Nieaktualne wątki z poprzednich lat.
Zablokowany
Posty: 1731 • Strona 1 z 174
  • 965 / 81 / 0
Tak więc - czas start :)

1. Znalezienie odpowiedniego spota
2. Przygotowanie go pod uprawę
3. Dopiero wtedy kiełkujemy pestki i

4. Przesadzenie na spota ....

Powodzenia !! :)
tjazz
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
www.pajacyk.pl Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj sie z lekarzem lub farmaceutą gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu [H]R Crew
  • 567 / 49 / 0
Mozna znalesc dobrego spota szukajac na gooogle maps i satelite ?
THC :liść:
  • 2738 / 500 / 0
Oczywiście.
Zawsze tak zaczynałem szukać nowych spotów - tylko kiedyś nie było GoogleMaps, a GoogleEarth, taka aplikacja na kompa, starsi na pewno pamiętają.

Szukasz spota, później sprawdzasz jak wygląda sprawa ze słońcem na tym spocie - jest strona, która pokazuje ile statystycznie godzin świeci słońce w tym miejscu. Nie pamiętam niestety linka, może ktoś podlinkuje.

Jeśli wszystko jest ok notujesz koordynaty, wsiadasz w pociąg / samochód / rower i lecisz go oglądać w realu.

W tym roku życzę wam wielu kilogramów i oby bez przypału drodzy farmerzy.
Odpowiadając mi na łamach forum użyj proszę funkcji mention.

Nie świadczę pomocy w załatwianiu substancji psychoaktywnych (legalnych bądź nie). Proszę, aby do mnie nie pisać w tej sprawie!
  • 11672 / 2259 / 0
Ja już spot mam - skoro w zeszłym sezonie się sprawdził, to nie szukam nowego.
Zrobił się jeszcze bardziej niedostępny i "poznikało" wiele małych drzewek więc warunki słoneczne będę jeszcze lepsze. Żeby tylko pogoda dopisała, bo zapas szacuję maks do końca roku (przy założeniu, że spalanie się nie zwiększy).

W tym sezonie planuję kupić ze 4 pestki auto oraz mam "wydłubańce" jakiejś purpurowej odmiany sezonowej.

U mnie w mieście od dłuższego czasu jest dramat z tematem. Przez większość czasu albo nie da się kupić, albo jest podłej jakości (info od kolegi). Aktualnie łatwiej byłoby kupić uran, niż zielsko...
Dobrze mieć na to wyje...e, czego i Wam życzę : )
  • 180 / 10 / 0
Waszym zdaniem co bylo by latwiejsze w uprawie na 1 out pelnosezosone,czy automaty?
i tez co ile odwiedzac takiego spota
  • 11672 / 2259 / 0
Generalnie bliżej prawdy byłoby stwierdzenie, że sezony są łatwiejsze "w obsłudze".
Chodzi przede wszystkim o to, że żyją 3 x dłużej i bardziej "wybaczają" błędy, bo mają więcej czasu na regenerację.
Są jednak odmiany sezonowe trudne w uprawie (kapryśne), jak i łatwe automaty.
Jeśli miałbym Ci sugerować konkretną odmianę, to zdecydowanie na początek Passion #1 i Early Skunk (w zeszłym sezonie widziałem, że pestki były do kupienia). Bardzo niewymagające krzaki, które dają dobrej jakości zbiór. Świetnie radzą sobie w naszym klimacie. Wymieniłem te odmiany, bo miałem okazję uprawiać je (właściwie to skrzyżowane ze sobą, ale 2 sztuki wyrosły skrajnie podobne do obojga rodziców) w zeszłym sezonie.
Na spocie możesz pojawiać się codziennie (jak ja w zeszłym - prowadziłem fotorelację dzień po dniu budzetowy-outdoor-t66164.html), ale to szalenie ryzykowne. Jeśli nie będziesz musiał uprawiać w donicach, a bezpośrednio w gruncie, to właściwie 2 x w miesiącu wystarczy. Chyba, że zajdą jakieś inne okoliczności - np susza i trzeba by podlać i nakarmić. Generalnie krzaki poradzą sobie same (jeśli nic ich nie zje / nie ukradnie), choć regularna pielęgnacja wpływa pozytywnie na końcowy rezultat. Widziałem filmik na YT, jak chłop chyba z Kanady zasiał, zostawił i wrócił jesienią, żeby ściąć. Nie wiem, jaka była skuteczność (ile przeżyło), bo nie powiedział, ale wyglądało to całkiem sensownie (choć bez porównania do pielęgnowanych i trenowanych krzaków).

