Był chyba precedens w sądzie najwyższym Meksyku ,który na to zezwolił?
Kraj ultra katolicki jak nasz ą nawet bardziej ?
Pamiętam,ze tam było powiedziane że używanie kaktus zawierającego Meskaline nie może być jedynym powodem braku rejestracji opartej na archaicznej wiedzy z lat 1950 wtedy co Nixon zaczął trzasc się nad narkotykami i szukać punktów by dostać władzę i kasę.
Myślę że byłoby wielu chętnych u nas stworzyć coś na wzór Melsykanskiego kościoła z elementami katolickimi?
Wtedy prawo nie mogliby zakazać takich zgromadzeń po rejestracji takiego związku wyznaniowego?
W Meksyku spożywanie psychodelików w celach rytualnych ma bardzo długą tradycję. Polska jest czymś zupełnie innym. Myślę, że ogromnym osiągnięciem w realiach polskich byłaby niekaralność za posiadanie np trawki. Jakieś kościoły w Polsce raczej nie dadzą rady, ponieważ nie będzie takiego argumentu kulturowego jaki mógłby być ( i jest ) zastosowany w Meksyku, czy np w USA, gdzie żyją potomkowie rdzennych Amerykanów i Meksykanów.
  • 2081 / 640 / 0

Chciałbym aby rządzili mlodz i ludzie trzeba usprawiedliwić prawo ustawa i gitara.
Tak brak argument kultowego ale możliwość wyboru Religi wyznania obrzędy i wolność decydowania o sobie...?
  • 474 / 30 / 0

Dla mnie to wystarczający argument aczkolwiek podejrzewam, że dla każdego potencjalnego rządu w Polsce będzie to zbędne. Pisząc "potencjalny" mam na myśli, że realnymi są jego szanse na objęcie rządów.
Wróć do „Kaktusy”
Na czacie siedzi 57 uczestników Wejdź na czata