Dołączam fotki. Ten większy krzak to "bardziej" Passion #1, a ten mały Early Skunk.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
  • 353 / 73 / 0
Z taką pogodą to już można wsiadać na rower i badać spoty :D Ja już mam upatrzony i myśle że będzie znakomity. Plan to automaty ale ile to nie wiem, najpierw zobacze spota na żywo.
Jakieś treningi może wejdą.
@Karolrdm99 pewnie że tak, ja 2 lata temu znalazłem i jest idealny ale póki co to rezygnuje.
@globus420 ja ci polecam automaty na początek jeśli nie będziesz nic kombinował. Zobaczysz z czym to się ''je''.
@UltraViolence suncalc
  • 8 / 1 / 0
Na 1 raz najlepiej automacik tylko jest przy nim trochę więcej roboty trzeba go pielęgnować sam miałem w tamtym roku 4 krzaczki i jeden mi coś zjadło nie wiem co ale no niestety bywa. Jest dużo patentów na odgrodzenie roślin od ślimaków robactwa no ogólnie wszystkiego, co złe dla krzaków. A z tym odwiedzaniem spota to zalecałbym jeśli już trzeba to bardzo dużą ostrożność, bo wiadomo jak to w naszym kochanym państwie jest.
  • 45 / 16 / 0
14 stycznia 2020UltraViolence pisze:

Szukasz spota, później sprawdzasz jak wygląda sprawa ze słońcem na tym spocie - jest strona, która pokazuje ile statystycznie godzin świeci słońce w tym miejscu. Nie pamiętam niestety linka, może ktoś podlinkuje.
Suncalc.org
  • 567 / 49 / 0
Pewnie odwiedzanie spota to adrenalina jakbym se chodzil po dachu 10 pietrowca xd.Chyba 1 raz na tydz odwiedzenie bylo by ok,ale nie jestem pewny.
THC :liść:
Zablokowany
Posty: 1731 • Strona 1 z 174
NarkoMemy dodaj swój
[mem]
Artykuły
Newsy
[img]
Jacht z kokainą o wartości 80 milionów funtów zmierzał w stronę Wielkiej Brytanii

Prawie tona „narkotyku klasy A” została znaleziona na jachcie płynącym z wysp karaibskich do Wielkiej Brytanii. Jej rynkowa wartość została oszacowana na 80 milionów funtów.

[img]
Handel narkotykami: Rynek odporny na COVID-19. Coraz większe obroty w internecie

Dynamika rynku handlu narkotykami po krótkim spadku w początkowym okresie pandemii COVID-19 szybko dostosowała się do nowych realiów, wynika z opublikowanego w czwartek (24 czerwca) przez Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) nowego Światowego Raportu o Narkotykach.

[img]
Meksyk: Sąd Najwyższy zdepenalizował rekreacyjne spożycie marihuany

Sąd Najwyższy zdepenalizował w poniedziałek rekreacyjne spożycie marihuany przez dorosłych. Za zalegalizowaniem używki głosowało 8 spośród 11 sędziów. SN po raz kolejny zajął się tą sprawą, jako że Kongres nie zdołał przyjąć stosownej ustawy przed 30 kwietnia.